Jump to content
 • Polodrahokamy Tara Ezoterika

 • Sign in to follow this  

  Apatit

     (0 reviews)

  Tara Admin

  Apatit je matný, niekedy až priesvitný vzácny kameň. Jeho najznámejšie náleziská sú v Mexiku, Nórsku, Rusku a USA. Je najčastejšie dostupný v modrej farbe, vzácne v žltej, no vyskytuje sa aj v zelenej, šedej, bielej, hnedej, hrdzavej a fialovej farbe.

  Znamenie: Blíženci

  Čakra: Krčná - 5. čakra

  Apatit podporuje filantropické sklony, túžbu po službe druhým. Predstavuje styčný bod medzi vedomím a hmotou. Je zdrojom pre psychické dary a duchovné naladenie, prepojenie človeka s jeho minulosťou a pohľadom do budúcnosti. Prehlbuje meditáciu a zvyšuje tzv. hadiu silu - kundalíni. Napomáha komunikácií a sebavyjadreniu.

  Psychologicky Apatit zvyšuje motiváciu a vytvára rezervy energie. Vyvoláva otvorenosť, uľahčuje kontakt s ostatnými ľuďmi. Potlačuje ľahostajnosť, nepriateľstvo a negatívne postoje.

  Pomáha hyperaktívnym a autistickým deťom.

  V človeku podporuje aj intelekt a tvorivé schopnosti. Pomáha získavať informácie, prečisťuje zmätky a spory, otvára cestu pravde a utišuje ľútosť, apatiu a zlosť.

  Liečebné využitie: Apatit podporuje tvorbu nových buniek, lieči kosti a prospieva chrupavkám, zubom a pohybovému ústrojenstvu.
  Napomáha pri zdravom stravovaní, pretože potlačuje pocit hladu a zvyšuje účinnosť metabolizmu. Pôsobí liečivo na žľazy, meridiány a vnútorné orgány.
  Slúži ku zníženiu vysokého tlaku. Uvádza do rovnováhy telesné, emocionálne, duševné a duchovné svetlo rovnako ako čakry.
  Obmedzuje hyperaktivitu a pôsobí podnetne pri malátnosti a príliš nízkej aktivite.


  Modrý apatit zaisťuje spojenie s duchovnými sprievodcami. Je prospešný pri prenášaní verejných prejavov a komunikácií v skupine, pretože podporuje krčnú čakru. Pôsobí blahodárne na srdce a stavy citovej nevyrovnanosti.

  Žltý apatit účinne odstraňuje jedovaté látky. Aktivuje solar plexus a odvádza z tela stagnujúcu energiu. Žltý apatit pôsobí liečebne na syndróm trvalej únavy, depresie a pomáha prekonať nedostatok koncentrácie spoločne s nedostatočnou schopnosťou učiť sa a zlým trávením. Odstraňuje celulitídu, lieči pečeň, podžalúdkovú žľazu, žlčník a slezinu. Na citovej úrovni neutralizuje nahromadenú zlosť. Elixír zo žltého apatitu potláča chuť k jedlu.


  Apatit sa nachádza v miniatúrnych časticiach v zuboch a kostiach človeka. Jeho názov pochádza z gréckeho slova "apateo", čo znamená "klamať, podvádzať", pretože bol často zamieňaný za iné polodrahokami ako aquamarín, olivín či smaragd.

  Apatit sa prezýva aj "kameň pozitívneho myslenia".


  1-apatit-obelisk-a.jpg.eddfae730d0097babf1c98b546689268.jpg1-apatit-obelisk-b.jpg.030727294fc47dc2c790d8b6fbe72341.jpg

  1-apatit-gula.jpg.18503353384d1b019b4b572619f924cf.jpg1-apatit-vajicko.jpg.5e7ab0d5d374a5c35b820f1929f8eb61.jpg

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.


×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.