Skočiť na obsah
 • Oznámenia

  • Tara Admin

   Vítame vás   25.07.2017

   Vítame vás na vynovenom blogu Tara.
 • Tara Blog

 • Ako používať liečivé kamene? (Kryštáloterapia)

     (0 recenzií)

  Najskôr - kde si vlastne môžete zaobstarať polodrahokam? Najistejšie v špecializovaných predajniach, akou je napríklad TARA alebo na burzách drahých kameňov, kde je zaručená pravosť kúpeného polodrahokamu. S veľkou rezervou nakupujte na trhoch, či iných výstavách, pretože môžete kúpiť niečo úplne iné, než Vami požadovaný polodrahokam. V takom prípade sa môžete spoľahnúť už iba na placebo efekt :)

  Všetky kamene je dobré doma opláchnuť pod studenou alebo vlažnou vodou- cca 2 min. Náramky a náhrdelníky pod vodou nemáčame! Lanká a gumičky, na ktorých sú navlečené sa tým rozťahujú a trhajú. Náramky, náhrdelníky sa revitalizujú nosením vonku, položením na ametystovú alebo krištáľovú drúzu.

  Ako je to s čistením v slanom roztoku alebo soli? Kamene soľ veľmi nemusia. Prakticky sa tým úplne zničia. Výnimku tvorí napríklad záhneda alebo horský krištáľ, ktorý môžeme revitalizovať zahrabaním do himalájskej soli a vyložením pod nočnú oblohu (balkón, parapet).

  Všetky kamene milujú spln Mesiaca. Nemusí byť Lunu vidno, počas splnovej noci, kedy sú všetky prírodné živly vybudené je dobré vyložiť kamene von, kde sa spoja so silami Prírody a revitalizujú sa.
  Kamene najčastejšie používame:

  • na nosenie pri sebe
  • držíme v ruke pri zaspávaní
  • kladieme na telo, na boľavé miesto, tam, kde cítime napätie, strach. Prikladáme na miesta tzv. čakier.
  • nosíme ako prívesok, náramok, náhrdelník - intenzívne spojenie s telom a biopoľom
  • priestorová mágia- väčšie kamene vo forme drúz, neobrúsených kusov, pyramíd či obeliskov kladieme na parapet okna, na pracovný stôl, na nočný stolík, ku vchodu dverí, pod posteľ...
  • zavesením do priestoru (napríklad malým detičkám vešiame malý ruženín alebo horský krištáľ nad postieľku alebo blízko nej)
  • ponárame do pohára s vodou alebo džbánu na vyrobenie si kryštálovej vody.

  7-krystalova-voda.jpg.0aa36f13bd3d0cce52462d3074743bd7.jpg

  Meditujeme na tzv. Treťom oku - miesto medzi obočím. Môžme použiť takmer všetky kamene, okrem šungitu. Najvhodnejšie sú: Krištáľ horský, Fluorit. Horský krištáľ prinesie svetlo, nádej, zmenu a liečenie. Ametyst upokojí spánok, zobudí intuíciu a duchovný vhľad. Ruženín napraví vzťahy, zvýši empatiu, vzájomné pochopenie, odpustenie a zmierni generačné spory.


  • Ďakujem 1


  User Feedback

  Vytvoriť konto alebo prihlásiť sa a napísať recenziu

  Musíte sa zaregistrovať, ak chcete napísať recenziu

  Vytvoriť konto

  Zaregistrujte sa a získajte viac možností!

  Zaregistrovať nové konto

  Prihlásiť sa

  Už máte konto? Prihláste sa tu.

  Prihlásiť sa teraz

  Nie sú tu žiadne recenzie na zobrazenie.


 • Najnovšie články v Blogu

 • Blížiace sa udalosti

 • Podobný obsah

  • Napísal Tara Admin
   V Decembri 2017 na našom eshope prinášame veľké zľavy až 30% a na veľké množstvo produktov:
   polodrahokamy tromlované, polodrahokamy prírodné, prívesky, náramky, himalájska soľ diamantová, himalájska soľ ružová, himalájska soľ čierna, bylinkové zmesi s himalájskou soľou, čakrové sviečky, aromalampy, éterické oleje, vonné oleje, všetky vonné tyčinky Zľava platí pri nákupe cez eshop (v predajni môžete zrealizovať osobný odber) a akcia platí do vypredania zásob.
  • Napísal Tara Admin
   Prezentácia a popis pozitívnych účinkov čiernych polodrahokamov.
  • Napísal Tara Admin
   Čistenie kameňov v morskej vode (Kréta 2015). Vrecko je praktické, pretože kamene môžu ľahko "odcestovať" niekam do piesku
  • Napísal Tara Admin
   V lete sa v nás zobúdza túžba po cestovaní, cítime sa voľní a slobodní a túžime spoznávať svet.
   Aby sme sa z ciest vrátili v poriadku a plní energie je dobré vziať si so sebou pár pomocníkov - priateľov z ríše polodrahokamov.
   Kamene nosíme ako prívesok, držíme v ruke pri zaspávaní alebo počas náročnej situácie, vložíme do vody alebo položíme na telo tam, kde cítime bolesť alebo napätie.
    
   V prvom rade si vezmite so sebou citrín - či už ako prívesok alebo kameň do ruky. Citrín má vynikajúcu povesť ako kameň šťastia a šťastnej cesty. Zároveň mení myšlienky z negatívnych na pozitívne.

   K citrínu je dobré pridať čierny turmalín - Skoryl. Turmalín je známy svojou schopnosťou meniť negatívne prostredie na priateľské. Uvoľňuje nám chrbticu a dodá nám životnú energiu.

   Aby sme mali k dispozícií vždy dobrú vodu, pribaľme si na cestu kúsok šungitu. Tomuto kameňu stačí päť hodín na to, aby vložil do vody informáciu a pozitívne zmenil jej kvalitu.

   Ak cestujete s deťmi zoberte si ruženín - upokojí Vaše emócie a detičkám pomôže pokojnejšie zaspať.

   Ak máte obavu o svoje zdravie zbierku kameňov na cesty doplňte malachitom. Tlmí bolesť, tíši srdcové problémy a odvádza z tela jedy.

   Veľa z nás máme radi kamene vo vrecúšku, no a na cesty a vôbec pri šoférovaní je celkom užitočné mať v aute vrecúško Kameňov ochrany a sily.
   Budem rada, ak sem pripíšete Vaše skúsenosti s kameňmi počas cestovania a podelíte sa o Vaše zážitky - určite niekomu pomôžete
   Tak Bon voyage a šťastný, pohodový návrat
×