Jump to content
 • Polodrahokamy Tara Ezoterika

 • Ryolit

     (0 reviews)

  Tara Admin

  Ryolit je sopečná, vyvretá hornina viacerých farebných odtieňov, v závislosti od obsahu prítomných kovov. Ryolitová magma je veľmi viskózna. Bežne sa vyznačuje vysokým obsahom oxidu kremičitého (SiO2), minerálne je zložený z kremeňa, alkalických živcov a plagioklasov.

  Vzhľad a výskyt

  Ryolit sa obyčajne vyskytuje v nepriehľadnej forme, lesk má matný, v opracovanej forme prevažujem odtieňmi zelenej, šedej a červenej farby. Náleziská ryolitu sa vyskytujú prakticky po celom svete, keďže ide o produkt sopečnej činnosti, svetovo najznámejšie sa nachádzajú v Austrálii, USA, Mexiku, Juhoafrickej republike, Nemecku, Poľsku a Rusku.  Obrázok

  História

  O využívaní Ryolitu v minulosti zatiaľ veľa toho nevieme, keďže svoj názov získal len v roku 1860, ktorý ho takto pomenoval nemecký cestovateľ a geológ Ferdinand von Richthofen. Sopečné ryolitové erupcie sú vzácne, od začiatku 20. storočia sa zaznamenali len tri výbuch sopiek - St. Andrew v Papue-Novej Guinei, Novarupta na Aljaške a Chaiten v južnom Čile.

  Zásady používania a čistenia

  Ryolit čistíme pod prúdom vlažnej vody alebo cez noc v miske vody, najlepšie spoločne s krištáľom. Všetky ryolitové druhy môžeme bez obáv a ľubovoľne dlho nabíjať na priamom slnku.

  Astrológia

  Vo zverokruhu Ryolit prináleží znameniu Kozorožec.

  Čakry

  Ryolit podnecuje činnosť najmä 4. čakry (duchovné srdce) a 3. čakry (Solar plexus).

  Duchovno a energia

  Ryolit ako kameň jasného vedomia, nám pomáha vidieť sa a vnímať bez príkras a falošných predstáv takých, akí skutočne sme, prináša vedomie vlastnej ceny a podporuje sebaúctu. Poznanie seba samého je nevyhnutným predpokladom poznania duchovného, poznania, že ono živé telo z mäsa a krvi, ktoré tak často mylne považujeme za svoje pravé Ja, nie sme my, ale len zhmotnená duša, ktorá sa za neho svojimi zmyslami vydáva. Dodáva silu vyrovnať sa pokojne so životnými udalosťami, predstavujúcimi výzvami a prináša vedomie vlastnej sily, pomáha nám určiť skutočný stav a hranice našich možností a snáh, držať sa objektívnych skúseností a neprepadnúť ilúziám či vysneným prianím. Prehlbuje súcit a pozornosť k potrebám našich blížnych, upravuje narušené medziľudské vzťahy a harmonizuje rodinný život.

  Ryolit zapaľuje potenciál a tvorivé schopnosti duše, uľahčuje zmeny, avšak bez toho, aby prinášal nové. Pomáha pri putovaní za neznámym a umožňuje zavŕšenie celej púte. Prináša znalosti z duchovného sveta a otvára prístup ku karmickej múdrosti. Posilňuje dušu, telo a myseľ, nesmierne pomáha pri prieskume vlastného ja. Umožňuje ponorenie do hlbokej meditácie, v ktorej možno cestovať do vlastného vnútra rovnako ako do iných sfér. Je to užitočný kameň pre liečenie minulých životov. Zaisťuje prístup do minulosti a spája ju s prítomnosťou. Dokáže dotiahnuť problémy až k ich vyriešeniu bez ohľadu na to, kde tkvejú ich príčiny, súčasne aktívne podporuje ďalší postup vpred. Je to vynikajúci kameň pre každého, kto chce zostať ukotvený v prítomnej chvíli, namiesto aby sa neustále obracal do minulosti.

  V citovej rovine navodzuje ryolit rovnováhu. Jemne navodzuje emocionálne uvoľnenie, kdekoľvek a kedykoľvek je to potrebné.

  Zdravie

  Zdravotne posilňuje prirodzenú odolnosť organizmu, imunitný systém, odolnosť voči vírusovým epidémiám a infekciám. Podporou nervového vegetatívneho systému harmonizuje srdečný rytmus, trávenie, a činnosť žliaz, pričom ani jeho pomoc pri liečbe Parkinsonovej choroby a skleróze multiplex nie je zanedbateľná. Priaznivo pôsobí na cievy, zlepšuje ukladanie vitamínov B. Dokáže odstraňovať obličkové kamene a stvrdnuté tkanivá. Vnútorne užívaný ako ryolitová voda aktivuje látkovú výmenu a zvonka pomáha pri kožných problémoch (vyrážky).

  Spôsob používania v bežnom živote

  Ryolit je vhodný ako dekoračný prvok kdekoľvek v miestnosti. Nosiť sa môže kedykoľvek podľa potreby, ideálne ako náhrdelník, prívesok (umiestniť v oblasti srdca), náramok alebo prikladať podľa potreby. Pri cestách do minulých životov položte na čelo, v tomto prípade sa však odporúča pracovať pod vedením skúseného terapeuta. Pre dosiahnutie citového uvoľnenia možno priložiť na solar plexus.


  Ryolit tromlovanýRyolit placka

  Ryolit náhrdelníkRyolit prívesok

  Astrológia: Kozorožec
  Čakry: 3.-solar plexus, 4.-duchovné srdce
  Výskyt: Austrália, USA, Mexiko, Juhoafrická republika, Nemecko, Poľsko, Rusko.
  Zdroje: Článok vznikol pomocou týchto diel: Kameny od A do Z (Judy Hallová), Skrytá moc drahých kamenů (Josef Pavel Kreperát). Mapa a fotografie - vlastné dielo autora článku. Ďalšie šírenie článku len so súhlasom autora.

  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.


Announcements

 • Najnovšie články o polodrahokamoch

  • Tara Admin
   0
  • Tara Admin
   0
  • Tara Admin
   0
 • Upcoming Events

  No upcoming events found
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.