Jump to content
 • Polodrahokamy Tara Ezoterika

 • Labradorit

     (0 reviews)

  Tara Admin

  Labradorit je triklinický minerál, odroda plagioklasu zo skupiny sodnovápenatých živcov, chemická značka Na(AlSi3O8)-Ca(Al2Si2O8). Obyčajne sa definuje obsahom anortitu v rozsahu 50 až 70 percent. Pomerne často vytvára monominerálne horniny tzv. anortozity. Na Mohsovej stupnici tvrdosti sa nachádza na stupni 6 - 6,5 a zanecháva biely vryp.

  Vzhľad a výskyt

  Labradorit sa obyčajne vyskytuje prevažne v šedej farbe, s namodralým alebo nazelenalým nádychom, ale charakteristický je najmä mnohofarebným leskom na povrchu, v niektorých prípadoch odlesky môžu zastúpiť všetky farby dúhy. Svoje meno získal po oblasti Labrador, polostrove vo východnej časti Kanady, kde bol objavený. Ďalšie náleziská Labradoritu sa nachádzajú v USA, Austrálii, Ukrajine, Madagaskare, Nórsku, Mexiku, Grónsku, Taliansku, Fínsku a Rusku.

  Obrázok


  História

  O Labradorite nemáme príliš veľa informácií z minulosti, tento minerál, pod týmto menom, poznáme len od roku 1770, keď bol objavený na polostrove Labrador vo východnej časti Kanady.

  Zásady používania a čistenia

  Labradorit čistíme pod prúdom vlažnej vody a keďže je citlivý na prudké zmeny teplôt, nabíjame ho tiež vo vode, minimálne hodinu na priamom slnku.

  Astrológia

  Vo zverokruhu Labradorit prináleží znameniam Strelec, Kozorožec, Vodnár a Ryby.


  Čakry

  Labradorit podnecuje činnosť všetkých čakier, ale najmä 4. čakry (duchovné srdce).


  Duchovno a energia

  Labradorit je kameň ezoterického vedenia umožňujúci zasvätenie do tajomných mystérií. Dúhový Labradorit je vysoko mystický a ochranný kameň, ktorý prináša svetlo do života, pomáha nám presvetliť spomienky, ktoré sa už strácajú za clonou času, najmä v ťažkých časoch, keď sa nám zdá všetko už márne a zbytočné, kedy prepadneme depresii a strácame pocit kontinuity života, vtedy nám ako vo farebnom filme premieta obrazy detstva, kedy bolo všetko prosté a jednoduché a malo svoj zmysluplný poriadok. A tým, že nám uľahčuje návrat do detstva, umožňuje nám v sebe objaviť a spracovať blokády a sklamania, ktoré v nás po dlhé roky ležali ako ťažký kameň, vrátane tých, ktoré pochádzajú z minulých životov.

  Labradorit zároveň upokojuje príliš aktívnu myseľ a dodáva energiu našej predstavivosti tým, že prináša nové myšlienky. Pomáha nám zísť z povrchu ilúzií najhlbšieho vnútra a znovu v sebe objaviť pevný bod, večný prameň života, upokojiť nepokojnú dušu. Podnecuje v nás súcit so všetkým živým, čo nás obklopuje a pomáha nám objavovať pod šedivým povrchom každodennosti kreativitu všetkého života, ktorý vo svojej farebne rozmanitosti tvorí harmonický, neustále pulzujúci celok. Mentálne rozširuje naše obzory a vedie nás krok za krokom k uskutočneniu našich ideí. Na hrdle (5. čakra) podporuje schopnosť presného vyjadrovania. Pred prejavom alebo ústnou skúškou sa odporúča vkladať pod jazyk labradoritový kamienok. Schopnosť analýzy a racionálny prístup Labradoritu je vyvážený umením vnútorného vhľadu. Spája intelektuálny pohľad s intuitívnou múdrosťou, podporuje rozvoj intuície a duševných darov vrátane umenia "správneho načasovania". Výborne slúži k rozbíjaniu neopodstatnených ilúzií tým, že dokáže preniknúť až ku koreňu vecí a odhaliť skutočné úmysly ukrývajúce sa za konkrétnymi myšlienkami a činmi. V duševnom živote potláča strach a neistotu.

  Najpodstatnejšiu a najvýraznejšiu pomoc ale nájdeme v jeho schopnosti stabilizovať našu auru, ktorá nás chráni pred nepriaznivými vplyvmi okolia, vrátane myšlienok útočiacich na ňu a zároveň bráni úniku energie. Vytvára bariéry proti výronom negatívnej energie behom liečby a zvyšuje duchovnú úroveň mysle a jej spojenie s kozmickými energiami. Uvádza do súladu fyzickú aj éterickú sféru tela a obe prepojuje s duchovným cieľom, ku ktorému smerujú, ako kameň premeny pripravuje telo a dušu na ďalší rast. Zvyšuje úroveň dosiahnutého vedomia a uzemňuje duchovnú energiu do nižšieho fyzického tela.

  Žltý Labradorit umožňuje spojenie s vyššou úrovňou vedomia, zlepšuje vizualizáciu, pomáha pri jasnovidectve a pozorovaní na diaľku. Má blahodárny vplyv na 3. čakru (Solar plexus), podnecuje duševné telo k ďalšiemu rozvoju tým, že je pozdvihuje ústrety vyššiemu vedomiu. Ideálne je ho položiť na Tretie oko (6. čakra) či Solar plexus (3. čakra) alebo ho držať v ruke.

  Zdravie

  Labradorit lieči poruchy očí a mozgu, prináša úľavu od stresu a reguluje metabolizmus. Mierni pocity chladu, preventívne nás chráni pred nachladnutím, napomáha proti reumatizmu (najmä labradoritová voda) a dne. Upravuje rovnováhu hormónov a uľavuje od menštruačného napätia. Znižuje vysoký krvný tlak, stabilizuje srdcový rytmus, podporuje samoliečebný proces celého organizmu.

  Žltý Labradorit pozitívne pôsobí na žalúdok, slezinu, pečeň, močový mechúr a nadobličky.

  Spôsob používania v bežnom živote

  Labradorit je najlepšie nosiť na hornej srdečnej čakre, možno tiež pridržať na potrebnom mieste alebo ho naň položiť.


  Labradorit naturLabradorit tromlovaný

  Labradorit náramok kúsočkovýLabradorit prívesok

  Astrológia: Strelec, Kozorožec, Vodnár, Ryby.
  Čakry: všetky
  Výskyt: Kanada, USA, Austrália, Ukrajina, Madagaskar, Nórsko, Mexiko, Grónsko, Taliansko, Fínsko, Rusko.
  Zdroje: Článok vznikol pomocou týchto diel: Kameny od A do Z (Judy Hallová), Skrytá moc drahých kamenů (Josef Pavel Kreperát). Mapa a fotografie - vlastné dielo autora článku. Ďalšie šírenie článku len so súhlasom autora.

  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

Announcements

 • Najnovšie články o polodrahokamoch

  • Tara Admin
   0
  • Tara Admin
   0
  • Tara Admin
   0
 • Upcoming Events

  No upcoming events found
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.