Jump to content
 • Polodrahokamy Tara Ezoterika

 • Aquamarín

     (0 reviews)

  Tara Admin

  Aquamarín je drahokamová odroda Berylu, Beryl je minerál vyskytujúci sa v rôznych farebných odtieňoch. Chemický názov Berylu je kremičitan berýlnato-hlinitý (alebo hlinitokremičitan berylnatý), chemickú značku má Be3Al2Si6O18. Beryl v odtieňoch azúrovej farby sa označuje ako Aquamarín. Zanecháva biely vryp.

  Vzhľad a výskyt

  Aquamarín je pomerne bežný polodrahokam, v prírode sa najčastejšie vyskytuje vo forme kryštálov hexagonálneho tvaru. Často býva priehľadný až priesvitný so skleneným leskom, hoci sa môže vyskytovať aj v nepriehľadnej forme. Bežnou farbou Aquamarínu je azúrová, ale vyskytuje sa aj v iných odtieňoch modrej a zelenej farby. Na priamom slnečnom svetle môže rýchlo strácať svoju farbu. Známe náleziská Aquamarínu sa nachádzajú v Brazílii, Madagaskare, USA, Rusku, Pakistane, Zimbabwe, Tanzánii, Juhoafrickej republike, Mozambiku, Keni, Namíbii, Srí Lanke, Mexiku, Indii, Írsku, Afganistane, Kolumbii, Zambii a Malawi.

  Obrázok

  História

  Názov Aquamarínu pochádza z latinského aqua marina (morská voda), čo naznačuje, že Aquamarín poznali už ľudia v staroveku. Podobne, ako aj iné množstvo polodrahokamov, Aquamarín našiel uplatnenie v klenotníctve na výrobu šperkov alebo talizmanov. Z dôvodu, že je pomerne dostupným polodrahokamom, je menej cenený.

  Zásady používania a čistenia

  Aquamarín môžeme čistiť omývaním vodou, po umytí ho položíme na nabitý horský krištáľ mimo slnečných lúčov. Ak nemáme krištáľ k dispozícii Aquamarín nabijeme na dennom svetle, ale taktiež mimo dosahu slnka.

  Astrológia

  Vo zverokruhu Aquamarín prináleží znameniam Blíženci, Váhy, Vodnár a Ryby. Spája sa aj so znameniami Baran, Býk a Škorpión.

  Čakry

  Aquamarín podnecuje činnosť krčnej (hrdlovej) čakry (5. čakra), kde podporuje liečbu horných dýchacích ciest, položením polodrahokamu na Tretie oko (6. čakra) posilňuje vnútorný aj vonkajší zrak. Položením na Solar plexus (3. čakra) podporuje liečenie žalúdočných a obličkových problémov.

  Duchovno a energia

  Aquamarín ako kameň farby mora nosili námorníci ako talizman pred utopením. Verilo sa, že dokáže čeliť temným silám a zároveň získavať priazeň duchov svetla. Považoval sa za kameň vizionárov, liečiteľov a mystikov. Ten kto ho nosil, si s jeho pomocou udržoval mladosť, partnerovu vernosť a šťastie v živote. Priezračná a očistná energia Aquamarínu vnáša do mysle pocit spokojnosti, potlačuje stres, vnáša harmóniu do okolia a ochraňuje pred jeho škodlivým znečistením, medzi ktoré patria podráždenosť a agresivita a preto je Aquamarín duchovne spriaznený s citlivými ľuďmi. Napomáha k porozumeniu skrývaným citovým stavom a súčasne vníma naše pocity. Zmierňuje obavy a zvyšuje citlivosť, vnímavosť, intuíciu a otvára cestu k jasnozrivosti. Je to skvelý polodrahokam pre meditáciu, navodzuje stavy vyššieho vedomia a duchovného uvedomenia sa.

  Zdravie

  Aquamarín je vhodný pri liečbe bolesti krku, hrdla, kašľu, astmatických stavov, opuchnutých žliaz, mierni problémy spojené so štítnou žľazou. Pozitívne pôsobí na svaly, posilňuje činnosť orgánov, ktoré slúžia na prečistenie tela. Obzvlášť prospešný je pre zrakový systém, dobre pôsobí na zuby, čeľusť a žalúdok. Udržuje rovnováhu imunitného systému. Aquamarínová voda je vhodná na pitie na lačný žalúdok alebo ňou potierame kožené zápaly a alergie.

  Spôsob používania v bežnom živote
  Aquamarín je vhodné nosiť so sebou vo forme šperkov, ako náhrdelníky, náramky alebo prívesky. Počas meditácie alebo relaxácie je vhodné si ho položiť na oči alebo piť aquamarínovú vodu, najlepšie na lačný žalúdok. Ako dekorácia by mal byť umiestnený na mieste, kde nedopadá priame slnečné svetlo.


  Aquamarín naturAquamarín tromlovaný

  Aquamarín náramok gulôčkovýAquamarín náramok kúsočkový

  Aquamarín náušniceAquamarín prívesok

  Astrológia: Blíženci, Váhy, Vodnár, Ryby, Baran, Býk, Škorpión
  Čakry: 3.-solar plexus, 5.-hrdlo, 6.-"Tretie oko"
  Výskyt: Brazília, Madagaskar, USA, Rusko, Pakistan, Zimbabwe, Tanzánia, Juhoafrická republika, Mozambik, Keňa, Namíbia, Srí Lanka, Mexiko, India, Írsko, Afganistan, Kolumbia, Zambia a Malawi.
  Zdroje: Článok vznikol pomocou týchto diel: Kameny od A do Z (Judy Hallová), Skrytá moc drahých kamenů (Josef Pavel Kreperát). Mapa a fotografie - vlastné dielo autora článku. Ďalšie šírenie článku len so súhlasom autora.

  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.


Announcements

 • Najnovšie články o polodrahokamoch

  • Tara Admin
   0
  • Tara Admin
   0
  • Tara Admin
   0
 • Upcoming Events

  No upcoming events found
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.