Jump to content
 • Tara Blog

 • Tajomstvo splnovej sviečky

     (0 reviews)

  Tara Admin

  Splnová sviečka harmonizuje i očisťuje. Bude užitočná doma, v práci, ako darček, ako posolstvo... :)

  Vízia splnovej sviečky ku mne prišla spontánne a vo viacerých časových vlnách.

  Pretože - ako to už býva - prvej informácií zo sveta duše a ducha obyčajne neveríme, keďže myseľ je vždy v strehu a logika nepustí nič nové len tak, bez sita hmatateľnej resp. poznanej reality :)

  No páčilo sa mi to - sviečka odliata za splnu... načo by asi tak mohla byť?

   

  Po čase som ju uvidela vnútorným zrakom v plnej kráse a nová vlna ku mne priniesla aj informácie načo takáto splnová sviečka vlastne je.

  19-splnova-sviecka-a-350.jpg.e86bfafeeae6643dfada56cacb4e18a8.jpg

  Na Googli som nič podobné nenašla, tak som sa celkom potešila svojej fantázií a možnému spojeniu s pôvodným odkazom dávnych čias...

  Splnová sviečka sa odlieva za splnu Mesiaca - najlepšie počas noci, resp. 6 hodín pred alebo po čase splnu. Materiálom by mal byť parafín, ale je možný aj palmový vosk. Sviečka sa skladá z farby bielej - symbolu splnu a čiernej - symbolu novu Mesiaca. Prechod jednotlivých farieb vosku musí mať tvar oblúka (resp. šikmej plochy v hranole) a bola som veľmi rada, že sa to po viacerých pokusoch podarilo urobiť :)

  Čierno - bielou splnovou sviečkou očisťujeme, bielo - čiernou privolávame a zosilňujeme nové čisté duchovné sily.

  Splnová sviečka môže mať vôňu - citrus, bergamot, santalové drevo, myrta, yzop, mandarínka, tea tree (čajovník), damašská ruža, petitgrain (citrónová tráva)..., ale môže byť aj bez vône. Výber vonných olejov pre splnovú sviečku ku mne tiež prišiel spontánne, ale ich súvsťažnosť k Lune v splne sa dala overiť aj v starých magických knihách. Alebo na Googli :)

  Celkom zaujímavo pôsobil na sviečke mesačný kameň - adulár a je možné, že sa podarí dotvoriť aj splnovú sviečku s polodrahokamom :)

  Splnovú sviečku pálime počas náročných životných situácií, na upokojenie atmosféry, relaxáciu, pri rozbúrených prírodných živloch, pri modlitbe. Nemala by horieť viac ako dve hodiny naraz.

  Splnová sviečka pôsobí elegantne - teda ja ju tak vnímam, takže môžeme ju mať ako harmonicky a voňavo pôsobiacu dekoráciu kdekoľvek v byte, dome, práci... aj bez zapaľovania.

  19-splnova-sviecka-b-350.jpg.8f55d9707e52473549ceddbfb419c1c9.jpg

  Tak. To príbeh zrodu splnovej sviečky Tara. Odliať si ju môže každý, len je potrebné dodržať uvedené atribúty, ktoré k nej patria.

  Verím, že táto jemná ale silná splnová sviečka prinesie do sveta krásu, harmóniu, upokojenie ale tiež aj očistenie.

  Bratislava VII/2016 Janka R.  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.


Announcements

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.