Jump to content
 • Polodrahokamy Tara Ezoterika

 • Sign in to follow this  

  Selenit

     (0 reviews)

  Tara Admin

  Selenit je priesvitný vzácny kameň s vláknitou štruktúrou a jemným alebo aj hrubším ryhovaným vzorom. Jeho najznámejšie náleziská sú v USA, Mexiku, Rusku, Rakúsku, či dokonca v Poľsku. Najbežnejšie je dostupný v bielej farbe, ale môže sa vyskytnúť aj v oranžovej, hnedej, modrej, či zelenej.

  Znamenie: Býk

  Čakra: Vyššia korunná - 7. čakra

  Selenit je kameň, ktorý vnáša jas do situácie, otvára spojenie s vyšším vedomím a duchovným sprievodcom. Pohľad na Selenit vzbudzuje v človeku mier a pokoj, preto je vhodný pre meditáciu a prácu s duchovnom. Najrýdzejší priesvitný biely Selenit je vraj obdarený nadpozemskými vlastnosťami.

  Selenit je možné použiť na vytvorenie ochrannej mriežky okolo domu, alebo na upokojenie priestoru, kde nemajú zasahovať vonkajšie vplyvy. Veľký kus Selenitu v dome vytvára pokojnú a mierumilovnú atmosféru. Tyčinku je vhodné použiť pri čistení aury od cudzích entít a pri preventívnej ochrane voči čomukoľvek, čo by mohlo ovplyvniť myseľ.

  V duševnej rovine pomáha Selenit pri vynášaní súdov a schopnosti preniknúť do jadra veci.

  Mentálne ponúka ukľudnenie zmätkov, napomáha hlbšiemu pohľadu, prináša porozumenie dejom, ktoré sa odohrávajú v našom podvedomí. Dokáže rozptýliť a stabilizovať nevyspytateľné city.

  Liečebné využitie: Selenit narovnáva chrbticu a zvyšuje jej ohybnosť. Chráni pred epileptickými záchvatmi. Neutralizuje pôsobenie ortuti v zubnom amalgáme a vyrovnáva pôsobenie "voľných radikálov".

  Oranžovohnedý Selenit uzemňuje anjelské energie a napomáha uzdravovaniu Zeme.

  Modrý Selenit, položený na treťom oku, upokojuje myseľ. Počas meditácie dokáže umlčať vnútorný dialóg. Rýchlo odhaľuje korene problémov.
  Zelený Selenit pomáha pri práci smerujúcej k dosiahnutiu najvyššieho dobra. Núti vás vnímať dobro v súvislosti s vlastnou osobou a pomáha prekonávať dôsledky starnutia kože a kostry.
  Púštna ruža pomáha skoncovať so správaním, ktoré sme kedysi vnútili sami sebe a ktoré už trvá príliš dlho. Odhaľuje v našej mysli prítomnosť takého „naprogramovania“ a pomáha hľadať spôsob, ako ho odstrániť. Je možné ho použiť na posilnenie schopnosti stotožniť sa s určeným cieľom.

  Selenit je jedným z alternatívnych názvov pre Sadrovec. Je to jeho najčistejšia, zväčša bezfarebná odroda a vyžaruje jemnú perlovú žiaru, čím pripomína mesiac, Práve preto dostal názov podľa gréckeho "selenites", čo znamená "mesačný kameň" - "mesačná skala".
  Selenit je prezývaný aj "kameň mentálnej čistoty" a v liečiteľských kruhoch aj "skener", pretože má schopnosť nájsť v tele choroby a určiť miesta, ktoré vyžadujú pozornosť a starostlivosť.
  Navyše silno reaguje na negatívne pocity a energie praskaním, preto je známy svojou krehkosťou.

  Najznámejšie nálezisko Selenitu sa nachádza v Mexiku v baniach Naica, v Chihuahue. Toto nálezisko je príhodne pomenované "Jaskyňa mečov".


  2-selenit-tromlovany.jpg.6d9e369e1298c3a7104ad74ba19c57bb.jpg2-selenit-gula.jpg.02c695b304c2c743df59d0ff2847b079.jpg

  2-selenit-spic.jpg.2e0e54b031f563f45f31bd52c0ce641e.jpg2-selenit-tycinka.jpg.cf766fa8dfba4bae1af132c7d1789f0f.jpg

  2-selenit-srdce.jpg.1c5459f7371a3060a1b0f54bac336c2e.jpg2-selenit-svietnik.jpg.57878f5256a17116d2f729aa68b8360e.jpg

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.


×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.