Jump to content
 • Polodrahokamy Tara Ezoterika

 • Unakit

     (0 reviews)

  Tara Admin

  Unakit je zvláštny polodrahokam, typický svojím zeleno-červeným zafarbením: jeho základnú zložku tvoria zelený Epidot a ružový až červený Živec (Ortoklas), zároveň môže obsahovať Krištáľ.

  Vzhľad a výskyt

  Zelená farba Epidotu a červená farba Živca vytvárajú zaujímavé farebné, škvrnité kombinácie, pod vplyvom týchto farieb sa Unakit môže vyskytovať aj v iných viacerých farebných odtieňoch, prevažne hnedej, prípadne oranžovej. Kvalitné Unakity vďaka svojmu lesku sa používajú ako polodrahokamy pri výrobe šperkov. Prvý krát bol objavený v pohorí Unaka (po ktorom získal svoje meno), ktoré sa nachádza na rozmedzí štátov Tennessee a Severná Karolína v USA a je súčasťou známych Apalačských vrchov. V USA sa nachádza viacero nálezísk Unakitu (napr. vo Virginii), ďalšie známe ložiská vo svete sa našli v Sierra Leone, v Brazílii, Číne a Južnej Afrike. V závislosti od obsahu Epidotu a Živca môže Unakit prevažovať buď v zelených alebo červených farebných odtieňoch.

  Obrázok

  História

  Unakit, tak ako ho poznáme, je pomerne "mladý" polodrahokam, okrem výroby šperkov, nemáme iné záznamy o jeho používaní v histórii. Epidot, ktorý je jedným zo základných kameňov Unakitu sa už v antických časoch používal aj ako talizman, mal bojovníkom zaistiť nezraniteľnosť a šťastný návrat domov.

  Zásady používania a čistenia

  Unakit čistíme cez noc v miske s vodou, prípadne pod prúdom vlažnej vody. Nabíjame na priamom slnku, najmä Unakity s vyšším podielom Epidotu znášajú slnečné svetlo celkom dobre.

  Astrológia

  Vo zverokruhu Unakit neprináleží žiadnemu konkrétnemu znameniu, takže je vhodný pre všetky znamenia. Pozitívne skúsenosti majú s ním ľudia narodení najmä v znameniach Rak, Kozorožec, Baran a Škorpión, Unakity s vyšším obsahom Epidotu sú vhodné najmä pre ľudí narodených v znamení Býka a Váh.

  Čakry

  Unakit podnecuje činnosť všetkých čakier, ale najmä základnej (1. čakra) a Tretieho oka (6. čakra)

  Duchovno a energia

  Unakit je kameňom rovnováhy, v oblastiach, ktoré spolu súvisia a navzájom sa ovplyvňujú - psychika a zdravie. Osvetľuje a mierni problémy, ktoré v sebe nosíme mnoho rokov, pomáha nám zbaviť sa dávnych tráum, ktorými len oživujeme bolesti, objasňuje príčiny zablokovaní, čo napomáha odstraňovať prekážky vedúce k duševnému a duchovnému rastu. Položením na Tretie oko (6. čakra) rozvíja duševný zrak, umožňuje vyvolávanie vízií a súčasne sa vydať do minulých životov a napraviť zdroje problémov. V prípade potreby zaisťuje uzemnenie, je možné ho použiť po meditácii alebo mentálnej aktivite.

  Umiestnením Unakitu do voľného priestoru vnesieme do okolitého prostredia upokojujúcu a citlivú energiu. Položením na televízor alebo v jeho tesnej blízkosti dokáže rušiť dôsledky elektromagnetického znečistenia vychádzajúceho z neho.

  Unakit tiež poslúži ako kryštál na veštenie z gule, upozorní, kde je potrebné zvoliť kompromis alebo začlenenie do celku. Ideálny spôsob použitia je spojenie s ďalšími desiatimi alebo dvanástimi vhodnými kameňmi. Hladké, opracované kamene by sa mali najprv spoločne vložiť do jedného vrecka a potom buď vybrať jeden, ktorý bude odpovedať na vaše otázky alebo ich všetky vysypať na veštecký kotúč.


  Zdravie

  Podobne ako Epidot je účinný pri problémoch tráviaceho traktu, najmä vo forme unakitovej vody na lačný žalúdok. Položením na základnú čakru (1. čakra) u žien tíši menštruačné bolesti, napomáha zdravému tehotenstvu, u mužov mierni problémy s prostatou, celkovo je prospešný pre rozmonožovací systém. Vhodný je ako opora pri rekonvalescencii po ťažkých chorobách. V prípade potreby podnecuje k priberaniu telesnej hmotnosti a podporuje rast kožného tkaniva a vlasov.

  Spôsob používania v bežnom živote

  Unakit je vhodný ako dekorácia, najlepšie blízko zdrojov elektromagnetického žiarenia, vhodný aj ako elixír, unakitovú vodu piť na lačný žalúdok.


  Unakit tromlovanýUnakit guľa

  Unakit náramok olivovýUnakit srdce prívesok

  Unakit prívesokUnakit prívesok

  Astrológia: všetky znamenia, ale najmä Rak, Kozorožec, Baran, Škorpión, Býk, Váhy.
  Čakry: všetky, najmä však 1.-základná, 6.-"Tretie oko"
  Výskyt: USA, Sierra Leone, Brazília, Čína, Južná Afrika
  Zdroje: Článok vznikol pomocou týchto diel: Kameny od A do Z (Judy Hallová), Skrytá moc drahých kamenů (Josef Pavel Kreperát), v kombinácií s internetovými zdrojmi. Mapa a fotografie - vlastné dielo autora článku. Ďalšie šírenie článku len so súhlasom autora.

  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.


Announcements

 • Najnovšie články o polodrahokamoch

  • Tara Admin
   0
  • Tara Admin
   0
  • Tara Admin
   0
 • Upcoming Events

  No upcoming events found
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.