Jump to content
 • Polodrahokamy Tara Ezoterika

 • Ruženín

     (0 reviews)

  Tara Admin

  Ruženín je drahokamová odroda kremeňa, ružovej farby a príbuzných odtieňov. Ruženín málokedy tvorí kryštály, často sa vyskytuje v podobe veľkých, celistvých agregátov. Ruženín ako kremeň (SiO2) získava svoju ružovú farbu vďaka prítomnosti titanu, mangánu alebo železa.

  Vzhľad a výskyt

  Ruženín, ako názov napovedá, je typický svojou ružovou farbou, ktorá môže prechádzať od jasnoružovej až po odtiene oranžovej až červenej. Vyskytuje sa v nepriehľadnej forme, prehľadnej až priesvitnej (zvyčajne so skleneným leskom). Ruženín obyčajne býva krehký, tak môže ľahko popraskať. Na priamom slnečnom svetle môže časom stratiť svoj ružový vzhľad. Vo svete významné náleziská Ruženínu sa nachádzajú v Brazílii a na Madagaskare. Ďalšie náleziská sa našli na Srí Lanke, v Namíbii, Keni, Mozambiku, Juhoafrickej republike, Indii, USA, Rusku, Kazachstane, Japonsku, Španielsku a Veľkej Británii.

  Obrázok

  História

  Ruženín, známy už od staroveku, bol cenený a nosený ako kameň lásky a srdca, spájal som sa všetkým čo sa týkalo lásky a vzťahov. V dnešnej dobe sa ruženín nosí aj ako prostriedok neutralizujúci nepriaznivé vplyvy nezdravého prostredia na ľudský organizmus.

  Zásady používania a čistenia

  Ruženín ako bytovú dekoráciu čistíme omývaním vodou raz do týždňa, ruženín určený na liečebné účely omývame po každom použití. Energetické pole ruženínu môžeme nabíjať na slnku, ale keďže ruženín môže časom prísť o svoju farbu, tak ho radšej nabíjame mimo priamych slnečných lúčov. Počas nabíjania je vhodné ruženín položiť na krištáľovú alebo ametystovú drúzu, nie je to však podmienka.

  Astrológia

  Vo zverokruhu Ruženín prináleží znameniu Býk, spája sa aj so znamením Váhy.

  Čakry

  Ruženín podnecuje činnosť 4. čakry (duchovné srdce), kde lieči a podporuje všetko čo sa týka srdca a duchovnej aj fyzickej úrovni.

  Duchovno a energia

  Ruženín so svojou jemnou ružovou farbou v nás prebúdza cit nežnosti, priateľstva, lásky a miernosti. Je veľmi vhodným liečiteľom citov, dokáže vyhľadať neopätované city a hojí vnútornú bolesť. Ako kameň nepodmienenej lásky nesmelým zaľúbeným pomáha prekonávať ukrývané pocity a sklamaným otvára srdce novým príležitostiam. Ruženín podporuje vnímavosť zmyslom k umeniu, najmä k hudbe, ktorá bez potreby slov dokáže v našej duši rozkmitať vibrácie. Ruženín podporuje fantáziu, bohatú inšpiráciu, tvorivého ducha a schopnosť vidieť ďalej, kam dosahujú naše zmysly. Pri komunikácii s ľuďmi nás učí trpezlivosti a ponechať veciam potrebný čas a priestor. Pri meditácii pomáha otvoriť srdce nadzmyslovej láske a má upokojujúci účinok.

  Zdravie

  Ruženín v oblasti zdravia pozitívne vplýva na všetko čo sa týka srdca, jeho činnosti, krvného obehu a psychosomatických porúch. Reguluje srdcový rytmus, pozitívne pôsobí pri chorobách krvi ako anémii či leukémii. Pomáha v nespavosti, najmä ak je príčinou citového rozpoloženia. Priaznivo pôsobí aj v oblasti liečenia problémov pohlavných orgánov a neplodnosti. Pitie ruženínovej vody neutralizuje jedy zhromaždené zlými myšlienkami alebo jednaním. Masáže ruženínovými vyhladenými plackami prekrvuje pokožku. Priaznivo pôsobí aj na popáleniny, opuchy, kde je možné ho buď prikladať priamo na telo alebo postihnuté miesta natierať ruženínovou vodou.

  Spôsob používania v bežnom živote
  Ruženín ako dekoračný prvok je vhodné umiestniť v blízkosti elektromagnetického žiarenia, najmä jeho umiestnenie do spálne je veľmi vhodné. Pre zdravý spánok je vhodné v blízkosti postele položiť ruženín s čiernym turmalínom a krištáľom. Ako šperk by sa mal nosiť tak, aby bol najbližšie ku srdcu.


  Ruženín tromlovanýRuženín guľa

  Ruženín náramok olivovýRuženín náramok kúsočkový

  Ruženín srdceRuženín náušnice

  Astrológia: Býk, Váhy
  Čakry: 4.-duchovné srdce
  Výskyt: Brazília, Madagaskar, Srí Lanka, Namíbia, Keňa, Mozambik, Juhoafrická republika, India, USA, Rusko, Kazachstan, Japonsko, Španielsko, Veľká Británia
  Zdroje: Článok vznikol pomocou týchto diel: Kameny od A do Z (Judy Hallová), Skrytá moc drahých kamenů (Josef Pavel Kreperát). Mapa a fotografie - vlastné dielo autora článku. Ďalšie šírenie článku len so súhlasom autora.

  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.


Announcements

 • Najnovšie články o polodrahokamoch

  • Tara Admin
   0
  • Tara Admin
   0
  • Tara Admin
   0
 • Upcoming Events

  No upcoming events found
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.