Jump to content
 • Tara Blog

 • Imaginácia

     (0 reviews)

  Tara Admin

  Imaginácia patrí k duchovným schopnostiam, ktoré v sebe nosíme všetci, len je potrebné ich objaviť a rozvíjať.

  Imaginácia je koncentrácia na mimozmyslovú realitu a rozšírenie vnímania. Chvíľka venovaná imaginácií môže priniesť okamžité poznanie, nové videnie reality, úplnú zmenu situácie, rozpustenie hnevu, spojenie s vnútorným svetom, otvorenie sa pôsobeniu liečivých duchovných síl.

  Imagináciu začíname prehĺbením dýchania - aspoň minútu je dôležité zhlboka sa nadýchnuť a zhlboka vydýchnuť. Môžeme ležať alebo sedieť. Zručnejší môžu imaginovať aj s otvorenými očami, kdekoľvek, kde je to možné. Začiatočníci zatvoria oči. Imaginácia by mala trvať iba niekoľko - napríklad 5 minút.

  Prehĺbime dýchanie, zatvoríme oči a ešte sa pár krát zhlboka nadýchneme a vydýchneme. Potom sa vnútorným zrakom zameriame na to, čo tzv. prúdi okolo nás. Môže to byť prúd podobný rieke v ktorom:

  • stojíme,
  • alebo sme mimo neho.

  Ak stojíme vo vnútri toku, vnútorným zrakom sa zameriame na to, akú má farbu, hustotu a do akej výšky nášho tela siaha. Ostaneme v tomto "pozeraní sa" aspoň desať sekúnd.

  V tomto momente by ste mali cítiť zmenu aj vo svojom tele, aj vo svojej mysli.

  16-imaginacia-je-koncentracia.jpg.65cb350a94f26532a894131a65d0363a.jpg

  Z dôvodov, ktoré by Vás mohli ovplyvniť neuvádzam detaily zmeny, pocitov alebo prejavov, ktoré môžu nasledovať.

  Ak stojíme mimo tok energie, ktorý sa môže vinúť pred naším telom, alebo za ním, vnútorným zrakom sa zameriame na to, odkiaľ prichádza (resp. od koho, z akého zdroja), akú má farbu, hustotu a do akej výšky nášho tela siaha. Ostaneme v tomto "pozeraní sa" aspoň desať sekúnd.

  V tomto momente by ste mali cítiť zmenu aj vo svojom tele, aj vo svojej mysli.

  Tento tok by mal mať modrú farbu - lapisovo modrú (tmavo modrá so zlatými zrnkami) alebo aquamarínovú (ako more).

  Ak je inej farby, zmeníme ho na niektorú z týchto dvoch farieb. Na zmenu máme iba niekoľko sekúnd, kým nezačne pracovať fantázia alebo myseľ.

  Teraz opäť prehĺbime dýchanie a otvoríme oči. Je vhodné mať pripravený zápisník alebo mobil a zapísať alebo nahrať prvé myšlienky, pocity...

  Je obvyklé a prirodzené (začiatočníci), že po imaginácií nastúpi logika a budete sa pokúšať o hodnotenia toho, čo ste videli a bude Vás zaujímať, či to všetko nebola iba Vaša aktívna fantázia.

  Imaginácia prináša odpovede, vnútorný pokoj, vhľad do situácie, odpútanie sa...

  Ak ste po imaginácií opäť plní otázok a hľadáte riešenia... je to signál, že ste od imaginácie prešli k fantázií alebo k magickým technikám.  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.


Announcements

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.