Jump to content
 • Polodrahokamy Tara Ezoterika

 • Labradorit

     (0 reviews)

  Tara Admin

  Labradorit je triklinický minerál, odroda plagioklasu zo skupiny sodnovápenatých živcov, chemická značka Na(AlSi3O8)-Ca(Al2Si2O8). Obyčajne sa definuje obsahom anortitu v rozsahu 50 až 70 percent. Pomerne často vytvára monominerálne horniny tzv. anortozity. Na Mohsovej stupnici tvrdosti sa nachádza na stupni 6 - 6,5 a zanecháva biely vryp.

  Vzhľad a výskyt

  Labradorit sa obyčajne vyskytuje prevažne v šedej farbe, s namodralým alebo nazelenalým nádychom, ale charakteristický je najmä mnohofarebným leskom na povrchu, v niektorých prípadoch odlesky môžu zastúpiť všetky farby dúhy. Svoje meno získal po oblasti Labrador, polostrove vo východnej časti Kanady, kde bol objavený. Ďalšie náleziská Labradoritu sa nachádzajú v USA, Austrálii, Ukrajine, Madagaskare, Nórsku, Mexiku, Grónsku, Taliansku, Fínsku a Rusku.

  Obrázok


  História

  O Labradorite nemáme príliš veľa informácií z minulosti, tento minerál, pod týmto menom, poznáme len od roku 1770, keď bol objavený na polostrove Labrador vo východnej časti Kanady.

  Zásady používania a čistenia

  Labradorit čistíme pod prúdom vlažnej vody a keďže je citlivý na prudké zmeny teplôt, nabíjame ho tiež vo vode, minimálne hodinu na priamom slnku.

  Astrológia

  Vo zverokruhu Labradorit prináleží znameniam Strelec, Kozorožec, Vodnár a Ryby.


  Čakry

  Labradorit podnecuje činnosť všetkých čakier, ale najmä 4. čakry (duchovné srdce).


  Duchovno a energia

  Labradorit je kameň ezoterického vedenia umožňujúci zasvätenie do tajomných mystérií. Dúhový Labradorit je vysoko mystický a ochranný kameň, ktorý prináša svetlo do života, pomáha nám presvetliť spomienky, ktoré sa už strácajú za clonou času, najmä v ťažkých časoch, keď sa nám zdá všetko už márne a zbytočné, kedy prepadneme depresii a strácame pocit kontinuity života, vtedy nám ako vo farebnom filme premieta obrazy detstva, kedy bolo všetko prosté a jednoduché a malo svoj zmysluplný poriadok. A tým, že nám uľahčuje návrat do detstva, umožňuje nám v sebe objaviť a spracovať blokády a sklamania, ktoré v nás po dlhé roky ležali ako ťažký kameň, vrátane tých, ktoré pochádzajú z minulých životov.

  Labradorit zároveň upokojuje príliš aktívnu myseľ a dodáva energiu našej predstavivosti tým, že prináša nové myšlienky. Pomáha nám zísť z povrchu ilúzií najhlbšieho vnútra a znovu v sebe objaviť pevný bod, večný prameň života, upokojiť nepokojnú dušu. Podnecuje v nás súcit so všetkým živým, čo nás obklopuje a pomáha nám objavovať pod šedivým povrchom každodennosti kreativitu všetkého života, ktorý vo svojej farebne rozmanitosti tvorí harmonický, neustále pulzujúci celok. Mentálne rozširuje naše obzory a vedie nás krok za krokom k uskutočneniu našich ideí. Na hrdle (5. čakra) podporuje schopnosť presného vyjadrovania. Pred prejavom alebo ústnou skúškou sa odporúča vkladať pod jazyk labradoritový kamienok. Schopnosť analýzy a racionálny prístup Labradoritu je vyvážený umením vnútorného vhľadu. Spája intelektuálny pohľad s intuitívnou múdrosťou, podporuje rozvoj intuície a duševných darov vrátane umenia "správneho načasovania". Výborne slúži k rozbíjaniu neopodstatnených ilúzií tým, že dokáže preniknúť až ku koreňu vecí a odhaliť skutočné úmysly ukrývajúce sa za konkrétnymi myšlienkami a činmi. V duševnom živote potláča strach a neistotu.

  Najpodstatnejšiu a najvýraznejšiu pomoc ale nájdeme v jeho schopnosti stabilizovať našu auru, ktorá nás chráni pred nepriaznivými vplyvmi okolia, vrátane myšlienok útočiacich na ňu a zároveň bráni úniku energie. Vytvára bariéry proti výronom negatívnej energie behom liečby a zvyšuje duchovnú úroveň mysle a jej spojenie s kozmickými energiami. Uvádza do súladu fyzickú aj éterickú sféru tela a obe prepojuje s duchovným cieľom, ku ktorému smerujú, ako kameň premeny pripravuje telo a dušu na ďalší rast. Zvyšuje úroveň dosiahnutého vedomia a uzemňuje duchovnú energiu do nižšieho fyzického tela.

  Žltý Labradorit umožňuje spojenie s vyššou úrovňou vedomia, zlepšuje vizualizáciu, pomáha pri jasnovidectve a pozorovaní na diaľku. Má blahodárny vplyv na 3. čakru (Solar plexus), podnecuje duševné telo k ďalšiemu rozvoju tým, že je pozdvihuje ústrety vyššiemu vedomiu. Ideálne je ho položiť na Tretie oko (6. čakra) či Solar plexus (3. čakra) alebo ho držať v ruke.

  Zdravie

  Labradorit lieči poruchy očí a mozgu, prináša úľavu od stresu a reguluje metabolizmus. Mierni pocity chladu, preventívne nás chráni pred nachladnutím, napomáha proti reumatizmu (najmä labradoritová voda) a dne. Upravuje rovnováhu hormónov a uľavuje od menštruačného napätia. Znižuje vysoký krvný tlak, stabilizuje srdcový rytmus, podporuje samoliečebný proces celého organizmu.

  Žltý Labradorit pozitívne pôsobí na žalúdok, slezinu, pečeň, močový mechúr a nadobličky.

  Spôsob používania v bežnom živote

  Labradorit je najlepšie nosiť na hornej srdečnej čakre, možno tiež pridržať na potrebnom mieste alebo ho naň položiť.


  Labradorit naturLabradorit tromlovaný

  Labradorit náramok kúsočkovýLabradorit prívesok

  Astrológia: Strelec, Kozorožec, Vodnár, Ryby.
  Čakry: všetky
  Výskyt: Kanada, USA, Austrália, Ukrajina, Madagaskar, Nórsko, Mexiko, Grónsko, Taliansko, Fínsko, Rusko.
  Zdroje: Článok vznikol pomocou týchto diel: Kameny od A do Z (Judy Hallová), Skrytá moc drahých kamenů (Josef Pavel Kreperát). Mapa a fotografie - vlastné dielo autora článku. Ďalšie šírenie článku len so súhlasom autora.

  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.


Announcements

 • Najnovšie články o polodrahokamoch

  • Tara Admin
   0
  • Tara Admin
   0
  • Tara Admin
   0
 • Upcoming Events

  No upcoming events found
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.