Jump to content
 • Polodrahokamy Tara Ezoterika

 • Amazonit

     (0 reviews)

  Tara Admin

  Amazonit je zelená odroda mikrolínu, ktorý patrí do skupiny draselných živcov. Chemická značka mikrolínu je K(AlSi3O8).


  Vzhľad a výskyt

  Amazonit sa bežne vyskytuje v zelenej až zelenomodrej farbe, väčšinou v nepriehľadnej forme, so skleneným, hodvábne perleťovým leskom. Pre jeho povrch sú typické svetlé čiary rôznej hrúbky. Známe náleziská Amazonitu vo svete sa nachádzajú najmä v Brazílii, USA, Rusku, Mozambiku, Namíbii, Indii, Ukrajine, Nórsku, Rakúsku a Kanade.  Obrázok


  História

  Názov Amazonit pochádza od rieky Amazon, kde sa našli naplaveniny tohto polodrahokamu, výrazne pripomínajúcu farbu spomínanej rieky. Napriek tomu, že zdedil názov po Amazone, známy bol už v staroveku, keď v pôvodných amerických kultúrach bol nosený ako talizman, v starom Egypte a Mezopotámii slúžil ako ozdobný šperk. Zelená farba Amazonitu bola od dávnych vekov záhadou, kedysi sa verilo, že zelenej farbe vďačí za prítomnosť medi, dnes sa skôr predpokladá prítomnosť chrómu prípadne malého množstva olova a vody prítomnej v živci.


  Zásady používania a čistenia

  Vzhľadom k tomu, že Amazonit je citlivý na prudké zmeny teploty, čistíme ho vlažnou vodou a nabíjame len na nepriamom slnku. Počas noci ho môžeme čistiť spoločne s krištáľom v miske s vodou.


  Astrológia

  Vo zverokruhu Amazonit prináleží znameniam Baran, Lev, Panna, Škorpión a Vodnár.


  Čakry

  Amazonit podnecuje činnosť duchovného srdca (4. čakra), krku / hrdla (5. čakra) a Tretieho oka (6. čakra).


  Duchovno a energia

  Amazonit svojím vlnením podporuje vitalitu a vyrovnáva rovnováhu v našom každodennom živote. Pomocou Amazonitu sa ľahšie zbavujeme egoizmu a lipnutia na veciach, čo nám pomáha oslobodiť sa od záťaží, ktoré narušujú našu vyváženosť a nasmerovať svoje sily tam, kde sú potrebné. Ide o mimoriadne upokojujúci kameň, pôsobí na mozog i nervový systém a dokáže prepojiť fyzické telo s éterickým. Udržuje v rovnováhe ako mužskú a ženskú energiu, tak aj jednotlivé roviny osobnosti. Na emocionálnej úrovni hojí amazonit citové traumy a pomáha zmenšovať obavy a strach. Odstraňuje negatívnu energiu a rozčúlenia. Spoločne so Záhnedou, s ktorou nachádzame Amazonit často aj vzájomne prerastený, v nás odstraňujú blokády duševného charakteru. V duchovnej oblasti je elixír z Amazonitu mimoriadne prospešný pre všetky roviny vedomia. Samotný kameň pomáha pri prežívaní prejavov univerzálnej všeobjímajúcej lásky. Amazonit uzdravuje a otvára srdcovú aj krčnú čakru, čím napomáha rozvíjať milostnú komunikáciu. Otvára tiež tretie oko a zvyšuje intuíciu.

  Na telesnej úrovni blokuje geopatogénne zóny, pohlcuje žiarenie z mikrovlnnej rúry a mobilného telefónu, chráni pred elektromagnetickým znečistením prostredia. Preto ideálne miesto pre dekorácie z Amazonitu je v blízkosti zdrojov elektromagnetického žiarenia, prípadne pripevniť kúsok Amazonitu priamo k mobilnému telefónu.


  Zdravie

  Amazonit je vhodný najmä pre ľudí, ktorí majú sklon k nervozite, výkyvom nálad alebo nezvládajú stresové situácie, položením na Tretie oko (6. čakra) pomáha relaxovať pomocou koncentrácie. Všeobecne sa odporúča na upokojenie nervov aj pri emotívnych poruchách.

  Prospieva pri liečbe osteoporózy, zubného kazu, nedostatku vápnika, čím napomáha udržiavať v rovnováhe metabolizmus narušený uvedenými problémami. Amazonit tiež prináša úľavu v prípade svalových kŕčov, preto je vhodný na masáže, najmä v oblasti ramien a chrbta. Významnou vlastnosťou je schopnosť ochrany pred zdravotnými rizikami vyplývajúcimi z používania mikrovlnnej rúry a ďalších zdrojov elektromagnetického smogu.

  Amazonit najúčinnejšie vplýva v srdcovej oblasti, kde tíši citové a fyzické problémy, ktoré súvisia so srdcom a v oblasti hrdla - zátylku, kde tlmí silné bolesti hlavy a migrény. V centre hrdla, najmä u detí, podporuje reč a výraznosť prejavu, najvýraznejší výsledok sa dá dosiahnuť, ak necháme kamienok Amazonitu niekoľko minút pôsobiť pod jazykom (pozor na prehltnutie). Ďalej reguluje látkovú premenu a harmonizuje činnosť hypofýzy, týmusu a vegetatívneho nervového systému. Nastávajúcim mamičkám pomáha pri kontrakciách a bolestivom dlhotrvajúcom pôrode.


  Spôsob používania v bežnom živote

  Amazonit je možné podržať alebo priložiť na postihnuté miesto, prípadne ho nosiť na zabezpečenie trvalej ochrany proti mikrovlnnému žiareniu. Ako dekoráciu je vhodné umiestniť ho v blízkosti počítača alebo pripevniť na mobilný telefón. V prípade kŕčov je vhodné použiť vyhladené kamene na masáže. Pri častejších chronických problémoch týkajúcich sa oblastí srdca a krku, sa odporúča nosiť náhrdelník.


  Amazonit tromlovanýAmazonit placka

  Amazonit obeliskAmazonit prívesok

  Amazonit náramok guľôčkovýAmazonit náramok kúsočkový

  Astrológia: Baran, Lev, Panna, Škorpión a Vodnár.
  Čakry: 4.-duchovné srdce, 5.-hrdlo, 6.-"Tretie oko"
  Výskyt: Brazília, USA, Rusko, Mozambik, Namíbia, India, Ukrajina, Nórsko, Rakúsko a Kanada.
  Zdroje: Článok vznikol pomocou týchto diel: Kameny od A do Z (Judy Hallová), Skrytá moc drahých kamenů (Josef Pavel Kreperát). Mapa a fotografie - vlastné dielo autora článku. Ďalšie šírenie článku len so súhlasom autora.

  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.


Announcements

 • Najnovšie články o polodrahokamoch

  • Tara Admin
   0
  • Tara Admin
   0
  • Tara Admin
   0
 • Upcoming Events

  No upcoming events found
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.