Jump to content
 • Polodrahokamy Tara Ezoterika

 • Sign in to follow this  

  Mesačný kameň (Adulár)

     (0 reviews)

  Tara Admin

  Viera v predpoklad ,že drahé kamene prechovávajú v sebe nadprirodzené, magické sily je taká stará, ako kultúrne ľudstvo samo.

  Boli to nielen nápadné fyzikálne vlastnosti drahokamov (farba, lesk, tvrdosť a stálosť v najrôznejšom prostredí a vzácnosť nálezov), ktorými na seba pútali pozornosť, ale tiež živá viera, že majú praktický, hmatateľný a významný vplyv na telo,dušu i ducha.

  Mesačný kameň je tajomným poslom ľudskej duše, so zvláštne bledou nepriehľadnou farbou s opalizujúcim leskom (pozor - nezamieňať si s opalitom - umelým kameňom)

  Moderní ezoterici a liečitelia vďaka svojím konkrétnym skúsenostiam uvádzajú, že mesačný kameň-Adulár pomáha zjemniť a vyvážiť city tým, že ich pomáha prenechať Vyššej vôli, teda ich nepotláča ani nevyjadruje...

  Keď prevládnu emotívne reakcie, ťažko sa možno spojiť s vyššími rovinami skutočnosti. To, čo napríklad malachit vynesie z nevedomia na povrch, mesačný kameň vyvažuje, zjemňuje a lieči.

  Mesačný kameň pôsobí ako strážca pri bráne do nevedomia a slúži na našu ochranu pred vlastnými emóciami. To spätne umožňuje objaviť vyššie vedomie.

  Mesačné kamene pre čakrovej terapii môžeme dať do stredu brady (centrum Mesiaca), čo vytvorí rovnováhu. Veľmi sú tiež užitočné pre ženy v čase menštruačného cyklu na pomoc pri hormonálnej a citovej rovnováhe.

  Pomôžu aj mužom lepšie sa zosúladiť so ženským aspektom svojej povahy.

  Mesačné kamene stelesňuje astrologické znamenie Váh, konečnú rovnováhu, dosiahnutú neutralizovaním negatívnych emócií.
  Tieto kamene sú darom, umožňujú zažiť tíš a pokoj mysle. Keď raz človek dospeje k tomuto zážitku a stane sa súčasťou jeho povahy, pocity strachu sú neutralizované a dosiahne citovú vyrovnanosť.


  Mesačný kameň privoláva zrozumiteľné živé sny, najmä počas splnu,
  tradične používa na zvyšovanie duševných schopností a rozvíjanie vešteckého umenia, ukľudňuje emócie a zvyšuje citovú inteligenciu.

  Mesačný kameň prináša hlboké citové zotavenie, pomáha ukľudniť hyperaktívne deti.

  Mesačný kameň pôsobí priaznivo na tráviaci a reprodukčný systém, pomáha vstrebávať živiny, vylučovať jedovaté látky a zadržiavať tekutiny.

  Prináša úľavu pri degeneratívnych zmenách kože, vlasov, očí a niektorých orgánov, ako sú napríklad pečeň alebo podžalúdková žľaza. Má výborný vplyv na premenštruačný syndróm, počatie, tehotenstvo, pôrod a kojenie.

  Elixír z mesačného kameňa sa tradične používal pri nespavosti. Kameň pôsobí preventívne proti námesačnosti.


  3-mesacny-kamen-tromlovany-a.jpg.6488d44a390c5f816af8b01ec6e4ef4c.jpg3-mesacny-kamen-tromlovany-b.jpg.1acf0862d41b1646e0c33ed5df8057f6.jpg

  3-mesacny-kamen-naramok-olivovy.jpg.00a81d54b7d89c1b76bd474a87b70278.jpg3-mesacny-kamen-naramok-kusockovy.jpg.6c94e36acb4c032ff9319b5210d297c3.jpg

  3-mesacny-kamen-privesok-uchyt.jpg.31ea06d454261f7b04d1dcf7cd886f4d.jpg3-mesacny-kamen-privesok.jpg.9fa9c60dd839476a2f2d6cdbb82a82d9.jpg

  Zdroje: Osobná skúsenosť
  Tajomné svetlo kryštálov (K.Raphaell)
  Drahé kameny v hermetizmu (Dr. A. Lögell)
  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.


×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.