Skočiť na obsah
 • Oznámenia

  • Tara Admin

   Vítame vás   25.07.2017

   Vítame vás na vynovenom blogu Tara.
 • Tara Blog

 • Imaginácia

     (0 recenzií)

  Tara Admin

  Imaginácia patrí k duchovným schopnostiam, ktoré v sebe nosíme všetci, len je potrebné ich objaviť a rozvíjať.

  Imaginácia je koncentrácia na mimozmyslovú realitu a rozšírenie vnímania. Chvíľka venovaná imaginácií môže priniesť okamžité poznanie, nové videnie reality, úplnú zmenu situácie, rozpustenie hnevu, spojenie s vnútorným svetom, otvorenie sa pôsobeniu liečivých duchovných síl.

  Imagináciu začíname prehĺbením dýchania - aspoň minútu je dôležité zhlboka sa nadýchnuť a zhlboka vydýchnuť. Môžeme ležať alebo sedieť. Zručnejší môžu imaginovať aj s otvorenými očami, kdekoľvek, kde je to možné. Začiatočníci zatvoria oči. Imaginácia by mala trvať iba niekoľko - napríklad 5 minút.

  Prehĺbime dýchanie, zatvoríme oči a ešte sa pár krát zhlboka nadýchneme a vydýchneme. Potom sa vnútorným zrakom zameriame na to, čo tzv. prúdi okolo nás. Môže to byť prúd podobný rieke v ktorom:

  • stojíme,
  • alebo sme mimo neho.

  Ak stojíme vo vnútri toku, vnútorným zrakom sa zameriame na to, akú má farbu, hustotu a do akej výšky nášho tela siaha. Ostaneme v tomto "pozeraní sa" aspoň desať sekúnd.

  V tomto momente by ste mali cítiť zmenu aj vo svojom tele, aj vo svojej mysli.

  16-imaginacia-je-koncentracia.jpg.65cb350a94f26532a894131a65d0363a.jpg

  Z dôvodov, ktoré by Vás mohli ovplyvniť neuvádzam detaily zmeny, pocitov alebo prejavov, ktoré môžu nasledovať.

  Ak stojíme mimo tok energie, ktorý sa môže vinúť pred naším telom, alebo za ním, vnútorným zrakom sa zameriame na to, odkiaľ prichádza (resp. od koho, z akého zdroja), akú má farbu, hustotu a do akej výšky nášho tela siaha. Ostaneme v tomto "pozeraní sa" aspoň desať sekúnd.

  V tomto momente by ste mali cítiť zmenu aj vo svojom tele, aj vo svojej mysli.

  Tento tok by mal mať modrú farbu - lapisovo modrú (tmavo modrá so zlatými zrnkami) alebo aquamarínovú (ako more).

  Ak je inej farby, zmeníme ho na niektorú z týchto dvoch farieb. Na zmenu máme iba niekoľko sekúnd, kým nezačne pracovať fantázia alebo myseľ.

  Teraz opäť prehĺbime dýchanie a otvoríme oči. Je vhodné mať pripravený zápisník alebo mobil a zapísať alebo nahrať prvé myšlienky, pocity...

  Je obvyklé a prirodzené (začiatočníci), že po imaginácií nastúpi logika a budete sa pokúšať o hodnotenia toho, čo ste videli a bude Vás zaujímať, či to všetko nebola iba Vaša aktívna fantázia.

  Imaginácia prináša odpovede, vnútorný pokoj, vhľad do situácie, odpútanie sa...

  Ak ste po imaginácií opäť plní otázok a hľadáte riešenia... je to signál, že ste od imaginácie prešli k fantázií alebo k magickým technikám.
  User Feedback

  Vytvoriť konto alebo prihlásiť sa a napísať recenziu

  Musíte sa zaregistrovať, ak chcete napísať recenziu

  Vytvoriť konto

  Zaregistrujte sa a získajte viac možností!

  Zaregistrovať nové konto

  Prihlásiť sa

  Už máte konto? Prihláste sa tu.

  Prihlásiť sa teraz

  Nie sú tu žiadne recenzie na zobrazenie.


×

Dôležitá informácia

Tento blog, pre zvýšenie komfortu prehliadania stránok, používa súbory cookie. Prehliadaním stránok súhlasíte s ich používaním, prípadne môžete upraviť ich nastavenia.