Jump to content
 • Tara Blog

 • Tara Ezoterika Blog

  Tara Blog prináša články z duchovného sveta, ezoteriky, nájdete tu rady a odporúčania ako si pomôcť v živote sebe a blízkym.
  • Tara Admin
   Milí priatelia, ak sa spojí rok s číslami 20-20 so vstupom Slnka do znamenia Škorpión (v piatok 23.10.2020), vyzerá to na ťažkú karmickú očistu. My, čo poznáme Tarot vieme, že XX je karta SÚDU a tohto roku je to vlastne tzv. Dvojnásobný súd. XX-XX.
   Prvé upozornenie sme dostali v máji - počas toho, keď Slnko prechádzalo znamením Býka - prečo práve vtedy - hľadajte prosím informácie v astrológií. Dostali sme čas na uvedomenie si situácie a prípravu.
    
   Akej situácie?
   Samozrejme píšem o kríze v oblasti zdravia spôsobenej kombináciou zneužívania vedy, politiky a moci v rôznych podobách.
    
   Na čo sme sa mali pripraviť?
   Na zvládnutie strachu, aktuálne strachu zo smrti. Už v máji sme mohli tušiť, že ovládanie strachom sa stáva nástrojom na paralýzu normálneho, prirodzeného života.
    
   Čo to znamená? Pre jednotlivca? Pre národ?
   Národ vedú v súčasnom svete politici, takže ak sme si zvolili politikov spravodlivých a čestných, milujúcich svoj národ - nemusíme sa obávať a môžme sa spoľahnúť na ich podporu a zdravý úsudok.
    
   Čo toto obdobie znamená pre jednotlivca?
   Veľmi silnú a jedinečnú možnosť byť Fénixom a vstať z popola. Teraz sa môže každý jeden z nás oslobodiť z pút strachu tým, že NÍM PREJDE. Škorpión je vo všetkých vedách, ktoré sa zaoberajú duševným a duchovným svetom symbolom smrti, pre jeho smrteľné uštipnutie. Symbolom - to znamená, že nemusíme umrieť, aby sme niečo podstatné pochopili. Stačí si to niečo dôležité uvedomiť, pochopiť a konať prípadne zmeniť konanie. Áno, niektorí aj zomierajú, tak ako sa to deje celé roky.
   Ako sa však zmieriť so smrťou, ktorá je akoby nespravodlivá? Za ktorú akoby mohol niekto iný? Áno je to obrovsky ťažké, náročné a človek sa bude ešte dlho vo svojej duši a mysli pýtať: prečo????

   Staré národy, napríklad Kelti ukončili obdobie pred vstupom Slnka do Škorpióna nasadením si masiek a tancom, aby tak ukázali, že strach treba spoznať, stotožniť sa na chvíľu s ním a prežiť.
   Naša kultúra si vybrala pietnu spomienku na hroboch našich drahých zosnulých. Oba spôsoby plnia účel - prejsť si strachom, ľútosťou, smútkom, stotožniť sa s ním a vstať očistený. Ale tento akt musí vykonať každý sám, sám musí každý z nás pochopiť, kam došiel svojím konaním, myslením a rozhodovaním. A zobrať si za to zodpovednosť.
    
   Na záver Vám ponúkam spôsob, ako pochopiť svoj osud tohto roku 2020. Zakladá sa na kombinácií numerológie a tarotu.

   Zrátajte si číslice dňa a mesiaca Vášho narodenia s 2020. Zrátajte ich tak, aby Vám vyšlo číslo do 21. Takže napríklad 23 zrátajte na V. Číslo, ktoré Vám vyšlo je tzv. Veľkou arkánou a jej význam si nájdite v tarotovej knihe alebo na nete. Meditujte nad jej odkazom, nájdite paralelu s tým, čo prežívate, ako sa chováte, čo v sebe cítite. Je to Vaša téma, ktorú potrebujete pochopiť a zvládnuť.
   Ak túžite ísť hlbšie - odrátajte Vaše číslo od 21. Dostanete karmickú - osudovú arkánu. Odhaľuje Vám skryté sily, ktoré sa túžia naplniť, stať. Väčšinou sa týchto síl bojíme, potláčame ich, chceme ich zastaviť. Riešením je opäť - uvoľnenie sa, pochopenie, pokora.
   Ak túžite ísť ešte hlbšie - odrátajte Vaše číslo od 22 - dostanete arkánu tzv. kvantového skoku. Je to už veľmi hlboké ponorenie sa do vlastného bytia a odhaliť význam tejto arkány pre uskutočnenie kvantového skoku je náročné. Takže nám všetkým spoločne želám dobrý Osud a pokoj v duši.

  • Jana Ružová
   0 Pridať medzi obľúbené TAROT a vzťahy
   Napísal Janka R, jún 08 2016 07:24 | Naposledy aktualizovaný jún 10 2016 02:12

   Článok bol zobrazený 1072 krát   Tento článok a technika v ňom uvedená je pre tých, ktorí túžia po novom vzťahu, zmene, alebo túžia objaviť nový rozmer svojho duševna a  radi experimentujú

   Ak sa cítite osamelo, žijete sami určite ste už v dobrej viere asi vyskúšali všetko možné na nájdenie si partnera, partnerky či spoznanie blízkej spriaznenej duše.

   Možno ste už všetko vzdali s presvedčením, že intenzívne hľadanie si blízkeho človeka aj tak nikam nevedie a ostáva prijať svoj Osud alebo sa uchýliť k nejakému náboženstvu, aby ste zmiernili svoju duševnú bolesť...

   Čo tak si dať ešte jednu šancu a pohrať sa s tarotovými kartami?
   Asi to bude chcieť trocha odvahy a štipku nadhľadu, ale čo ak ...?

   Tarotové karty odhaľujú hlbšie stavy mysle, nevyslovené priania, vnútornú silu aj obmedzenia, ktoré sme si sami vytvorili, proste Tarot nám môže poskytnúť pomoc na ceste nášho duchovného vývoja.

   Skúsme teda využiť potenciál Tarotu na riešenie témy vzťahov a dať do pohybu sily spriaznené...

   Prvým krokom bude nájdenie odpovede na otázku, prečo sme sa v stave osamelosti vlastne ocitli. Prejdete si menším duševným sebapoznaním, vďaka ktorému nájdete príčinu svojej túžby po partnerovi, alebo príčinu svojej osamelosti.

   Samozrejme sa budeme pohybovať v ezoterickom prostredí s troškou psychológie, takže sa pripravte na možné zvláštne udalosti a taktiež koktejl nespracovaných emócií rôznej intenzity...

   Budete potrebovať balíček tarotových kariet, ktoré sa Vám páčia, priťahujú Vás, komunikujú s Vami .
   Alebo si karty nájdite na internete a pracujte s počítačom.

   Pusťte sa teraz do duševného sebaspytovania...tento proces hľadania odpovedí (vnútorného sústredenia, meditácie resp.spojenia sa s hlbšími úrovňami bytia..) môže trvať tri alebo aj viac dní, nič netreba urýchľovať.

   Nájdite jednu z troch možných príčin Vašej osamelosti :

   1/Je to karma- alebo inak - duševná alchýmia. Učíte sa odpútavať od vzťahov s inými ľuďmi a tým duchovne i duševne rásť. Musíme vedieť odísť, alebo nechať odísť toho druhého...

   Karma býva-
   - dobrá- napriek tomu, že žijeme sami, sme v pohode a rozumieme svojej samote
   - zlá- cítime sa osamelo, opustene,beznádejne, žiadame si pomoc, sme vnútorne negatívni...

   Karma dáva zabrať..túžite ujsť z jej vplyvu, robíte všetko možné i nemožné,striedate aktivitu s nečinnosťou, duchovné predmety ani techniky nefungujú, napriek tomu skúšate ďalej, ste frustrovaní, prežívate pocit duševnej horkosti,nespravodlivosti..

   2/Uviazli ste v kruhu porovnávania každého potencionálneho partnera s tými minulými...či už v dobrom, alebo zlom...zveličujete ich dobré alebo zlé vlastnosti, porovnávate a porovnávate...
   Uviaznutie v kruhu porovnávania Vás vedie k tomu, že sa prehnane pozorujete, ste závislí na svojom vzhľade, športe, nejakej činnosti...

   3/Čakáte na starú lásku,dúfate, že sa zázračne vráti ...čo dodať...

   Čakanie na starú lásku z Vás urobí poradcu, kouča alebo bútľavú vŕbu pre každého, riešime iných, radíme im a blahosklonne prehliadame, ako nám život uteká medzi prstami...a stará láska sa nevracia, nepíše, nevolá...

   Čítajte si tieto možnosti dovtedy, kým sa v niektorej alternatíve nájdete a uvedomíte si svoju realitu.

   Práve toto uvedomenie si býva sprevádzané emóciami rôzneho druhu...
   Môžu sa Vám začať ozývať nevyriešené situácie z minulosti.
   Alebo sa začnú meniť Vaše vzťahy k jednotlivým členom najbližšej rodiny atd...

   Po tomto procese- teda cca po troch dňoch je na rade Tarot...pomôže zmeniť v našej duši nefunkčný obraz o sebe, partnerovi, vzťahu...predstavu, ktorá nám zablokovala čerstvý vietor života...

   Ak ste žena

   1/Z balíčka kariet si vytiahnite Kráľovnú pohárov. Zadívajte sa na kartu, každý deň ráno, stotožnite sa s tou postavou, s tvárou, spoznajte ju...objavte ju v sebe.


   2/Po troch alebo viacerých dňoch- je to individuálne - si vytiahnite z balíčka Kráľa mincí a opäť každý deň ráno, zadívajte sa sa na postavu na karte, stotožnite sa s tou postavou, s tvárou, spoznajte ju...objavte ju v sebe.Páči sa Vám? tešíte sa na neho, keď ho stretnete?

   3/po troch alebo viacerých dňoch si pár minút meditujte nad kartou X-kolo šťastia (osudu). Cez deň si ju skúste vybaviť v mysli, kedykoľvek môžete.   4/Ak chcete ísť ešte hlbšie na ďalší deň si vytiahnite z balíčka všetky karty, na ktorých je muž.   Prechádzajte po nich pohľadom, zahĺbte sa do atmosféry, ktorú okolo seba vyžarujú a uvedomte si hĺbku vzťahu, ktorú symbolizujú.

   Ak túžite po Cisárovi, nehľadajte ho medzi bezstarostnými a neskúsenými Pážatami...k dispozícií máte ešte Rytierov, Kráľov, Blázna, Pustovníka...prejdite každou kartou, a potom všetky karty schovajte do balíčka.

   Ak ste muž:

   1/Z balíčka kariet si vytiahnite Kráľa mincí. Zadívajte sa na kartu, každý deň ráno, stotožnite sa s tou postavou, s tvárou, spoznajte ju...objavte ju v sebe.   2/Po troch alebo viacerých dňoch- je to individuálne - si vytiahnite z balíčka Kráľovnú pohárov a opäť každý deň ráno, sa zadívajte na postavu na karte, stotožnite sa s tou postavou, s tvárou, spoznajte ju...objavte ju v sebe.Páči sa Vám? tešíte sa na ňu, keď ju reálne stretnete?   3/po troch alebo viacerých dňoch sa na pár minút zahĺbte do karty X-Kolo šťastia (osudu). Cez deň si ju skúste vybaviť v mysli, kedykoľvek môžete.
   4/Ak chcete ísť ešte hlbšie na ďalší deň si vytiahnite z balíčka všetky karty, na ktorých je žena.   Prechádzajte po nich pohľadom, zahĺbte sa do atmosféry, ktorú okolo seba vyžarujú a uvedomte si hĺbku vzťahu, ktorú symbolizujú.

   Mužov zvyčajne láka karta XVII- Hviezda, inak Milenka...skúste ju objaviť v Cisárovnej, každej karte Kráľovnej, Princeznej, Veľkňažke...Ak môžete, priraďte kartu k osobe, ktorú poznáte alebo ste poznali.

   Potom všetky karty schovajte do balíčka.

   Teraz nechajte pôsobiť duchovné sily, ktoré ste týmto procesom aktivovali.

   Ku každej časti vyššie uvedenej techniky je možné sa vrátiť, ale až po týždni .

   No a ak po tejto duševnej práci príde zmena, Amorko zamieri svoj šíp a Vám sa láska podarí, tak pst... Veľa šťastia

   Vyberte si svoj tarot

  • Tara Admin
   "Kúpanie v himalájskej soli 15 až 30 minút sa pocíti rovnako ako trojdňový pôst"
   Predstavte si, že sa kúpete v nedotknutom prvotnom oceáne tejto planéty, asi pred 250 miliónmi rokov.
   Teraz môžete relaxovať, zatiaľ čo Vaše telo absorbuje 84 životne dôležitých živín a Vaša pokožka prijíma zdravú liečivú energiu.
   Himalájska kúpeľová soľ obsahuje 84 nevyhnutných minerálov, vrátane horčíka, draslíka, bromidu a vápnika, ktoré sa ľahko vstrebávajú do kože počas 15-30 minútového kúpeľa.
   Himalájska soľ do kúpeľa zmierňuje závažné prípady suchých kožných defektov. Ponorenie sa do himalájskeho soľného kúpeľa stimuluje krvný obeh, hydratuje, zvyšuje vlhkosť, podporuje bunkovú regeneráciu, detoxikáciu pokožky a pomáha liečiť suchú, podráždenú kožu.
   Slaná voda z himalájskej soli na kúpanie znižuje zápal svalov a kĺbov, uvoľňuje svaly a zmierňuje bolesť a bolestivosť a zlepší lupienku.


   Príprava:
   Himalájsku soľ sypeme do natekajúcej vane s teplou vodou. Môžete pridať esenciálne oleje do kúpeľa a vytvoriť krásnu vôňu a tým ďalej podporovať proces hojenia.
   Uistite sa, že teplota vody je okolo telesnej teploty - čiže 37° C pre maximálny prospech. Voda nemá byť príliš horúca, pretože kryštál soli udrží pôvodnú teplotu a to by Vás mohlo prehriať. Pre minerálne relaxačné ošetrenie je potrebné sa namočiť na približne 15 minút.
   Pre maximálnu detoxikáciu tela (zbavenie sa jedovatých látok z tela) rozpustíme vo vani celé kilo himalájskej soli a máčame celé telo približne 30 minút. Po kúpeli sa už nesprchujeme, zabalíme sa do plachty a oddychujeme približne 30 min.

   Pred 250 miliónmi rokov sa pevnina z dvoch častí sveta zrazila a vytlačila nahor dno oceánu. Dno tohto starobylého morského dna sa stalo Himalájami a narodila sa aj himalájska kryštalická soľ.
   Himalájska soľ je soľou života - môžeme ju jesť, piť soľanku a kúpať sa v nej. Každé telo potrebuje túto himalájsku soľ - tiež kvôli minerálom, ktoré obsahuje. Mnoho ľudí nedá dopustiť na liečivú schopnosť soľných kryštálov - cítia úľavu od prechladnutia, miernenie kožných problémov, duševných porúch, ochorení dýchacích ciest, bolestí hlavy, migrény a mnoho ďalšieho.
   Život na Zemi nie je možný bez soli.
   Ak si jedlo posolíte čistou himalájskou kryštalickou soľou, prijmete 250.000.000 rokov nahromadeného slnečného svetla a energie, plus všetky prírodné minerály, ktoré Vaše telo potrebuje na obnovenie rovnováhy a životnú silu.
   Himalájska kryštalická soľ:
   reguluje obsah vody v celom tele. vyrovnáva hladinu cukru v krvi a pomáha znížiť starnutie pôsobí ako silné prírodné antihistaminikum a pomáha uvoľniť nosové dutiny vyvažuje nadmernú kyslosť buniek najmä vašich mozgových buniek reguluje spánok - je prirodzený hlboký pomáha pri odstraňovaní hlienu z pľúc - najmä pri astme a cystickej fibróze prevencia svalových kŕčov podporuje tvorbu štruktúry kostí - pri osteoporóza dochádza, že vaše telo potrebuje viac soli a berie si ju z kostí udržiava Vaše libido prevencia kŕčových žíl a rozšírených žiliek na nohách a stehnách stabilizuje nepravidelný srdcový rytmus - v spojení s vodou, je dôležitá pre reguláciu krvného tlaku Bežná soľ je v skutočnosti 97,5% chloridu sodného a 2,5% chemických látok, ako sú absorbenty a jód. Sušenie na viac ako 1200 stupňoch Celzia, mení prirodzenú chemickú štruktúru soli a tým vytvára priestor pre nespočetné množstvo zdravotných problémov vo vašom tele.
   Bežne dostupná soľ sa dnes skladá len z NaCl - chloridu sodného. To je preto, že chemický čistiaci proces zbavuje soľ väčšiny pôvodných zdravých prvkov.
   Himalájske soľné kryštály nie sú poškvrnené žiadnymi takými metódami a vždy budú prírodné.
   Všetok sortiment himalájskej kryštalickej soli nájdete v Tare - www.taraezoterika.sk a v kamennej predajni na Konventnej 19 v Bratislave.

  • Tara Admin

   Tajomstvo splnovej sviečky

   By Tara Admin, in Tara Ezoterika Blog,

   Splnová sviečka harmonizuje i očisťuje. Bude užitočná doma, v práci, ako darček, ako posolstvo...
   Vízia splnovej sviečky ku mne prišla spontánne a vo viacerých časových vlnách.
   Pretože - ako to už býva - prvej informácií zo sveta duše a ducha obyčajne neveríme, keďže myseľ je vždy v strehu a logika nepustí nič nové len tak, bez sita hmatateľnej resp. poznanej reality
   No páčilo sa mi to - sviečka odliata za splnu... načo by asi tak mohla byť?
    
   Po čase som ju uvidela vnútorným zrakom v plnej kráse a nová vlna ku mne priniesla aj informácie načo takáto splnová sviečka vlastne je.

   Na Googli som nič podobné nenašla, tak som sa celkom potešila svojej fantázií a možnému spojeniu s pôvodným odkazom dávnych čias...
   Splnová sviečka sa odlieva za splnu Mesiaca - najlepšie počas noci, resp. 6 hodín pred alebo po čase splnu. Materiálom by mal byť parafín, ale je možný aj palmový vosk. Sviečka sa skladá z farby bielej - symbolu splnu a čiernej - symbolu novu Mesiaca. Prechod jednotlivých farieb vosku musí mať tvar oblúka (resp. šikmej plochy v hranole) a bola som veľmi rada, že sa to po viacerých pokusoch podarilo urobiť
   Čierno - bielou splnovou sviečkou očisťujeme, bielo - čiernou privolávame a zosilňujeme nové čisté duchovné sily.
   Splnová sviečka môže mať vôňu - citrus, bergamot, santalové drevo, myrta, yzop, mandarínka, tea tree (čajovník), damašská ruža, petitgrain (citrónová tráva)..., ale môže byť aj bez vône. Výber vonných olejov pre splnovú sviečku ku mne tiež prišiel spontánne, ale ich súvsťažnosť k Lune v splne sa dala overiť aj v starých magických knihách. Alebo na Googli
   Celkom zaujímavo pôsobil na sviečke mesačný kameň - adulár a je možné, že sa podarí dotvoriť aj splnovú sviečku s polodrahokamom
   Splnovú sviečku pálime počas náročných životných situácií, na upokojenie atmosféry, relaxáciu, pri rozbúrených prírodných živloch, pri modlitbe. Nemala by horieť viac ako dve hodiny naraz.
   Splnová sviečka pôsobí elegantne - teda ja ju tak vnímam, takže môžeme ju mať ako harmonicky a voňavo pôsobiacu dekoráciu kdekoľvek v byte, dome, práci... aj bez zapaľovania.

   Tak. To príbeh zrodu splnovej sviečky Tara. Odliať si ju môže každý, len je potrebné dodržať uvedené atribúty, ktoré k nej patria.
   Verím, že táto jemná ale silná splnová sviečka prinesie do sveta krásu, harmóniu, upokojenie ale tiež aj očistenie.
   Bratislava VII/2016 Janka R.

  • Tara Admin
   V lete sa v nás zobúdza túžba po cestovaní, cítime sa voľní a slobodní a túžime spoznávať svet.
   Aby sme sa z ciest vrátili v poriadku a plní energie je dobré vziať si so sebou pár pomocníkov - priateľov z ríše polodrahokamov.
   Kamene nosíme ako prívesok, držíme v ruke pri zaspávaní alebo počas náročnej situácie, vložíme do vody alebo položíme na telo tam, kde cítime bolesť alebo napätie.
    
   V prvom rade si vezmite so sebou citrín - či už ako prívesok alebo kameň do ruky. Citrín má vynikajúcu povesť ako kameň šťastia a šťastnej cesty. Zároveň mení myšlienky z negatívnych na pozitívne.

   K citrínu je dobré pridať čierny turmalín - Skoryl. Turmalín je známy svojou schopnosťou meniť negatívne prostredie na priateľské. Uvoľňuje nám chrbticu a dodá nám životnú energiu.

   Aby sme mali k dispozícií vždy dobrú vodu, pribaľme si na cestu kúsok šungitu. Tomuto kameňu stačí päť hodín na to, aby vložil do vody informáciu a pozitívne zmenil jej kvalitu.

   Ak cestujete s deťmi zoberte si ruženín - upokojí Vaše emócie a detičkám pomôže pokojnejšie zaspať.

   Ak máte obavu o svoje zdravie zbierku kameňov na cesty doplňte malachitom. Tlmí bolesť, tíši srdcové problémy a odvádza z tela jedy.

   Veľa z nás máme radi kamene vo vrecúšku, no a na cesty a vôbec pri šoférovaní je celkom užitočné mať v aute vrecúško Kameňov ochrany a sily.
   Budem rada, ak sem pripíšete Vaše skúsenosti s kameňmi počas cestovania a podelíte sa o Vaše zážitky - určite niekomu pomôžete
   Tak Bon voyage a šťastný, pohodový návrat

  • Tara Admin

   Kryštálová voda a "šungitka"

   By Tara Admin, in Tara Ezoterika Blog,

   Pri výrobe kryštálovej vody sa informácie z nerastov, minerálov alebo polodrahokamov prenášajú na vodu. Nejde teda o zmenu chemických vlastností vody, ani sa do vody neuvoľňujú minerály, resp. iba veľmi málo. Ide o informačný prenos s možným vylepšením biologických vlastností vody, čo spôsobuje napríklad voda so šungitom - šungitka.
   Výskumy, ktoré sa robili napríklad v Nemecku potvrdili, že kryštálová voda vydržala celé týždne bez choroboplodných zárodkov.
   Kryštálovú vodu môžeme použiť ku skvalitneniu našej pitnej vody alebo na liečenie. Ide o rôzne spôsoby použitia a teda aj odlišné spôsoby prípravy.
   Do pohára alebo džbánu s pitnou vodou môžeme vložiť tri základné kamene - krištáľ, ruženín, ametyst a po cca dvoch - štyroch hodinách je voda obohatená o informáciu z polodrahokamov. Voda inak chutí a vyvoláva v človeku príjemný pocit. Kamene potom vytiahneme z vody a približne raz za týždeň z nich umyjeme povlak, ktorý sa vytvára v procese čistenia vody a závisí od kvality vody.
   Dávkovanie závisí od veľkosti kameňa - bežné tromlované kamene upravia cca 2 dcl vody, tri kamene stačia na prípravu cca trištvrte litra až liter drahokamovej vody na bežné denné pitie.
   Ak si chceme pripraviť drahokamovú vodu na liečenie, potrebujeme venovať výbere kameňov i príprave väčšiu pozornosť.
   Predovšetkým je dôležité vnímať kombináciu kameňov, ktoré by vzájomne mali pôsobiť harmonizačne i harmonicky. Postačia tri až šesť rôznych polodrahokamov.
   Je tiež potrebné rozlišovať, či kamene vo vode pôsobia intenzívne - napríklad apatit, aquamarín, turmalín, šungit alebo jemne - krištáľ, ruženín, ametyst.
   Ak ste vnímavejší, mohli by ste napríklad aquamarínovú vodu cítiť silnejšie, čo sa prejavuje zosilnením jej reverzných účinkov - teda Vaša alergia by sa mohla prechodne zhoršiť alebo naopak by sa Vám nečakane rozšírilo vedomie.
   Drahokamovú vodu na podporu liečenia pripravíme tak, že na perfektne očistené polodrahokamy nalejeme pol litra pitnej vody. Nádoba s kameňmi by mala byť umiestnená vo svetlom, čistom priestore, na sklenom alebo drevenom podklade alebo na krištáľovej či ametystovej drúze.

   Po štyroch hodinách kamene vytiahneme a takto pripravenú vodu uchováme v chlade max. 24 hodín v sklenej nádobe alebo prikrytej karafe.
   Pijeme nalačno ráno pol deci - až deci, večer ako posledné pred spánkom.
   Drahokamovú vodu si môžme naliať do kúpeľa, striekať na bolestivé miesta, v rozprašovači striekať v priestore proti negativite.
   Šungitová voda je unikátny nápoj s množstvom pozitívnych účinkov na naše fyzické zdravie.
   Je pripravená z kameňa - formy uhlíka (iné sú grafit a diamant) s názvom šungit, pretože jeho najväčšie náleziská sa nachádzajú v Ruskej Karélii v oblasti Šuňga.
   V šungite sa nachádza priemerne 20 - 70% uhlíka. Vzácny je tzv. elitný šungit, ktorý obsahuje 99,9% uhlíka vo forme malých prírodných úlomkov.
   Práve tento elitný šungit sme použili v našej sade Šungitka a pridali sme niektoré základné polodrahokamy: aquamarín, jantár, ametyst, krištáľ horský a pod.
   Sada "Šungitka" obsahuje kamene na prípravu drahokamovej vody vhodnej na bežné denné pitie alebo na podporu liečenia. Rozdiel v účinkoch spočíva v spôsobe prípravy - informácie sú súčasťou priloženého návodu. Nájdete ju v našej predajni Tare.

  • Tara Admin

   Imaginácia

   By Tara Admin, in Tara Ezoterika Blog,

   Imaginácia patrí k duchovným schopnostiam, ktoré v sebe nosíme všetci, len je potrebné ich objaviť a rozvíjať.
   Imaginácia je koncentrácia na mimozmyslovú realitu a rozšírenie vnímania. Chvíľka venovaná imaginácií môže priniesť okamžité poznanie, nové videnie reality, úplnú zmenu situácie, rozpustenie hnevu, spojenie s vnútorným svetom, otvorenie sa pôsobeniu liečivých duchovných síl.
   Imagináciu začíname prehĺbením dýchania - aspoň minútu je dôležité zhlboka sa nadýchnuť a zhlboka vydýchnuť. Môžeme ležať alebo sedieť. Zručnejší môžu imaginovať aj s otvorenými očami, kdekoľvek, kde je to možné. Začiatočníci zatvoria oči. Imaginácia by mala trvať iba niekoľko - napríklad 5 minút.
   Prehĺbime dýchanie, zatvoríme oči a ešte sa pár krát zhlboka nadýchneme a vydýchneme. Potom sa vnútorným zrakom zameriame na to, čo tzv. prúdi okolo nás. Môže to byť prúd podobný rieke v ktorom:
   stojíme, alebo sme mimo neho. Ak stojíme vo vnútri toku, vnútorným zrakom sa zameriame na to, akú má farbu, hustotu a do akej výšky nášho tela siaha. Ostaneme v tomto "pozeraní sa" aspoň desať sekúnd.
   V tomto momente by ste mali cítiť zmenu aj vo svojom tele, aj vo svojej mysli.

   Z dôvodov, ktoré by Vás mohli ovplyvniť neuvádzam detaily zmeny, pocitov alebo prejavov, ktoré môžu nasledovať.
   Ak stojíme mimo tok energie, ktorý sa môže vinúť pred naším telom, alebo za ním, vnútorným zrakom sa zameriame na to, odkiaľ prichádza (resp. od koho, z akého zdroja), akú má farbu, hustotu a do akej výšky nášho tela siaha. Ostaneme v tomto "pozeraní sa" aspoň desať sekúnd.
   V tomto momente by ste mali cítiť zmenu aj vo svojom tele, aj vo svojej mysli.
   Tento tok by mal mať modrú farbu - lapisovo modrú (tmavo modrá so zlatými zrnkami) alebo aquamarínovú (ako more).
   Ak je inej farby, zmeníme ho na niektorú z týchto dvoch farieb. Na zmenu máme iba niekoľko sekúnd, kým nezačne pracovať fantázia alebo myseľ.
   Teraz opäť prehĺbime dýchanie a otvoríme oči. Je vhodné mať pripravený zápisník alebo mobil a zapísať alebo nahrať prvé myšlienky, pocity...
   Je obvyklé a prirodzené (začiatočníci), že po imaginácií nastúpi logika a budete sa pokúšať o hodnotenia toho, čo ste videli a bude Vás zaujímať, či to všetko nebola iba Vaša aktívna fantázia.
   Imaginácia prináša odpovede, vnútorný pokoj, vhľad do situácie, odpútanie sa...
   Ak ste po imaginácií opäť plní otázok a hľadáte riešenia... je to signál, že ste od imaginácie prešli k fantázií alebo k magickým technikám.

  • Tara Admin
   V súčasnosti môžeme pozorovať našu zvýšenú citlivosť a senzitivitu na pôsobenie iných ľudí a rovnako aj na pôsobenie prostredia, v ktorom žijeme, pracujeme, spíme...
   Toto pôsobenie môže byť voči nám príjemné a cítime sa posilnení, podporovaní.
   Alebo naopak - pociťujeme nepríjemné duševné stavy, negatívne emócie, zhoršuje sa zdravie, osud, vzťahy...
   Ak sme k sebe úprimní, vieme veľmi rýchlo označiť zdroj tohto negatívneho pôsobenia, voči ktorému sa cítime bezmocní.
   Môžeme tento fakt dlho prehliadať, ostať voči nemu ľahostajní, nepripustiť si, že je možné, aby nás ovládal niekto iný, nejaké miesto, nejaký vzťah... Tým však riskujeme, že sa táto negatívna sila postupne zmocní nášho duševného priestoru a poškodíme si psychiku a zdravie.
   Alebo naopak - preskúmame, čo sa vlastne deje, čo od nás toto pole negativity vlastne žiada, prečo sme naň takí citliví a môžeme sa začať brániť, chrániť si svoj život.
   Pole negativity môže byť pre nás človek, miesto, priestor, vzťah, jedlo, činnosť, predmety, dianie niekde vo svete, činnosť iného človeka, prírodné živly...
   Ako obrana slúžia jednoduché prostriedky ktorými sú napríklad:
   šport saunovanie používanie a kúpanie sa v himalájskej kryštalickej soli úprimná radosť zo života čistá nepodmienená láska ak nepomáhajú, je potrebné nasadiť mocnejšie - magické zbrane
   Napríklad:
   niektorú z duchovných techník nosenie amuletov polodrahokamy - čierny turmalín (skoryl), gagát, chryzopras, šungit pravidelné pálenie kadidiel ( môžete zažiť v kostoloch), bielej šalvie a špeciálnych vonných tyčiniek vykladanie si Tarotových kariet a vytvorenie matrice vizualizácie - napríklad predstava zrkadla pred svojím telom obrady a rituály zaobstaranie si meča veľké ametystové drúzy v byte, práci veľký horský krištáľ ako osobný kameň Byť duchovne aktívny znamená žiť naplno, nájsť, prežiť a naplniť svoje poslanie a pochopiť svoj Osud.
   Ak používate Ezoteriku a duchovné techniky ako TERAPIU- je možné, že Vám časom prestane pomáhať. To, čo Vám prinášalo ochranu a silu v živote, Vás odrazu OPUSTÍ a nefunguje. Prečo? Pretože práve ste sa ocitli v štádiu Vašej cesty životom, kedy sa potrebujete rozhodnúť ako ďalej.
   Ezoterika a duchovno totiž nie sú terapiou ani náplasťou na Vaše nesplnené túžby, alebo mysľou zmanipulované videnia sveta.
   Vnímať svet ezotericky alebo duchovne je štýl života. Je to spôsob BYTIA. Ak s tým nie ste vnútorne stotožnení, duchovné techniky, kamene, rituály atd. a vnímanie toho, čo sa VÁM DEJE Vás ešte viac otvorí hĺbke Vášho duševného sveta a ten Vás začne pohlcovať namiesto toho, aby Vám prinášal silu , obohatenie, rozšírené vnímanie a porozumenie.
   Vedomé vyvažovanie medzi duchovnou aktivitou a duchovným relaxom(pokojom) Vám prinesie to, čo duchovno a ezoterika priniesť má.
   No a nakoniec- urobte si krátku meditáciu a vráťte sa na začiatok- prečo ste sa vlastne začali zaoberať duchovnom, prečo Vás zaujíma ezoterika? baví Vás alebo ste si chceli vylepšiť život, prekonať ťažké obdobie? Ak pocítite pri týchto otázkach vnútornú radosť a vďačnosť, patrí duchovno a ezoterika k Vášmu bytiu.
   Ak ste sklamaní výsledkom a vyčerpaní- robili ste TERAPIU ezoterikou a je potrebné začať znova a inak.
    
    

  • Tara Admin

   Duchovné techniky

   By Tara Admin, in Tara Ezoterika Blog,

   K tomu, aby sme dokázali vnímať, cítiť, prežívať svet a svoj život na nových úrovniach potrebujeme duchovne rásť.
   Duchovný rast sa môže diať nevedome, cestou rôznych ťažkých životných situácií, chorôb, komplikovaných vzťahov...
   Alebo vedome aj vďaka duchovným technikám.
   Duchovné techniky je potrebné praktikovať denne.
   Cieľom však nie je samotná duchovná technika, ale jej presah, oslobodenie sa od nej tým, že s ňou tzv."splynieme", že sa stane našou súčasťou.
    
   Tu je zoznam najznámejších duchovných techník:
   modlitba meditácia duchovná literatúra štúdium Tarotu reconnection reiki joga tai-chi, čchi-kung zen H´oponopono kontemplácia štúdium alchýmie a hermetizmu štúdium alternatívnej medicíny a kameňov energetické liečenia filozofia Feng šuej šamanské rituály a mnohé iné (doplňte ak viete o ďalších) Duchovnú techniku učia iných duchovní učitelia, je možné sa učiť z kníh alebo sa tak deje mystickým nečakaným spôsobom.

  • Tara Admin

   Ležatá osmička

   By Tara Admin, in Tara Ezoterika Blog,

   Najdôležitejším symbolom múdrosti používaným k ukotveniu pozitívnych energií je ležatá osmička. Mnohí tento znak používajú aj pri reiki, nemá s ňou však mnoho spoločného.
   Tento znak pochádza od mongolských a sibírskych šamanov. Tí ju používajú prevažne k meditáciám a k posilneniu ďalších symbolov pri rôznych stupňoch zasvätenia. Ležatá osmička je niečo ako symbol vlastný majstrom.
   Tento znak spolu s mantrou "E ALOA MANA PONO" môže byť zdrojom blahobytu, múdrosti a radosti.
   Umožňuje nám nahliadnuť do múdrosti predkov a zlepšuje prístup k našej intuícií. Vo svojom nevedomí získavame prístup k svetovým znalostiam, ku ktorým vo vedomom stave nemáme prístup. Otestujte si to osobne pri meditácií. Budete sa diviť koľko nových informácií získate.
   Meditácia s ležatou osmičkou.
   Sadneme si, narovnáme sa a zatvoríme oči. Je úplne jedno, ako sedíme, či na zemi, na stole, stoličke. Dôležité je, aby bol trup vzpriamený. Potom si v sede vizualizujeme ležatú osmičku. Neustále si ju približujeme, takže nakoniec sa ocitneme priamo v nej. Následne sa pokúsime v nej rozpustiť. Staneme sa symbolom. V tomto stavu ostaňte asi dvadsať minút a pozorujte, čo sa s Vami deje. Stáva sa, že niekto vidí svetlo alebo farby. Je to ale úplne individuálne, ale niečo sa vždy deje. Osmičková energia sa sa nejakým spôsobom prejaví, aj keby to mal byť iba pocit tepla. Akonáhle intuitívne vycítime, že sa meditácia končí, stačí, keď otvoríme oči a pohneme končatinami, aby sme sa opäť ocitli v prítomnosti. Pri tomto symbole múdrosti nám pri meditácií prichádzajú odpovede na otázky, ktoré si kladieme.
   Z múdrosti staroruských liečiteľov.

  • Tara Admin

   Letu vládne znamenie LEVA

   By Tara Admin, in Tara Ezoterika Blog,

   Z ľudí narodených v znamení Leva, teda v období keď je Slnko dominantné vyžaruje silné sebavedomie a energia. Ukazujú svoju silu, vedia si získať vážnosť a dôveru, a do svojho okolia vnášajú energiu spoľahlivého vládcu a vyriešenia nemožného.
   Nie sú závistliví, oveľa častejšie iní závidia im. Voči svojim nepriateľom sú veľkorysí a zhovievaví, bolestných skúseností ich to však neušetrí. Vplyv Slnka ich predurčuje vládnuť. Mali by oceniť svoju vnútornú rozhodnosť a nezávislosť, pretože im dáva pevnú pôdu pod nohami. Pri posudzovaní ľudí sa riadia srdcom, takisto vo svojom konaní sa dajú viesť skôr citmi ako jasným úsudkom.
   S chuťou sa zahryznú do nejakej myšlienky a naplánujú si viac, ako pri svojej netrpezlivosti dokážu vykonať. Radi odhaľujú chyby priateľov bez toho aby to mysleli v zlom. Vedie ich k tomu snaha viac vedieť a lepšie konať. Ľudia narodení v znamení Leva majú spravidla príjemné vystupovanie, správajú sa dôstojne, sebaisto a autoritatívne. Ešte aj ich pohyby a slová sú uvážlivé, presvedčivé a vzbudzujú obdiv. Cítia sa dotknutí, keď náležite neuznáte ich vedomosti, múdrosť a veľkorysosť. Ale keď im polichotíte, veľmi rýchlo sa zasa udobria.
   Priateľmi Levov sú nasledovné kamene:
   Citrín: je symbolom pravého Ja, sviežosti, bezpečia a kreativity, chráni od citových nezdarov, depresií, podporí činnosť slinivky brušnej.
   Jantár: podporí celkový zdravotný stav, funkciu štítnej žľazy, odháňa chmúrne myšlienky, depresie, pocity chladu, mierni astmu, bronchitídu, bolesti kĺbov, očné a ušné obtiaže, kožné problémy a alergie.
   Tigrie oko: je kameňom koncentrácie, upokojí ubolené nervy, zbystrí zmysly, mierni migrény, rozpúšťa čierne myšlienky, tíši beznádej, zbavuje nositeľa poverčivosti, dodá mu otvorenosť a kreatívne myslenie.
   Jaspis pieskový: v Levoch podporí porozumenie, trpezlivosť a toleranciu, mierni prchkosť, povzbudí činnosť pečene, žlčníka a a slinivky, odstráni zápchu.
   Heliodor (zlatý beryl): dodáva životodarnú energiu, hlboký cit v duchovnej sfére, tíši nepokoj mysle, harmonizuje srdcový rytmus, dodáva energiu do solárnej čakry
   Pyrit: Pyritovú drúzu alebo Pyritové slnko by mal mať na svojom pracovnom stole každý, kto je narodení v znamení Leva. Pyrit je symbolom vnútorného pokoja, múdrosti a brilantného intelektu, podporí objektívny pohľad na svet, čistí dýchacie cesty, posilňuje chrbticu, podporí funkciu pečene, sleziny a čriev, mierni nervozitu a problémy v reči.
   Olivín - Peridot: chráni proti negatívne pôsobiacim duchovným silám, pomáha objaviť zmysel života, mierni citový chlad, je kameňom rovnováhy a relaxácie, inšpirácie, očisty od jedovatých splodín, mierni pocity viny, odstraňuje melanchóliu.
   Malachit: navodzuje rovnováhu citu a rozumu, podporí kreativitu, intuíciu, odstraňuje citové blokády, podporí činnosť srdca, posilní zrak. Pri akútnych problémoch so srdcom odporúčam nosiť kameň prilepený priamo na srdci.
   Rubín v zoisite: hovorí o harmónii života, vyváženosti nehy a lásky so sexualitou, podporuje srdcovú činnosť, regeneruje oslabený organizmus, odstraňuje sexuálne neurózy.

   Odkaz Anjelov stromov pre Leva
   Anjel Posvätného Figovníka hovorí:
   Bež do svojho vnútra a vytvor priestor svojho Ducha.
   Žiadne priania, žiadne plány,
   Žiadne obavy, žiadna zlosť,
   Žiadna budúcnosť, žiadna minulosť,
   Žiadna závislosť a majetníctvo.
   Dýchaj rovnako ako dýchajú všetci ostatní
   Vnímaj tep Vesmíru.

   © Janka R
   Autorom obrázku súhvezdia Lev je Luděk Lukáč.

  • Tara Admin
   V tomto článku uvádzam informácie pre správne používanie duchovných predmetov, kadidiel, kryštálov, amuletov a pod., ktoré ste si zakúpili za účelom zlepšenia Vašej životnej situácie, zdravotného stavu alebo vyriešenia problému.
   Ezoterikou a duchovno - duševným svetom sa zaoberám už nejaký ten rôčik a verím, že Vám moje informácie z praxe prinesú úžitok.
   Podotýkam, že nižšie uvedené odporúčania sú z mojej vlastnej praxe, ale tiež od klientov predajne TARA alebo tých, ktorí sa zúčastnili niektorého z našich seminárov.
   V súčasnosti pod ezoterikou rozumieme všetko možné, počnúc veštením v nejakej televízií, či časopise, po predaj duchovných predmetov, pomôcok či všemožné techniky, sľubujúce pozitívnu rýchlu zmenu k lepšiemu.
   Verím, že všetci, ktorí sa duchovným svetom zaoberajú a ponúkajú svoje služby, robia tak s čistým srdcom a vedomím svojho vlastného poslania voči iným a taktiež sebe. Verím, že si títo ľudia prešli silným alchymickým procesom očistenia svojho vlastného duševna, a až potom sa rozhodli pôsobiť verejne.
   Počúvam sťažnosti na to, že ezoterika je komerčná, že sú preč časy nezištných duchovných učiteľov, no ja to až tak tragicky nevidím.
   Ezoterika v pôvodom význame znamená skrytý, duchovno - duševný proces. Aby ho človek zvládol, používa pri ňom najskôr literatúru, duchovné a posvätné pomôcky, kamene, techniky, rituály. Alebo sa zverí do rúk niekoho skúsenejšieho - duchovného učiteľa.
   Po jeho skončení sa s dušou človeka niečo udeje - oslobodí sa a odpúta.
   Odporúčam prečítať si skvelú knihu M. Singera - Odpútaná duša.

    
   Poďme si o jednotlivých druhoch duchovných predmetov povedať konkrétnejšie:
   Polodrahokamy: sú vytvorené Prírodou a účinkujú prirodzene, či si to uvedomujeme alebo nie. Ak ste si kúpili kameň za určitým účelom a on "nefunguje" je potrebné zmeniť miesto pôsobenia alebo si uvedomiť, že na Váš problém nestačí svojou veľkosťou. Maličký tromlovaný kamienok na dlhodobú depresiu či mnohoročné zanesenie kĺbov naozaj nepostačuje. To akoby ste do auta "natankovali" kvapku nafty a vyžadovali si, aby prešlo tisíce kilometrov.
   Hoci - v ezoterike sú zázraky povolené
   Je dobré z polodrahokamu nosiť prívesok, náramok a zároveň oživiť priestor bytu alebo kancelárie drúzou z ametystu alebo horského krištáľu.
   Umiestnenie drúzy: parapet, pracovný stôl, pri vchodových dverách.
   Polodrahokamy oplachujeme pod studenou vodou a občas vyložíme na mesačný spln. Náramky pod vodou nemáčame, poškodíte si gumičku alebo lanko na ktorom sú navlečené.
   Feng shui sošky a mince: tak tieto proste fungovať musia. Majú obrovský duchovný potenciál miliónov ľudí počas tisícok rokov. Ak Vám neprinášajú to, kvôli čomu ste si ich kúpili - prečítajte si informácie v priloženom letáčiku, kde presne majú byť umiestnené.
   Sú to duchovné predmety, pôsobia predovšetkým na duševný a duchovný svet ich majiteľa. Čo to znamená?
   Uvedomenie si. Ak si človek isté súvislosti uvedomí akoby otvoril bránu sviežemu vetríku poznania, pozitívnej zmeny a uvoľnenia a nemusí pohnúť prstom.
   Poznám ľudí, ktorí si u nás v Tare kúpili maličké mince do peňaženky a pár metrov od predajne našli "dvacku" na zemi alebo sa im vrátil nejaký neočakávaný preplatok.
   Jasne, že poznám aj takých, ktorí si kúpili maxižabu na minciach a - dlho nič. Stačilo ju však správne umiestniť - a financie či pocity úzkosti sa začali postupne dávať do poriadku.
   Mimochodom - ďakujete za dobré správy? Za dobré vzťahy? Dobrý biznis?
   Úcta a vďačnosť - úprimná podotýkam - sú kľúčom k otvoreniu pôsobenia pozitívnych duchovných síl.
   Amulety: nosením amuletu dávame najavo svoju bezmocnosť a pokoru. Nedokážeme zvládať svoju aktuálnu životnú situáciu, okolnosti nám prerástli cez hlavu, máme strach. Amulet vytvára ochranné mikrovlnenie okolo nás a "oddelí" nás od nepriaznivej situácie, aby sme načerpali dostatok fyzických aj psychických síl. Medzi amulety patria napríklad pentagramy, hexagramy, iné tvary vygravírované do kovu, alebo napríklad tiež gagát - čierny jantár, skoryl - čierny turmalín, chryzopras, tyrkys, šungit, achát Botswana a pod.

   Ak nefunguje amulet - cca do týždňa (mali by ste mať lepší pocit, uvoľnenie...) vybrali ste si nesprávny.
   Orgonity: jediný dôvod, prečo nefunguje orgonit je jeho nedostatočná veľkosť na daný priestor.
   Červené náramky: nuž takto - pôvodne - židovský rabbi uviazal červenú šnúrku rodičke na zápästie v presne určený čas ako ochranu pred démonkou Lilith. Mne sa páčil jeden so štvorlístkom tak ho nosím. V predajni Tare je najobľúbenejší s pentagramom. Z mojej strany všetko.
   Symboly: nosením symbolu - napríklad anjela vyjadrujete svoju vôľu spojiť sa s energiou, ktorú tento symbol zobrazuje. Posilňujete ju v sebe. O význame symbolov je dobré si nájsť pár informácií, kým ich začnete nosiť.
   Pokiaľ nefunguje - opäť - vybrali ste si ten nesprávny, ktorému sa momentálne bránite otvoriť.
   Tento sa nazýva Kvet života a patrí v súčasnosti veľmi žiadaným - vyjadruje zdravie, harmóniu a vyliečenie.

   Veštby od veštíc: najčastejšie Vás hnevá, že sa Vám vyplní iba tá negatívna veštba. Alebo, že sa nesplní vôbec nič a zbytočne ste vyhodili peniaze. Je to možné. Veštica "odčítava" z mnohých možností a variant Vašej budúcnosti tú, ktorej Vy sami dávate najviac energie. Ak sa neplnia dobré veci, alebo nič z veštby, veštica nemá dostatočnú magickú silu a neposkytla Vašej túžbe energiu. Každopádne Vás vypočula a venovala Vášmu duševnému chlieviku svoj čas.
   Tento proces "odčítavania" funguje smerom do minulosti aj do budúcnosti.
   Stáva sa - naopak - že sa dobré veštby splnia, no Vy sa cítite ako "spútaní" a neslobodní. Alebo začnete byť na veštkyni - veštcovi závislí. Očakávaná radosť a uspokojenie sa vytráca.
   Aj v ezoterike platí - za všetkým sú vzťahy. Vytvárame vzťah k niekomu ale i k predmetom, udalostiam... Tak si to uvážme - koho, akú udalosť, aký zážitok nechceme "pustiť".
   A spojme sa s ním pomocou rozšíreného vedomia. Je to šamanský spôsob - technika duchovného liečenia.
   Pomôcť Vám môže i psychológ, ktorý ovláda na proces orientovanú psychológiu, ktorá taktiež vychádza zo šamanizmu.
   Vydymovanie šalviou, olibanom, inými kadidlami, vonnými tyčinkami: vydymovanie slúži na očistenie priestoru alebo aj biopoľa človeka od zbytkových negatívnych energií - sú to napríklad negatívne emócie, zloba, depresívne myšlienky, tragické úmrtia, ponižovanie, elektrosmog a pod. Ak vydymovanie nefunguje, treba zmeniť frekvenciu používania.
   Myslím, že najúčinnejšia je šamanská biela šalvia.

   Určite nečakajte zázraky od bežných indických naparfémovaných tyčiniek, ktoré sú vhodné na potlačenie zápachu v kuchyni.
   Pozitívne myslenie a iné duchovné techniky: pokiaľ nefungujú býva za tým neriešená agresivita. Ono sa to navonok nezdá - ste milí, súcitní, pokorní, láskaví, dobroprajní... a situácia, ktorú chcete pozitívnym myslením či duchovnou technikou vyriešiť sa nelepší, alebo sa zhoršuje.
   Je to preto, že tzv. prelepujete skrytú agresivitu pozitívnou nálepkou. To nevyjde - alebo tvrdšie napísané "osud neprešt..." no veď viete čo.
   Čo s tým? Je to možno zložitejšie a komplikovanejšie, ako uvoľňovať a postupne spracovávať skrytú agresivitu. Niekedy stačí pravidelne poriadne si zahrešiť, kopnúť do niečoho, odpľuť si... Na serióznejšiu prácu s agresivitou Vám viem poradiť iba psychológa - najlepšie toho, ktorý ovláda POP. Alebo začnite cvičiť jógu.
   Zatiaľ aspoň toľko. Podotýkam, že po duchovnom prebudení človek nepotrebuje nijaké pomôcky k tomu, aby z hĺbky svojej duše miloval svet, ľudí, bytie, všetko... Aby sa cítil naplnený a šťastný každú sekundu svojho života.
   Ktosi sa ma kedysi spýtal, či som takého človeka niekedy videla, zažila, alebo či sa takou cítim byť ja.
   Nuž - ešte nejakú tú duchovnú pomôcku potrebujem, knihy a kamene milujem, s konaním niektorých ľudí sa ešte stále neviem stotožniť na 100% a milovať ich... ale raz... raz to tak bude. A možno už v tomto živote. Ale to je už iná kapitola.
   Ďakujem.

  • Tara Admin
   Stáva sa to mnohým z nás - po zakúpení bytu, alebo vytúženého bývania sa po pár týždňoch začne nový majiteľ cítiť nepríjemne, nedokáže si oddýchnuť, má zlé sny, zle spí, vníma "negatívne energie" starého majiteľa a najradšej by zutekal.
   Sme vnímavejší, citlivejší takže reagujeme aj na jemné zmeny energie priestoru kde žijeme. Túto skutočnosť je potrebné akceptovať a vyladiť si svoj osobný priestor aj energeticky tak, aby sme sa cítili konfortne a dobre.
   Takúto službu nám urobia polodrahokamy a pálenie byliniek.
   Skúsme začať jednoduchými ošetreniami:
   Ak pociťujeme prítomnosť iných entít, alebo predošlých majiteľov pálime lístky šamanskej šalvie bielej (salvia apiana)
   Tento druh šalvie rastie na západnom pobreží severnej Ameriky. Informácie o nej nám poskytli pôvodní obyvatelia - Indiáni, ktorí ju považujú za najúčinnejší liek pri duchovnej - energetickej očiste obydlí, mysle i duše. Lístky šalvie spaľujeme na mušli, alebo v kadidelnici na uhlíku. Šalvia musí dymiť minimálne 15 minút - to znamená, že ak nám jeden lístok zhorí, zapálime ďalší, alebo spaľujeme na uhlíku väčší počet lístkov naraz.
   Pri obzvlášť negatívnych prežitkoch vydymujeme obdeň až do výrazného zlepšenia subjektívneho pocitu.   Veľmi dobré spätné odozvy máme na používanie prírodných vonných tyčiniek značky FIORE z Talianska. Tieto tyčinky sú vyrábané v malej rodinnej firme z čisto prírodných komponentov metódou starou 400 rokov. Výrobcovia ich rozdelili do kategórií anjelské, vílie, čakrové a jednodruhové.
   Tyčinku vložíme do stojančeka alebo do malej misky naplnenej ryžou. Tyčinky FIORE horia cca 80 min. a vydávajú intenzívnu očistnú vôňu. Tyčinku môžme kedykoľvek uhasiť ponorením do pohárika s vodou.


   Z polodrahokamov je vhodné položiť do priestoru alebo nosiť ako náramok či prívesok čierny turmalín (Skoryl), čierny jantár - gagát, citrínový špic alebo drúzku, selenit - odporúčam do spálne.
   Stavy úzkosti miernime záhnedou, celestínom, lapisom lazuli. Doslova ochranný štít vytvorí šungitová guľa umiestnená cca 1 m od miesta, kde negativitu pociťujeme najintenzívnejšie.
   Byt alebo akýkoľvek iný priestor môžeme energeticky pozdvihnúť dúhovými krištáľmi - viac informácií nájdete v článku Dúhové kryštály (Pekné bývanie).

  • Tara Admin
   Ak pozeráte relácie, v ktorých renomovaní a šikovní dizajnéri urobia z tmavej diery slnečný priestor, ktorý vyzerá úžasne, určite ste si všimli, že dúhové kryštály patria k hojne využívaným dizajnérskym prvkom. V jednom projekte architekt dokonca vytvoril deliacu priečku medzi jedálenskou a kuchynskou časťou výlučne z dúhových kryštálov zavesených v rôznych výškach od stropu.
    
   Dúhové kryštály vyzerajú krásne a patria k prvkom, ktoré využíva Feng šuej.
   Podľa tohto tradičného čínskeho učenia Feng Shui (Feng šuej) dosiahneme harmóniu, zdravie a hmotný dostatok v takom priestore – byte, dome, kancelárií, obchode, v ktorom môže voľne cirkulovať životodarná energia čchi a primerane sa obnovovať. Tejto cirkulácií výrazne pomáhajú brúsené gule a dúhové kryštály.
   Brúsené gule predstavujú nežnú ženskú energiu Jin – kľud, harmóniu a čistotu.

   Brúsené gule menia energiu priestoru niekoľkými dôležitými spôsobmi:
   predlžujú svetelný lúč hlbšie do priestoru, vnášajú novú energiu a rozširujú priestor harmonicky menia smer prúdenia energií priťahujú a načerpávajú energiu do miesta kde sú umiestnené vyzerajú krásne – krása je dôležitým prvkom Feng shui  
   Iné tvary:
   Srdce – podporí harmóniu v partnerských vzťahoch, ideálne je zavesiť pár sŕdc do okna spálne alebo voľne položiť na nočný stolík.

   Oktagóny (bagua tvary) – symbolizujú harmonické pôsobenie zrkadielka Ba–gua. Vešiame ich do miest, v ktorých pociťujeme napätie, nad počítače a televízory, ako ochranný predmet.

   Kvapka (almond) - najuniverzálnejší tvar. Jeho jemné pôsobenie je vhodné do každého typu priestoru.

   Hviezdy, kvetiny, ceruzky - spôsobujú intenzívne prúdenie v mieste zavesenia, sústreďujú energiu a preto sú vhodné všade tam, kde sa atmosféra "nehýbe", energia "neprúdi", keď sa potrebujem pohnúť z miesta, naštartovať si kariéru, biznis, úspech.

     


   Dúhové kryštály umiestňujeme pred okno, do stredu miestnosti, na predelenie priestoru, nad počítač....
   v spálni na zlepšenie partnerských vzťahov a oživenie manželského života v obývačke pre zlepšenie spoločenských vzťahov a rodinného života v pracovni pre zlepšenie finančnej situácie a získanie nových príležitostí v obchodnom priestore pre rozprúdenie predaja a získania kvalitného tovaru nad počítač, telefón pre získanie dobrých zákaziek do dlhých resp.tmavých priestorov Všetky typy dúhových kryštálov si môžete pozrieť v ezoterickej predajni TARA na Konventnej ulici 19 v Bratislave.

  • Tara Admin
   Telefón: 0915 747 082
   Liečivý gél z Aloe Vera Barbadensis, lieči kadiaľ tečie...
   Tento môj článok Vám prináša informácie o alternatívnej a doplnkovej liečbe 98% Aloe Vera gélom. Aloe vera gély na pitie sú základnými produktami alternatívnej liečby.
    
   Tento produkt je možné si zaobstarať iba cestou MLM predaja, preto ma v prípade záujmu kontaktujte alebo si nechajte poslať katalóg:
   Tel. kontakt: 0915 747 082 Email: info@ruzova.eu Aktuálna cena za 1 liter:
   Aloe Gél klasik 98% Aloe Vera s príchuťou broskyne: 29,99€ Aloe Gél špeciál na kĺby, kosti a šľachy: 35,90€ Aloe vera je považovaná za kráľovnú liečivých rastlín.
   Na čo je Aloe Vera vôbec dobrá? Z Aloe Vera sa získava šťava obsahujúca viac ako 160 cenných látok (napr. esenciálne mastné kyseliny, aminokyseliny, polysacharidy, enzýmy, minerálne látky, stopové prvky...), ktoré sú často využívané v oblasti medicíny a kozmetiky.
   Zdravie = čisté črevá = pokojný žalúdok = Aloe Vera Gel
   Pre očistu a detoxikáciu organizmu je potrebné vypiť min. 3 fľaše Aloe Vera gélu - optimálne 6 litrov. Ak si chcete udržať správnu funkciu kĺbov a kostí je potrebné vypiť fľašu aloe vera každý druhý mesiac. Vhodný je aj pre diabetikov.
   Táto investícia do Aloe vera sa každému človeku vyplatí mnohonásobne
   Dôležitá je však:
   kvalita aloe vera gélu - samozrejme iba z Aloe vera barbadensis koncentrácia - cca aspoň 90% čistého gélu správne dávkovanie, ktoré by malo byť "ušité" na mieru pre každého človeka individuálne. V akom množstve a ako dlho môže byť Aloe Vera Gél užívaný? Bežne doporučené množstvo je:
   3x30 ml denne, alebo 1ml/kg váhy, rozdelené na min. 2 denné dávky. V mimoriadnych prípadoch až 2 ml/kg váhy, rozdelené na min. 2-3 denné dávky.
   Vo zvláštnych prípadoch a pri zvláštnych životných situáciách je možné dávkovanie zvýšiť, je však potrebné konzultovať túto skutočnosť s lekárom. Užívať najlepšie pred jedlom (prípadne rozriediť vodou). Tehotné a dojčiace ženy by mali užívanie Aloe Vera Gélu konzultovať s príslušným lekárom.
   Ako a kde kúpiť Aloe vera gél?
   Vaše objednávky si môžete vyzdvihnúť v našej predajni TARA alebo Vám ich vybavíme poštou.
   Stačí, ak si zavoláte na 0915 747 082 alebo pošlete email na info@ruzova.eu.
   V prípade záujmu sa príďte poradiť, nechajte si zaslať podrobnejšie informácie a kontaktujte nás na email info@ruzova.eu alebo 0915 747 082
   Aloe vera gél je dostupný:
   vo fľašiach na priamu konzumáciu ako spray pre liečbu kožných chorôb, popálenín, alergií v tvárovej, vlasovej a telovej kozmetike... Aloe vera gél je nápoj stabilizovaného gélu z listov Aloe vera Barbadensis Miller. Je vhodný ako veľmi účinná detoxikačná kúra, ktorá zmierni množstvo zdravotných problémov a posilní imunitu.
   Pravidelné užívanie aloe vera gélu preukázateľne pozitívne ovplyvní ochorenia:
   Choroby tráviacej sústavy (zápaly ústnej dutiny, afty, poruchy trávenia, hypoacidita, pálenie žáhy, žalúdočné vredy (Helicobacter), chronická zápcha, infekčné hnačky, hemoroidy) Choroby pečene a žlčových ciest (stavy po infekčnej žltačke, poškodenie pečene následkom otravy, liekov, alkoholu, poruchy činnosti žlčníka, žlčové kamene) Choroby ľadvín a močových ciest (zápaly močového mechúra, ľadvinové kamene, cysty, zväčšenia a zápaly prostaty) Choroby dýchacích ciest (akútna a chronická nádcha, zápal mandlí, hrtana, zápaly dutín, astma) Choroby srdca a ciev (poruchy krvného tlaku, arteroskleróza, zvýšená hladina cholesterolu, zvýšený homocysteín, kŕčové žily) Choroby kože, vlasov, nechtov (poranenia, popáleniny, bodnutia hmyzom, akné, hnis, vredy, pásový opar, bércove vredy, ekzémy, plesňové ochorenia, celulitída, vypadávanie vlasov, lupiny, herpes) Choroby pohybového ústrojenstva (reumatické ochorenia zápalové, osteoartróza, bolesti chrbta a platničiek, osteoporóza a iné...) Gynekologické ochorenia (zápaly, výtoky, kandidóza, cysty, nepravidelný cyklus, bolestivá menštruácia, menopauza) Nervové a duševné ochorenia (migréna, Parkinsonova choroba, chronická únava, nervozita, úzkosť, strata pamäti, depresie) Choroby imunity (oslabená imunita, alergie, ekzémy, astma, prevencia nádorových ochorení, pomocná liečba rakoviny a následkov chemoterapie a rádioterapie) Upozornenie: po otvorení skladovať v chladničke a čo najrýchlejšie spotrebovať.

  • Tara Admin
   Najskôr - kde si vlastne môžete zaobstarať polodrahokam? Najistejšie v špecializovaných predajniach, akou je napríklad TARA alebo na burzách drahých kameňov, kde je zaručená pravosť kúpeného polodrahokamu. S veľkou rezervou nakupujte na trhoch, či iných výstavách, pretože môžete kúpiť niečo úplne iné, než Vami požadovaný polodrahokam. V takom prípade sa môžete spoľahnúť už iba na placebo efekt
   Všetky kamene je dobré doma opláchnuť pod studenou alebo vlažnou vodou- cca 2 min. Náramky a náhrdelníky pod vodou nemáčame! Lanká a gumičky, na ktorých sú navlečené sa tým rozťahujú a trhajú. Náramky, náhrdelníky sa revitalizujú nosením vonku, položením na ametystovú alebo krištáľovú drúzu.
   Ako je to s čistením v slanom roztoku alebo soli? Kamene soľ veľmi nemusia. Prakticky sa tým úplne zničia. Výnimku tvorí napríklad záhneda alebo horský krištáľ, ktorý môžeme revitalizovať zahrabaním do himalájskej soli a vyložením pod nočnú oblohu (balkón, parapet).
   Všetky kamene milujú spln Mesiaca. Nemusí byť Lunu vidno, počas splnovej noci, kedy sú všetky prírodné živly vybudené je dobré vyložiť kamene von, kde sa spoja so silami Prírody a revitalizujú sa.
   Kamene najčastejšie používame:
   na nosenie pri sebe držíme v ruke pri zaspávaní kladieme na telo, na boľavé miesto, tam, kde cítime napätie, strach. Prikladáme na miesta tzv. čakier. nosíme ako prívesok, náramok, náhrdelník - intenzívne spojenie s telom a biopoľom priestorová mágia- väčšie kamene vo forme drúz, neobrúsených kusov, pyramíd či obeliskov kladieme na parapet okna, na pracovný stôl, na nočný stolík, ku vchodu dverí, pod posteľ... zavesením do priestoru (napríklad malým detičkám vešiame malý ruženín alebo horský krištáľ nad postieľku alebo blízko nej) ponárame do pohára s vodou alebo džbánu na vyrobenie si kryštálovej vody.
   Meditujeme na tzv. Treťom oku - miesto medzi obočím. Môžme použiť takmer všetky kamene, okrem šungitu. Najvhodnejšie sú: Krištáľ horský, Fluorit. Horský krištáľ prinesie svetlo, nádej, zmenu a liečenie. Ametyst upokojí spánok, zobudí intuíciu a duchovný vhľad. Ruženín napraví vzťahy, zvýši empatiu, vzájomné pochopenie, odpustenie a zmierni generačné spory.

  • Tara Admin
   Informácie o zaujímavom artefakte z Údolia Kráľov - Atlantskom prsteni.
   Atlantský prsteň je označovaný za magnetický rezonátor s ochrannými účinkami proti vplyvom a obťažovaniu tzv. negatívnej energie. Pred ňou chráni či už má pôvod v okolitom prostredí alebo priamo u konkrétneho človeka. Vyrovnávaním disharmónií v energetickom poli človeka napomáha k rýchlejšiemu uzdravovaniu.Nie tým, že by priamo uzdravoval bolestivé miesta, ale urýchľuje proces pochopenia, poznania a teda rýchlejšieho vyplnenia našich energetických deficitov.
   Platí, že ak máme prsteň nasadený na prijímajúcej - najčastejšie ľavej ruke, je energia smerovaná nám samotným, chráni nás pred okolím a zároveň nás od tohto okolia tak trocha izoluje.
   Ak chceme lepšie komunikovať s inými ľuďmi, alebo im nejako pomôcť nasadíme si prsteň na ruku dávajúcu - najčastejšie pravú. Symbol Atlanťanov bol ako jeden z mála tvarových žiaričov vystavený podrobnému skúmaniu vedcov rôznych inštitútov. Napr. Viedenský inštitút biokybernetiky svoje výsledky zverejnil v televíznom vysielaní. Majiteľ prsteňa Atlanťanov si môže byť istý, že vlastní veľmi účinný pritom bezpečný žiarič, ktorý mu prinesie veľa úžitku. Jeho kozmický tajuplný dizajn a účelnosť jeho účinkov z neho robí sympatického a vkusného priateľa pre každý deň.
   Využitie prsteňa s Atlantským znakom
   Analýza geometrických znakov
   Atlantský znak má oveľa viac znakov ako to vyzerá na prvý pohľad. Trojuholník zobrazuje pohyb, svetlo, plameň, život.
   Symbolizuje oheň, rovnováhu, plodnosť zeme a nekonečno. Vyjadruje božskú trojjedinosť. Cez trojuholník plynie múdrosť, božia sila a krása. V dávnych dobách trojuholník symbolizoval svetlo, ale aj svetlo duchovné. Mal tiež ochranný význam. Označoval Boha, potenciálnu silu a harmóniu. Tri steny trojuholníka znamenali tri stupne duchovného rozvoja: múdrosť- silu- harmóniu. Predstavovali tri fenomény sveta: minulosť- prítomnosť - budúcnosť, nebesia - zem - svet podzemný, narodenie - život - smrť, telo - myseľ - duša. Dva trojuholníky nasmerované na seba vrcholmi predstavovali egyptské božstvá: Hora a Seta. Dva trojuholníky vyjadrovali absolútno. V astrológii trojuholník symbolizuje SÍRIUS. V symbolike prsteňa je to pravdepodobne odkaz na spriaznenosť Atlanťanov so Síriom. Sírius mal veľký význam aj pre starých Egypťanov. Jeho kult priniesli Egypťanom Atlanťania. Dva trojuholníky umiestnené v znaku Atlanťanov plnia úlohu malých antén, ktoré prijímajú signály so Síria. Preto umiestnenie trojuholníkov po oboch stranách znaku plní kľúčovú funkciu z hľadiska celku.
   Ďalším prvkom v symbolike atlantského znaku sú obdĺžniky. Tri väčšie obdĺžniky pod sebou a šesť menších symetricky rozložených po oboch stranách tých väčších. Obdĺžnik je znakom moci a stability. V starej egyptskej symbolike predstavoval boha Osirisa. Tri obdĺžniky pod sebou tvoria štvorec (kvadrát). Štvorec symbolizuje božský rozum, dokonalosť, objavovanie, materiálnosť, štyri živly, štyri svetové strany a číslo 4. Predstavuje celistvosť, poriadok a rovnováhu. Reprezentuje spravodlivosť, stálosť, pravdu a vernosť.Prsteň má tvar kruhu, pretože tento tvar nemá začiatok ani koniec, symbolizuje nekonečno. Stimuluje biopole človeka a jeho auru.
   Symbolika čísel
   Číslo 2 je spojené s počtom trojuholníkov v atlantskom znaku. Dvojka rozdeľuje a vytvára symetriu. Symbolizuje svetlo a tieň, duchovno a materializmus. Číslo 3. V znaku sú zobrazené tri trojice obdĺžnikov. Číslo tri vyjadruje Slnko, svetlo, nadšenie. Znamená silu prírody, rozvoj a šťastie. Trojka je syntézou jednotky a dvojky. Symbolizuje rozum, telo a ducha. Minulosť, prítomnosť a budúcnosť. Číslo 6. Vyjadruje počet malých obdĺžnikov v znaku. Symbolizuje manželstvo, symetriu, stálosť, rovnováhu, duchovno, pokoj. Číslo 9. Súčet všetkých obdĺžnikov v znaku dáva číslo 9. reprezentuje ukončenie, pravdu a rovnováhu medzi duchovným a materiálnym. V astrológii zodpovedá deviatka znameniu Strelca a planéte Neptún, ktorá je zviazaná s tajomnými silami ukrytými v človeku. Číslo 11. V znaku vystupuje ako súčet všetkých obrazcov. Jedenástka je číslom majstrov, znamená odvahu. Je to číslo, ktoré prináša uznanie a slávu. Strieborný prsteň. Striebro má antibakteriálne účinky. Nosenie prsteňa so striebra pôsobí protizápalovo. Napomáha pri regenerácii tkaniva, prispieva k rýchlemu uzdravovaniu.
   Zlatý prsteň. Napomáha k posilneniu imunitného systému, používa sa pri liečení reumatických a zápalových chorôb. Má upokojujúce účinky.
   Zisťovanie pólov prsteňa
   Každý atlantský prsteň má dva póly: kladný a záporný. Kladná strana má smerovať ku koreňu prsta a záporná strana má smerovať k nechtu. Neznamená to však, že ak nosíte prsteň opačne, môže to danej osobe poškodiť. Na určenie pólov prsteňa sa používa kyvadielko. Točenie kyvadielkom doprava znamená kladný pól, doľava záporný pól. Po zistení polarizácie prsteňa, je dobré vyznačiť póly z vnútornej strany prsteňa pomocou pilníčka.
   Palec
   Na oboch rukách je palec spojený s pľúcami a lymfatickým systémom. Nosenie prsteňa na palci pomáha pri ťažkostiach: kašeľ, zápal hrdla, bolesti hlavy, zápal trojklanného nervu, zápal priedušiek, bolesti ramien, bolesti lakťa, ale ja pri depresiách. Palec je priradený planéte Venuša – napomáha rozvoju lásky, krásy a harmónie. Prebúdza zmysel pre estetiku. Pomáha rozvíjať silu vôle a vrodený inštinkt. Nosenie prsteňa na palci je vhodné pre bankárov, umelcov a ľudí pracujúcich v šoubiznise.
   Ukazovák
   Nosenie prsteňa na ukazováku pomáha pri ťažkostiach: zápal mandlí, hrdla, hrtanu, bolesti hlavy, zubov, horúčkovité stavy, krvácanie z nosa, bolesti ucha, šije a ramien, kolika čriev. Podporuje odolnosť organizmu proti zápalom a bolestiam. Obzvlášť je vhodný pre ľudí, ktorí chcú prestať s fajčením. Napomáha upraviť procesy trávenia. Je spojený s hrubým črevom. Ukazovák je prstom planéty Jupiter. Pomáha pochopiť fungovanie sveta. Nosenie prsteňa na tomto prste je vhodné pre ľudí, ktorí chcú prebudiť vyššie inštinkty a duchovné potreby.
   Stredný prst
   Nosenie prsteňa na tomto prste pomáha pri chorobách: arytmia srdca, tlak v hrudníku nevoľnosť. Hystéria, sexuálne problémy, bolesti žalúdka, zápal ďasien, silné potenie. Napomáha krvnému obehu. Stredný prst je prstom planéty Saturn. Nosenie prsteňa potláča agresivitu a nekontrolovateľný hnev, pocity beznádeje. Pomáha vytvárať vnútornú disciplínu a systematickosť. Nosenie prsteňa na tomto prste je vhodné pre osoby, ktoré pracujú v administratíve a polícii.
   Prst srdečný – štvrtý
   Na tomto prste sa nosí pri ťažkostiach: bolesti a závraty hlavy. Zápal spojiviek, nedoslýchavosť, šumenie v ušiach, nevládnosť rúk, Parkinsonova choroba, depresie.
   Zmierňuje psychické problémy. Pomáha pri migrénach. Podporuje celkovú odolnosť organizmu. Prsta štvrtý má spojitosť so zažívacím a močovým ústrojenstvom. Spojený je so Slnkom. Prebúdza tvorivú energiu a vitalitu. Nosenie prsteňa na tomto prste je vhodné pre ľudí, ktorí pracujú v riadiacich funkciách.
   Malíček
   Nosenie prsteňa na tomto prste pomáha pri ťažkostiach: bolesti zubov, zápal spojiviek, zápal ďasien, bolesti hlavy, oslabenie zraku, epilepsia, tiky tváre. Malíček má spojitosť s tenkým črevom, centrálnym nervovým systémom, dýchacím ústrojenstvom.
   Nosenie prsteňa na malíčku má relaxačné a omladzujúce účinky, vplýva na chudnutie. Malíček má spojitosť s planétou Merkúr. Podporuje logické myslenie, zlepšuje pamäť, podporuje intelekt, uľahčuje nadväzovanie kontaktov, podporuje sexuálnu aktivitu. Nosenie prsteňa na tomto prste je vhodné pre obchodníkov, novinárov, učiteľov.
   Nosenie prsteňa s atlantským znakom nemôže nahradiť lekársku starostlivosť. Je to pomôcka, ktorá prinavráti človeku harmóniu jednotlivých orgánov tela a mysle. Priťahuje kozmické energie a stimuluje prostredníctvom prstov organizmus človeka. Napomáha tak k regulácii a uzdravovaniu organizmu.
   Čistenie prsteňa
   Prsteň môže používať len jedna osoba. Pri nosení sa vytvára vzťah a spolupráca medzi prsteňom a jeho majiteľom. Pôsobenie ďalšej osoby môže spôsobiť bioenergetické znečistenie prsteňa. Prsteň čistíme v slanej vode a následne ho opláchneme pod tečúcou vodou. Môže sa čistiť aj nad plameňom sviečky. Pri povrchovom znečistení postupovať ako pri čistení podobnej bižutérie. Dôležité je, aby počas čistenia prsteň nebol poškodený.

  • Tara Admin

   Učíme sa vykladať TAROT

   By Tara Admin, in Tara Ezoterika Blog,

   Tarot je ezoterický systém určený na duchovný rozvoj, určenie tendencií do budúcnosti,na zistenie príčin a meditáciu.
   Tarotový balíček sa skladá z Arkán – tajomstiev. Počet tzv.veľkých Arkán je 22, sú to prelomové a zásadné situácie v živote človeka. Počet tzv.malých Arkán je 56, symbolizujú živly a tým základné emócie a charakterové vlastnosti každého človeka.
   Obrazy na kartách vychádzajú o.i. z tzv.archetypov. Nájdeme ich v mýtoch, legendách, sú spojené s každým národom a majú navzájom spoločné znaky.
   Tarotový balíček vyberáme intuitívne, karty nás musia priťahovať, mali by sa nám páčiť, "flirtovať" s nami.
   Pre začiatočníkov sú vhodné: Rider - Waite tarot, Crowley - Haris tarot, i v súčasnosti veľmi populárny Tarot snov alebo Tarot skrytých svetov.
   Odporúčam si postupne zaobstarať viacero knižných titulov a rozširovať si vedomosti o význame každej karty.
   Prvý výklad je jedinečný, odporúčam si ho zapísať do tarotového denníka a neskôr sa k nemu vrátiť.
   Najskôr je potrebné preskúmať obrazy zobrazené na každej karte a odhaliť, ako sa prejavujú v reálnom živote. Denne resp. obdeň si vytiahneme kartu, ponoríme sa do obrazu, prečítame si význam v knižke a už vedome s ňou spájame jednotlivé situácie, ktorými počas dňa prechádzame (synchronicita).
   Pozorovania si zapisujeme do tarotového denníka.
   Hoci každý tarotový balíček vychádza z iného zobrazenia archetypov na kartách, všetky majú rovnaký počet kariet v balíčku (78) a s menšími odchýlkami i názvy jednotlivých arkán.
   Nevykladajte Tarotom problémy malicherné a bezvýznamné, k výkladu pristupujte vždy s vážnosťou, vystríhajte sa vnútornej nedôvery, posmechu a ľahkomyseľnosti.
   K výkladu používajte karty, ktoré sú výhradne Vaším majetkom, teda nie požičané.
   Na karty nepíšte nikdy ich význam, najpresnejší výklad je ten, ktorý sa odvíja prirodzenou cestou, význam karty vyplynie až pri posúdení celého výkladu komplexne.
   Dôležitú veštbu konajte po západe slnka, najvhodnejším časom je pondelková a piatková noc.
   Karty ťahajte zásadne ľavou rukou.
   Pri interpretovaní výkladu spútavajte myšlienky, prihliadajte na okolité karty a až potom začnite s výkladom. Pamätajte, že jedna karta vždy naväzuje na okolité.
   Nezabúdajte na základné pravidlo: jedna tretina vecí je určená, druhá tretina závisí na ľudskej vôli a tretia tretina je vecou Prozreteľnosti. Nakoľko Osudovosť a ľudská voľa sa takmer vždy mimovoľne spojujú, môžeme predvídať udalosti s dvojtretinovou presnosťou.
   Karty uchovajte v hodvábnej šatke alebo krabičke.
   Odporúča sa, aby ste si výklady postavenia karát zaznamenávali do zvláštnej knihy – denníka, zapisovali si výsledky predvídateľných udalostí a tak stálou kontrolou sa učili správnym výkladom.

  • Tara Admin
   Všetky starobylé národy vedeli, že žiadny deň nesmie byť bez obradu vydymenia a vyčistenia obytného priestoru od "zlých" síl. Každý dom mal kadidelnicu, z ktorej minimálne ráno a večer stúpal dym s vôňou bylín - obeta bohom za úspešné zavŕšenie nejakého zámeru alebo ako poďakovanie za život.
   V modernej súčasnosti "zlým silám" hovoríme - "negatívne energie". Patrí k nim elektrosmog z rôznych elektrospotrebičov či mobilov, vplyv nevhodného stavebného materiálu, nízke frekvencie tvarových žiaričov, tzv. "zbytkové" energie našich emócií, myšlienok alebo jemnohmotných entít...
   Vďaka väčšej senzitivite ľudí tieto negatívne energie vnímame ako "niečo", čo nám škodí, prekáža, útočí na nás, bráni prežívať harmóniu, byť zdravými...
   Vieme, že okrem fyzického tela máme tzv. telo astrálne, astrálneho dvojníka, ktoré sa vytvára vďaka energii našich emócii, myšlienok, pocitov, snov...
   Tiež vieme, že naše telo vytvára tzv. auru - to je zasa energia, ktorú vyžaruje povrch nášho tela, je to vlastne akási výslednica vyžarovania povrchov všetkých orgánov tela a vďaka tomu sa môžeme dozvedieť napríklad o zdravotnom stave človeka, ak sme schopní zachytiť jeho aurické vyžarovanie.
   Vhodne zvolené bylinky na vydymovanie tzv. čistia (teda zvyšujú frekvenciu) astrálneho tela i aury, čím spätne ovplyvňujú ľudskú emocionalitu, intelekt ale aj priamo fyzické telo.
   mimo tému: Zhovárala som sa s ľuďmi žijúcimi v USA a Austrálií, ktorí svorne tvrdili, že bez ranného vydymovania šalviou alebo inou bylinou by sa z domu nepohli, nakoľko je u nich množstvo výparov z klimatizačných zariadení, ktoré na človeka útočia na každej ulici a spôsobujú únavu a depresiu.
   Ako teda správne používať kadidlá?

   Mali by sme si zadovážiť vhodnú kadidelnicu. Je to nádoba najčastejšie z mosadze, keramiky alebo hliny, do ktorej vložíme piesok a naň kúsok dreveného uhlia, počkáme kým sa uhlík rozžeraví a potom naň položíme príslušné bylinky alebo živicu.
   S kadidelnicou môžeme robiť špeciálnymi krúživými pohybmi rituály vydymovania človeka alebo rohov bytu.
   Niektoré kadidelnice majú mriežku na uhlík a preto piesok nepotrebujeme. S kadidenicou je potrebné narábať opatrne pretože cca po 10 minútach sa rozhorúči a preto ju umiestňujeme na nehorľavé podložky alebo použijeme vyššie spomínaný piesok na odizolovanie.
   Ako dlho je potrebné nechať bylinky tlieť? Jedna tableta uhlíka horí cca hodinu. Na byt postačí štvrť tablety, na dom, firemný priestor polovicu. Počas tlenia tablety bylinky alebo živicu dosypávame na uhlík tak, aby sa dym vytváral minimálne 15 min, resp. 30 min. Po cca 5-8 min. otvoríme okno, aby hustota dymu v miestnosti bola dýchateľná.
   No môžeme urobiť radikálnu očistu, kedy zapálime celú tabletu a okná otvoríme až po 30 min. Tento spôsob je vhodný vtedy, ak máme problémy s nočnými morami, duchmi, históriou domu, bytu...
   Najčastejšie používané kadidlá:

   Šalvia biela šamanská - V histórií severoamerických Indiánov je nenahraditeľnou rastlinou pri očistných kúrach, ochrane proti negatívnym energiám. Očistné vykurovanie sprevádzalo vstup do potnej sauny a iné obradné úkony.
   Dym bielej šalvie je očistný a dezinfekčný, odpudzuje hmyz. Tradične sa páli v mušli. Dym pôsobí na ľudí, ktorí sú v nerovnováhe kvôli snahe po čo najväčšom výkone a uplatnení. Na energetickej úrovni pôsobí na bloky v krčnej čakre v oblasti komunikácie a vyjadrovania. Okrem pálenia sušených lístkov sa čajový nálev používa k očistnému kúpeľu.

   Olibanum - KADIDLO (Boswelia)- vôňa olibana - kadidla sprevádzala ľudstvo celé tisícročia. Kedysi malo takú popularitu, že patrilo k cennostiam, ktoré sa nosili ako dar kráľom. Prispieva k odstráneniu stresu a vrások, uvoľňuje myšlienkové pochody. Má antibakteriálne účinky.
   Dnes sa používa aj v bytoch a domoch k očisteniu, liečeniu aj ako ochrana. Ako jediná z bylín dokáže vyčistiť aj steny a materiál interiéru od deštrukčných energií. Vyčistí biopole človeka a uvoľní energetické blokády. Kadidlo - olibanum sa používa aj na zvýšenie toku energie čchi vo feng shui.
   Kadidlá sú vlastne živice z posvätných stromov, akými sú napríklad Kadidlovníky, Cédre, Palo santo, Draco, Santal atd. Tieto stromy majú svoju históriu v obradoch očistných i liečebných. Rastú predovšetkým v Pakistane, Jemene, Libanone, Brazílií, Peru. Zber živíc - kadidiel z posvätných stromov, ich úprava a triedenie patrí v týchto krajinách či osadách k dôležitým obchodným a veľmi ceneným činnostiam.
    

  • Tara Admin
   Najzdravšia, energeticky bohatá soľ z Himalájí. Do jedál, na vitalizujúci i detoxikačný kúpeľ.

   Himalájska soľ Cereus je pôvodná soľ, ktorá vznikla kryštalizáciou tzv. pramora v Himalájskom pohorí. Pred mnohými miliónmi rokmi na dnešnom území Himalájí sa nachádzal praveký oceán. Po tom, čo indický subkontinent "narazil" do ázijského kontinentu vznikli Himaláje. Oceán následne vyschol a na jeho dne zostala soľ. Vďaka veľkej nadmorskej výške soľ zostala v čistom tvare až do dnešnej doby. Jej kvalita je daná tisícročnou kryštalizáciou pri extrémnom tlaku a teplote, čím zostal zachovaný pôvodný obsah cca 80 prvkov, v stopovom množstve, ktoré ľudský organizmus potrebuje pre svoje fungovanie.

   Soľ je ručne ťažená, umývaná a sušená na slnku. Vysoká bioenergetická hodnota soli je zaistená veľkým množstvom čistých kryštálov, čím sa radí medzi najvzácnejšie soli sveta.

   Kryštalická soľ je v jej najdokonalejšej podobe je geologicky nazývaná halit.

   Kryštalická soľ a naše zdravie:

   Liečivý účinok soľanky

   Soľanka je vynikajúci prostriedok na vyrovnanie hladiny kyselín a zásad v tele. Soľankou sú vyplavované z nášho tela ťažké kovy ako je ortuť olovo, arzén, amalgám a vodný kameň. Soľanková kúra je vysoko účinná pri:
   reumatických ochoreniach ako je dna, artritída, alebo artróza rozdrobení žlčových a ľadvinových kameňov a ich následnom vylúčení látkovou výmenou, povzbudení žalúdku a čriev kožných chorobách ako je Lupienka a rôznych pliesniach odstraňovaní zažívacích ťažkostí, zbavuje cievy usadenín vyčistení pleti a detoxikácii celého organizmu vyplavovaní ťažkých kovov, vodného kameňa a iných usadenín vyrovnávaní hladiny zásad a kyselín v tele Príprava kryštalickej soľanky

   Vložte jeden alebo i viac soľných kryštálov do malej uzatvárateľnej nádoby napr. zaváracieho pohára od džemu, dôkladne umytej a zalejte čistou, najlepšie pramenitou vodou, tak aby boli kryštály ponorené. Približne po hodine vznikne 26%-ný nasýtený roztok - kryštalická soľanka k používaniu. Soľné kryštály sa ďalej nerozpúšťajú. Z nej môžete denne odoberať požadované množstvo.

   Po doliatí vody sa kryštály opäť začnú rozpúšťať. Po rozpustený všetkých kryštálov odoberte soľanku až po pridaní ďalšieho soľného kryštálu, aby bola zaručená 26%-ná koncentrácia roztoku.

   Soľanka nevyžaduje žiadne zvláštne skladovanie, lebo je nekonečne trvanlivá. Ani baktérie alebo pliesne nemajú šancu sa v soľanke množiť. Takto vytvorená soľanka je pripravená na mnohorakú spotrebu


   Ústna a zubná hygiena so soľankou

   Soľ je výborný prostriedok pre ústnu a zubnú hygienu a zabraňuje tvorbe zubného kameňa a kazu. Soľou je vybudovaná neutrálna ústna flóra, ktorá chráni pred novým ochorením zubov a ústnej dutiny, regeneruje zubnú sklovinu.

   Použitie soli pre ústa a zuby:
   Čistite si každé ráno zuby koncentrovanou soľankou Stláčajte jazykom soľanku medzi zubami Kloktajte soľanku v ústach cca 3 minúty a vypľujte  
   Prvotné zhoršenie pri prečisťovaní

   Kryštalická soľ prináša telu novú energiu, a tak zosiluje prežívanie súčasných príznakov choroby, čo sa týka aj príznakov chorôb doposiaľ nepozorovaných, ale už v tele latentne prítomných. Tento proces je tak často sprevádzaný prvotným zhoršením situácie, ako je to známe z homeopatie, a to tam kde máte najslabší orgán alebo chorobou zasiahnuté miesto.

   Pri reumatických chorobách ako je dna, artritída alebo artróza, teda tam kde sa už vytvorili kryštály, by ste mali mesiace pravidelne piť soľanku. Po čase začne organizmus usadeniny rozbúravať a následne budú vylúčené látkovou výmenou. To isté platí aj pre ľadvinové a žlčníkové kamene.

   Telo sa dokáže vlastnou silou - bez operácie - zbaviť kameňov!

   Nakoľko naše telo soľankou dostáva dostatok energie, regeneruje sa a rytmicky sa prečisťuje. Pokiaľ sa zlým stravovaním v črevách nazhromaždilo väčšie množstvo hnilobných látok, môže sa stať, že soľanka zapôsobí ako preháňadlo, čo je veľmi pozitívne aj keď niekedy nepríjemné. Nenastáva nič iné ako potrebné prečistenie čriev.


   Halitová soľ má veľmi jemnú chuť. Pre jej úplne transparentný vzhľad sa zreteľnou kryštalickou štruktúrou a liečivé účinky sa jej hovorí diamantová soľ.

   Halitová soľ je drahokamom medzi Himalájskými soľami. Už viac ako 3000 rokov sa v Ázii používa na liečenie. HALITY majú vysokú schopnosť ničiť cudzorodé látky v tele.Sú veľkým, človeku dostupným zdrojom energie.

   Priezračná ako krištáľ a plná sily ako diamant Halitová soľ je vďaka svojej jedinečnej kryštalickej mriežke majstrovským dielom prírody a zároveň najušľachtilejšou zo všetkých solí. Už v staroveku sa kusy tejto vzácnej soli používali ako silové a liečivé kamene. Pretože halit bol v dávnych časoch vyhradený iba šľachticom a kráľom, aj dnes sa niekedy označuje ako soľ kráľov. Voda a soľ sú dva najdôležitejšie stavebné kamene dobre fungujúceho metabolizmu.

   Energetické hality sa vyznačujú pravidelným tvarom kryštálov.

   Použitie: halitová soľanka, zahriate kryštály prikladať na choré miesta, osobný kameň nosiť so sebou, položiť pod vankúš.
   Soľankový kúpeľ: V protiklade k normálnemu kúpeľu, pri ktorom je vlhkosť pokožke odoberaná, pri soľankovom kúpeli sa soľ zachytí vo vonkajšej zrohovatelej vrstve pokožky a viaže tu vodu. Pokožka týmto nevysychá a preto je veľmi vhodná pre suchú pleť. Čistiaci účinok 30 minútového soľankového kúpeľa odpovedá 3 dňovému očistnému pôstu. Jedovaté látky sú osmózou vylučované.
   Po splne Mesiaca je vhodné urobiť si očistný kúpeľ v Himalájskej kryštalickej soli. Ako si ho správne pripraviť? Celé kilo soli vysypte do vane a napustite si toľko vody, aby niekoľko málo zrniek soli ostalo nerozpustených - je to tzv. nasýtený roztok. Do takéhoto kúpeľa si ponorte hlavu, vlasy, celé telo. Teplota vody by mala byť cca ako teplota tela čiže cca 36 stupňov C. Po cca 15- 25 minútach sa zabaľte do plachty - neutierajte sa, vlasy do uteráka a relaxujte najmenej hodinu - ležte, počúvajte príjemnú hudbu, zapáľte si čakrovú sviečku - najlepšie bielu. Táto detoxikácia tela sa rovná asi tak trojdňovej hladovke

   Pozrite si celý sortiment himalájskej kryštalickej soli
   Himalájska soľ čierna Himalájska soľ ružová (klasik) Himalájska soľ diamantová  
   Ďalšie informácie:

   Ľudské telo potrebuje cca 0,2g prírodné soli denne (ďalej len soli). Až keď dostaneme menej ako 0,2 g soli na deň, dostaví sa tzv. Soľný hlad, známy u zvierat.
   Väčšina ľudí trpí nedostatkom soli, aj keď ich telá sú presýtená NaCl. Priemerná spotreba kuchynskej soli na osobu v dnešnej západoeurópskej kultúre je cca 12 - 20g denne.

   Telo identifikuje kuchynskú soľ ako agresívny bunkový jed, ako neprirodzenú agresívnu substanciu, ktorú vďaka svojej inteligentnej vlastnej ochrannej funkcii chce opäť čo najrýchlejšie vylúčiť.

   Náš organizmus dokáže vylúčiť cez obličky iba 5 - 7g kuchynskej soli denne (v závislosti na veku, postave a pohlavia). Preto sú naše vylučovacie orgány permanentne preťažované.

   Tiež skoro v každom konzervovanom produktu je Na Cl obsiahnutá ako konzervačná látka, takže aj keby človek doma už vôbec nesolil, prijme viac kuchynskej soli než je vôbec schopný vylúčiť.

   Prebytočnú kuchynskú soľ, ktorú nebolo telo schopné vylúčiť sa snaží formou izolácie zneškodniť. To sa deje tak, že telo obklopí molekulami NaCl molekulami vody, tým ionizuje natrium a chlór, čím sa NaCl neutralizuje.
   Voda k tomuto nutná však pochádza z našich vlastných telových buniek. Naše telo musí túto vysoko-štruktúrovanú bunkovú vodu obetovať aby neutralizujete NaCl. Pri tomto procese tieto bunky, ktorým je odobraná voda, odumierajú.

   Ako sa zo soli stal NaCl

   Pri vzniku priemyslu sa začala prírodná soľ chemicky čistiť a bola zredukovaná na zlúčeninu NaCl. Esenciálne minerály a stopové prvky boli označené ako "nečistoty" a boli zo soli odstránené.

   Takto ochudobnená zlúčenina NaCl predstavuje neprirodzený izolovaný stav. Nemá s pôvodnou prírodnou soľou nič spoločné a nemôže ani jej funkciu v našom organizme zastúpiť.

   NaCl je sama o sebe agresívna substancia. Z pohľadu biochémie je jej vhodnosť pre organizmus zabezpečená len v prípade, že sú na nej naviazané vyrovnávajúci minerály (draslík, vápnik, horčík, ..) a ostatné stopové prvky. Tieto minerály a stopové prvky majú navyše, biofyzikálne videné, veľmi špecifické frekvenčné vzory, ktoré zaručujú geometrickú stavbu štruktúr.
   Keď tieto geometrické štruktúry nie sú v soli obsiahnuté, nemôžeme z nej prijímať žiadnu energiu a tiež žiadnu životnú silu. Preto by sme prírodnú soľ mali konzumovať pre jej frekvenčné vzory, ktoré sú zhodné s frekvenčnými vzormi nášho tela.

  • Tara Admin

   Magnetoterapia

   By Tara Admin, in Tara Ezoterika Blog,

   Magnetoterapia je založená v plnej miere na dlhodobých výskumoch a jej vplyv je možné vopred predpokladať. Magnetoterapia využíva jedinečnú energiu magnetu, ktorý je dvojpólovým zdrojom energie: oba póly magnetu majú rozdielny vplyv a teda liečia iné telesné neduhy. Magnetoterapia zlepšuje zdravie a zohráva výnimočnú úlohu pri udržiavaní nášho dobrého duševného stavu.

   Neodymové magnety - NdFeB sú zmesou Neodymu, Železa a Bóru. Tieto magnety ponúkajú najlepší pomer pri porovnávaní výkonu a ceny. Ešte donedávna boli najsilnejšími magnety na báze samária a kobaltu. V súčasnosti sú prekonané materiálom, ktorého chemické zloženie je Nd2Fe14B. Tento materiál je v súčasnosti najnovším a najsilnejším typom magnetu s vynikajúcimi magnetickými vlastnosťami a vôbec najvyššou vnútornou energiou ako je remanencia a energetická hustota.

   Magnety tohto typu sú schopné uniesť 1 300 násobok svojej váhy a magnet vo veľkosti malej minci môže udržať železný predmet vo váhe 10 kg. Veľmi rýchlo však korodujú, preto je na nich potrebné urobiť povrchovú úpravu. Ich ďalšou nevýhodou je malá tepelná odolnosť (strácajú magnetické vlastnosti už pri teplote nad 80°C) oproti magnetom Samárium - kobaltovým. Magnety NdFeB však majú dobrú odolnosť proti pôsobeniu vonkajšieho demagnetizačného poľa k ich vysokej koercitivite. Preto sú tieto magnety obzvlášť dobré pre elektromechanické aplikácie. (V súčasnej dobe sú tieto magnety prakticky používané aj v počítačovej technike v záznamových hlavách harddiskov, alebo pri výrobe malých mikrofónov a reproduktorov a podobných elektrotechnických aplikácií.)

   Spôsoby použitia magnetu v praxi - nosenie magnetických šperkov, masáž magnetmi, magnetopunktúra, magnetizovaná voda, magnetizovaná kozmetika atď.

   Ako magnety pôsobia na telo? Medzi vlastnosti magnetov patrí i pôsobenie na voľné ióny solí a modifikovanie fyzikálnych vlastností tekutín. Laboratórne výskumy dokazujú, že zlepšujú prietok krvi a rozširujú cievy. Vlastnosti magnetov znižujúcich bolesti, sú teda vysvetliteľné tým, že podporujú zásobovanie krvou a tým prispievajú k znižovaniu zápalov. Doteraz ešte neboli pozorované žiadne negatívne účinky, lebo podľa vedcov Svetovej zdravotníckej organizácie magnetické polia do veľkosti 20 000 Gaussov sú neškodné a magnety používané v šperkoch majú maximálne 2 400 Gaussov.

   Malé rady pre zdravie:
   Za deň vypite najmenej 2 litre magnetizovanej vody. (Pripravíte si ju pomocou magnetickej paličky resp. magnetickej podložky - nájdete v našej ponuke) Na odstránenie ťažkostí tráviaceho traktu (gastritída, črevné infekcie), diabetes, cysty a menštruačné bolesti, astma a respiračné ochorenia, kolísavý tlak,bolesti kĺbov, hučanie v ušiach, migrény noste magnetické srdce zdravia a magnetický náramok s meďou (nájdete v našej ponuke). Miešajte si magnetickou paličkou každý nápoj. Ľuďom vo veku nad 60 rokov sa odporúča nosiť náramok s meďou resp. magnetické srdce zdravia s meďou denne. Magnetická tyčinka z leštenej ocele elegantne zakončená žabkou (energetix), Vám zmagnetizuje akúkoľvek tekutinu studenú alebo horúcu (víno, voda, čaj, káva, mlieko ...)
   Zmagnetizovaná tekutina prečistí kompletne Váš organizmus, zbaví Vás stresu a nabije energiou, pôsobí tiež proti lámavosti nechtov a vypadávaniu vlasov. Voda je dôležitá pre všetky funkcie nášho tela!

   Podľa skúsenosti našich zákazníkov a komentárov lekárov, zmagnetizované tekutiny ako je voda, čaj, minerálky, džús by mali byť súčasťou každodenného pitného režimu pre dosiahnutie dobrého celkového zdravotného stavu a posilneniu imunitného systému organizmu. Zmagnetizovaná voda môže pozitívne pôsobiť pri zažívacích ťažkostiach, žalúdočných vredoch, pri ľadvinových, močových a žlčníkových kameňoch, pri menštruačných ťažkostiach a menopauze a pri nadúvaní. Zmagnetizovaná voda je vhodná aj pre ošetrovanie pleti, umývanie pokožky pri ochoreniach ako je akné a ekzém.

   Magnetizáciu prevedieme ponorením tyčinky na cca. 15 minút do tekutiny alebo miešaním 2-3 minúty.
   Počet magnetov: 1 Sila magnetu: 2000 Gauss Magnetická polarita: bipolárna Veľkosti: 185 mm Základný materiál: chirurgická oceľ Povrchová úprava: polírovaná Kameň: zirkón

  • Tara Admin

   Kompenzačné kyvadlo - návod

   By Tara Admin, in Tara Ezoterika Blog,

   Sľúbila som, že poskytnem podrobnejšie informácie, pretože kniha s podrobným popisom práce s Rohrbachovým kyvadlom je vypredaná a kurzy sa už nevykonávajú. Ak sa zaujímate alebo zaoberáte liečením pomocou kyvadla prečítajte si doplňujúce informácie o kompenzačnom kyvadle prof. Rohrbacha.
   Kompenzačné kyvadlo rádioestéta a fyzika prof. Rohrbacha sa používa na liečebné kývanie, na ktoré ostatné druhy kyvadiel nie sú vhodné. Pri liečbe kompenzačným kyvadlom liečiteľ využíva dva druhy žiarenia ľudského tela - Hertzove a Teslove vlny. Ak je telo choré, vzniká na mieste ochorenia anormálne žiarivé pole - chorá bioplazma.
   Pri liečebnom kývaní je tzv. odsávaná chorá bioplazma kyvadlom a na jej miesto priteká z ostatných častí tela zdravá.
   Kyvadlo pracuje na báze prenášania bioinformácií pomocí rezonančnej väzby.Pri tejto činnosti , ak je robená správne dochádza nielen k lokalizácií zdravotných obtiaží ale zároveň k odstráneniu chorej bioplazmy pacienta a úprave jeho biopoľa. Ak máte svoje skúsenosti s prácou s kyvadielkom - podeľte sa.
   Kompenzačné kyvadlo – doplňujúce informácie (Ch. Rohrbach – Léčení kyvadlem)
   Ako vieme, ľudské telo je teplé. Veľmi ľahko to zistíme, keď k telu priblížime ruku. Človek sa vtedy chová ako malá pec, to znamená, že vysiela tepelné žiarenie. To však nie je jediné žiarenie ľudského tela.
   Telo na všetky strany vyžaruje množstvo žiarení a vĺn. Sú to napríklad elektromagnetické vlny, ktoré využíva napríklad rozhlas, Hertzove vlny, skalárne Teslove vlny, spomínané tepelné žiarenie, veľmi slabé svetelné žiarenie (známe aj ako fotónové žiarenie), rádioaktívne žiarenie, neelektrické žiarenie (fonónové žiarenie), ako je známe z ultrazvukových prístrojov.
   Každý z týchto druhov žiarenia sa šíri vo väčšej frekvenčnej oblasti: tým sa rozumie, že súčasný počet kmitov za sekundu, merané v hertzoch (1 Hz), silno variuje, napríklad od niekoľko Hz k mnoho miliónom Hz. Je vidieť, že rozmanitosť žiarenia tela je neuveriteľne veľká.
   K liečebnému kývaniu potrebná len znalosť dvoch druhov žiarenia, a teda Hertzových a Teslových vĺn. Intenzita uvedených žiarení je extrémne malá. Podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie obnáša v oblasti Hertzových vĺn len 0,003 W na 1m2 plochy povrchu tela. Šesťstowattová žehlička teda spotrebuje asi 2000 x viac energie, než vysiela človek. Aj vnútri tela pôsobí mnoho rôznych druhov žiarenia. Riadia všetky životné pochody.
   Ak je telo choré, vzniká na mieste ochorenia abnormálne žiarivé pole, ktoré nazývame "chorá bioplazma". Úlohou všetkých uvedených liečebných postupov je túto chorú bioplazmu opäť znormalizovať. Pri liečebnom kývaní sa to deje „odsatím“ chorej bioplazmy kyvadlom. Potom môže zdravá bioplazma z ostatných oblastí tela pritiecť na ošetrené miesto, nahradiť chorú bioplazmu a človek sa uzdraví.

   Odporúčaný postup:
   Liečiteľ, ktorý používa určitý duchovný liečiteľský postup, musí mať úplne jasnú predstavu o procese, ktorý chce spustiť (iniciovať). Najskôr sa musí mentálne naladiť na predstavu, že chce prijímať len Teslove vlny, teda také, ktoré zasiahnu konček prostredníka ľavej ruky. Pravá ruka drží kyvadlo, prostredník ľavej ruky sa najlepšie dotýka povrchu tela, alebo sa k nemu aspoň blíži, napríklad na vzdialenosť 1 cm. Ak je dotyčné miesto na tele zdravé, točí kyvadlo proti smeru otáčanie hodinových ručičiek (ľavotočivo), až dosiahne oblasť, kde sa nachádza rušivé pole spôsobené chorobou, teda chorá bioplazma. Vtedy sa kyvadlo točí pravotočivo, sťahuje rušivé pole cez telo a pravou rukou liečiteľa ho vysiela do okolitého vzduchu.Smer otáčania kyvadla sa mení, keď je odstraňované pole spôsobujúce chorobu. Po "odsatí" chorej bioplazmy potom kyvadlo zmení svoj smer otáčania, teda sa točí vľavo.
   Vo väčšine prípadov je takto choroba zažehnaná, často už za niekoľko sekúnd (v takom prípade ide o takzvané spontánne – živelné, samovoľné uzdravenie). Pokiaľ liečiteľ naďalej pohybuje prstom po tele pacienta, podrží si kyvadlo svoju ľavotočivosť, kým prst nenarazí na ďalšie choré miesto.
   Ako sa ukazuje, zostáva v tele liečiteľa po ukončení liečebného kývanie ešte zvyšok "odsatej" chorej bioplazmy. Preto sa liečiteľ musí očistiť. Vzdiali sa napríklad na jeden meter od klienta a sústredí sa na "odvedenie rušivého poľa". Kyvadlo sa v jeho ruke točí opäť doprava a to tak dlho, kým zvyšok rušivého pola neopustí jeho telo.
   Žiarenie rušivého pola bioplazmy preniká aj oblečením, ktoré má klient na sebe, hoci v rôznej miere a intenzite. Preto by mal klient uprednostniť ľahké, alebo žiadne oblečenie; miesto ochorenia je tak možné ľahšie lokalizovať. Klient musí odložiť všetko, čo je kovové (šperky, pracky na opasku a pod.) lebo kovové predmety odkláňajú, či zatieňujú žiarenie. Môžu tiež pôsobiť aj ako žiarič. To platí hlavne pre všetky šperky, najmä tie, ktoré obopínajú určité časti tela (retiazky, náramky a pod.)
   Dôležité je aj vhodne zvolené miesto, kde liečenie prebieha. Klient ani liečiteľ nemajú stáť na geopatogénných zónach.
   Keď sa kyvadlo nepoužíva, býva zväčša uložené naplocho na podložke. Ak je kyvadlo následne uvedené do pracovného postavenia, sledujeme najskôr silné otáčanie kyvadla doprava, trvajúce niekoľko sekúnd, následne prechádzajúce do ľavotočivého. Potom kyvadlo zostane v pokoji a liečebné kývanie sa môže začať.
   Držanie kyvadla: Prostredníkom a palcom pravej ruky uchopíme vlákno, na ktorom kyvadlo visí. Kvôli spoľahlivejšiemu a istejšiemu a pokiaľ možno, čo najmenej unavujúcemu držaniu má mať kyvadlo na konci malý prsteň.
   Liečenie seba: Postupuje sa rovnako ako pri liečení iného klienta. Po procese nie je nutné odstraňovať zvyšky rušivého pola, keďže žiadne nezostalo. Po dlhšom cvičení môže pravák používať aj ľavú ruku, ak chce vyliečiť niečo na pravej. Ak má rušivé pole väčšiu plochu, je vhodnejšie sa približovať k telu celou rukou, alebo ju položiť na telo, ušetrí sa tým čas.
   Doba, počas ktorej sa vykonáva liečebné kývanie až do úplného odstránenia rušivého poľa, závisí predovšetkým na sile a rozlohe tohto rušivého poľa. Niekedy sa jedná len o niekoľko sekúnd, inokedy aj niekoľko minút. Významnú rolu hrá aj citlivosť liečiteľa. Väčšinou je možné po krátkej dobe sledovať obnovenú reakciu kyvadla, ktorá však rýchlo a väčšinou s konečnou platnosťou odznie.
   Často je možné sa stretnúť s veľmi rýchlym a trvalým úspechom liečby. Niekedy však k vyliečeniu klienta treba viac sedení, napríklad niekoľko vzájomne po sebe nasledujúcich dňoch, aby bolo dosiahnuté trvalé uzdravenie. Úspešnú liečbu môže silne narušiť aj negatívny postoj klienta k liečiteľskému postupu, či k liečiteľovi. V takých prípadoch môže pomôcť priateľský úvodný rozhovor.

Announcements

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.