Jump to content
 • Polodrahokamy Tara Ezoterika

 • Lepidolit

     (0 reviews)

  Tara Admin

  Lepidolit je polodrahokam ružovo-fialovej farby patriaci do skupiny kremičitanov s chemickým vzorcom K(Li,Al,Rb)3(Al,Si)4O10(F,OH)2. Je zdrojom chemických prvkov lítium, cézium a rubídium. Zanecháva biely vryp.

  Vzhľad a výskyt

  Lepidolit sa obyčajne vyskytuje v ružovo-fialových odtieňoch, nie sú však neznáme ani iné farebné varianty ako žltá alebo šedohnedá. Na povrchu je mierne lesklý, vyskytuje sa vo forme plátkov alebo hrudiek. Vo svete sa vyskytuje vo viacerých náleziskách, známe sa nachádzajú v USA, Česku, Brazílii, Rusku, Madagaskare, Dominikánskej republike, Zimbabwe a Kanade.

  Výskyt lepidolitu vo svete

  Obrázok

  História

  Názov pochádza z gréckeho slova lepidos, čo naznačuje, že Lepidolit bol známy už v staroveku.

  Zásady používania a čistenia

  Lepidolit čistíme omývaním vlažnou vodou (pozor na slané roztoky) revitalizujeme na mesačnom svite.

  Astrológia

  Lepidolit prináleží znameniu Váhy.

  Čakry

  Lepidolit podnecuje činnosť hrdlovej čakry (5.), čakry Tretie oko (6.) a duchovnej čakry (7.)

  Duchovno a energia

  Lepidolit prináša pozitívnu energiu, odstraňuje všetko negatívne. Pohlcuje elektromagnetické žiarenie, preto je ideálne, aby bol umiestnený pri počítači, televízore alebo iných zdrojoch žiarenia. Pomáha pri šamanských alebo duchovných cestách. Človeka naladí na myšlienky a pocity vychádzajúce z iných životov, ktorú sú príčinou blokácií v súčasnom živote. Mimoriadne dobre poslúži pri zmierňovaní stresu a depresie, potláča utkvelé myšlienky a odstraňuje malomyseľnosť. Pomáha pri stabilizácii výkyvov nálad, návalov strachu alebo paniky. Dobre slúži pri prekonávaní citových alebo duševných závislostí, odhaľuje a premieňa staré duševné vzory a prekonané spôsoby správania.

  Podnecuje intelektuálne a analytické schopnosti, podporuje objektivitu a sústredenie, vďaka čomu urýchľuje rozhodovanie, sústreďuje na to, čo je dôležité a potláča rušivé prvky. V citovom živote umožňuje zotrvať vo vlastnom priestore, kam nesiaha vplyv ostatných.

  Zdravie

  Lepidolit prináša úľavu pri alergiách, epilepsii, posilňuje imunitný systém a zabezpečuje pokojný spánok. Potláča bolesti pri ischiase, reume a neuralgii, pomáha prekonávať problémy s kĺbmi. Je prospešný v období menopauzy, najmä v podobe drahokamového elixíru.

  Spôsob používania v bežnom živote

  Lepidolit má všestranné využitie, je vhodný ako dekorácia (umiestniť pri zdrojoch elektromagnetického žiarenia) alebo nosiť ako šperk.


  Lepidolit naturLepidolit tromlovaný

  Lepidolit plackaLepidolit náramok guľôčkový

  Astrológia: Váhy
  Čakry: 5. hrdlo, 6. "Tretie oko", 7. duchovná
  Výskyt: USA, Česko, Brazília, Rusko, Madagaskar, Dominikánska republika, Zimbabwe, Kanada
  Zdroje: Článok vznikol pomocou diela Kameny od A do Z (Judy Hallová). Mapa a fotografie - vlastné dielo autora článku. Ďalšie šírenie článku len so súhlasom autora.

  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.


Announcements

 • Najnovšie články o polodrahokamoch

  • Tara Admin
   0
  • Tara Admin
   0
  • Tara Admin
   0
 • Upcoming Events

  No upcoming events found
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.