Jump to content
 • Tara Blog

 • Kúpeľ v himalájskej kryštalickej soli

     (0 reviews)

  Tara Admin

  "Kúpanie v himalájskej soli 15 až 30 minút sa pocíti rovnako ako trojdňový pôst"

  Predstavte si, že sa kúpete v nedotknutom prvotnom oceáne tejto planéty, asi pred 250 miliónmi rokov.

  Teraz môžete relaxovať, zatiaľ čo Vaše telo absorbuje 84 životne dôležitých živín a Vaša pokožka prijíma zdravú liečivú energiu.

  Himalájska kúpeľová soľ obsahuje 84 nevyhnutných minerálov, vrátane horčíka, draslíka, bromidu a vápnika, ktoré sa ľahko vstrebávajú do kože počas 15-30 minútového kúpeľa.

  Himalájska soľ do kúpeľa zmierňuje závažné prípady suchých kožných defektov. Ponorenie sa do himalájskeho soľného kúpeľa stimuluje krvný obeh, hydratuje, zvyšuje vlhkosť, podporuje bunkovú regeneráciu, detoxikáciu pokožky a pomáha liečiť suchú, podráždenú kožu.

  Slaná voda z himalájskej soli na kúpanie znižuje zápal svalov a kĺbov, uvoľňuje svaly a zmierňuje bolesť a bolestivosť a zlepší lupienku.

  20-kupel-v-soli.jpg.42cba62c2750aa561fd53099b4d00aab.jpg


  Príprava:

  Himalájsku soľ sypeme do natekajúcej vane s teplou vodou. Môžete pridať esenciálne oleje do kúpeľa a vytvoriť krásnu vôňu a tým ďalej podporovať proces hojenia.

  Uistite sa, že teplota vody je okolo telesnej teploty - čiže 37° C pre maximálny prospech. Voda nemá byť príliš horúca, pretože kryštál soli udrží pôvodnú teplotu a to by Vás mohlo prehriať. Pre minerálne relaxačné ošetrenie je potrebné sa namočiť na približne 15 minút.

  Pre maximálnu detoxikáciu tela (zbavenie sa jedovatých látok z tela) rozpustíme vo vani celé kilo himalájskej soli a máčame celé telo približne 30 minút. Po kúpeli sa už nesprchujeme, zabalíme sa do plachty a oddychujeme približne 30 min.

  20-himalajska-sol.jpg.dd01992ff62e6f644de0b167a777dd51.jpg

  Pred 250 miliónmi rokov sa pevnina z dvoch častí sveta zrazila a vytlačila nahor dno oceánu. Dno tohto starobylého morského dna sa stalo Himalájami a narodila sa aj himalájska kryštalická soľ.

  Himalájska soľ je soľou života - môžeme ju jesť, piť soľanku a kúpať sa v nej. Každé telo potrebuje túto himalájsku soľ - tiež kvôli minerálom, ktoré obsahuje. Mnoho ľudí nedá dopustiť na liečivú schopnosť soľných kryštálov - cítia úľavu od prechladnutia, miernenie kožných problémov, duševných porúch, ochorení dýchacích ciest, bolestí hlavy, migrény a mnoho ďalšieho.

  Život na Zemi nie je možný bez soli.

  Ak si jedlo posolíte čistou himalájskou kryštalickou soľou, prijmete 250.000.000 rokov nahromadeného slnečného svetla a energie, plus všetky prírodné minerály, ktoré Vaše telo potrebuje na obnovenie rovnováhy a životnú silu.

  Himalájska kryštalická soľ:

  • reguluje obsah vody v celom tele.
  • vyrovnáva hladinu cukru v krvi a pomáha znížiť starnutie
  • pôsobí ako silné prírodné antihistaminikum a pomáha uvoľniť nosové dutiny
  • vyvažuje nadmernú kyslosť buniek najmä vašich mozgových buniek
  • reguluje spánok - je prirodzený hlboký
  • pomáha pri odstraňovaní hlienu z pľúc - najmä pri astme a cystickej fibróze
  • prevencia svalových kŕčov
  • podporuje tvorbu štruktúry kostí - pri osteoporóza dochádza, že vaše telo potrebuje viac soli a berie si ju z kostí
  • udržiava Vaše libido
  • prevencia kŕčových žíl a rozšírených žiliek na nohách a stehnách
  • stabilizuje nepravidelný srdcový rytmus - v spojení s vodou, je dôležitá pre reguláciu krvného tlaku

  Bežná soľ je v skutočnosti 97,5% chloridu sodného a 2,5% chemických látok, ako sú absorbenty a jód. Sušenie na viac ako 1200 stupňoch Celzia, mení prirodzenú chemickú štruktúru soli a tým vytvára priestor pre nespočetné množstvo zdravotných problémov vo vašom tele.

  Bežne dostupná soľ sa dnes skladá len z NaCl - chloridu sodného. To je preto, že chemický čistiaci proces zbavuje soľ väčšiny pôvodných zdravých prvkov.

  Himalájske soľné kryštály nie sú poškvrnené žiadnymi takými metódami a vždy budú prírodné.

  Všetok sortiment himalájskej kryštalickej soli nájdete v Tare - www.taraezoterika.sk a v kamennej predajni na Konventnej 19 v Bratislave.


  • Thanks 1

  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.


Announcements

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.