Jump to content
 • Announcements

  • Tara Admin

   Vítame vás   07/25/17

   Vítame vás na vynovenom blogu Tara.
 • Tara Blog

 • Kamene šťastnej cesty a kamene do auta

     (0 reviews)

  V lete sa v nás zobúdza túžba po cestovaní, cítime sa voľní a slobodní a túžime spoznávať svet.

  Aby sme sa z ciest vrátili v poriadku a plní energie je dobré vziať si so sebou pár pomocníkov - priateľov z ríše polodrahokamov.

  Kamene nosíme ako prívesok, držíme v ruke pri zaspávaní alebo počas náročnej situácie, vložíme do vody alebo položíme na telo tam, kde cítime bolesť alebo napätie.

   

  V prvom rade si vezmite so sebou citrín - či už ako prívesok alebo kameň do ruky. Citrín má vynikajúcu povesť ako kameň šťastia a šťastnej cesty. Zároveň mení myšlienky z negatívnych na pozitívne.

  citrin-200.jpg.0ea5c1402035f404c516d6ffc90d7343.jpg

  K citrínu je dobré pridať čierny turmalín - Skoryl. Turmalín je známy svojou schopnosťou meniť negatívne prostredie na priateľské. Uvoľňuje nám chrbticu a dodá nám životnú energiu.

  skoryl-turmalin-200.jpg.c682f6c0e420f65f26513c96a7d27650.jpg

  Aby sme mali k dispozícií vždy dobrú vodu, pribaľme si na cestu kúsok šungitu. Tomuto kameňu stačí päť hodín na to, aby vložil do vody informáciu a pozitívne zmenil jej kvalitu.

  sungit-200.jpg.e7e2acb7575a87d8e0e17f1c36f378c2.jpg

  Ak cestujete s deťmi zoberte si ruženín - upokojí Vaše emócie a detičkám pomôže pokojnejšie zaspať.

  ruzenin-200.jpg.c24ee96d0858209af84ef3d89d5e643f.jpg

  Ak máte obavu o svoje zdravie zbierku kameňov na cesty doplňte malachitom. Tlmí bolesť, tíši srdcové problémy a odvádza z tela jedy.

  malachit-200.jpg.7971c2759452be52d44150783548c77f.jpg

  Veľa z nás máme radi kamene vo vrecúšku, no a na cesty a vôbec pri šoférovaní je celkom užitočné mať v aute vrecúško Kameňov ochrany a sily.

  Budem rada, ak sem pripíšete Vaše skúsenosti s kameňmi počas cestovania a podelíte sa o Vaše zážitky - určite niekomu pomôžete :)

  Tak Bon voyage a šťastný, pohodový návrat B|


  • Like 1


  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.


 • Najnovšie články v Blogu

 • Upcoming Events

  No upcoming events found
 • Similar Content

  • By Tara Admin
   Malachit je minerál obyčajne sýtozelenej farby, ktorej vďačí za prítomnosť medi vo svojom zložení. Jeho chemicky názov znie dihydroxid-uhličitan meďnatý, chemické označenie má Cu2CO3(OH)2. Zanecháva svetlozelený vryp.

   Vzhľad a výskyt

   Malachit len málokedy vytvára ihlicovité kryštály napr. ako Ametyst alebo Citrín, obyčajne sa vyskytuje vo forme nátekov alebo vo vláknitej, vrstevnatej forme. Bežne sa vyskytuje v nepriehľadnej forme, menej často v priehľadnej. Vo vyleštenom tvare býva typický svojimi zelenými až tmavozelenými vrstvami. Bežne vzniká v oblastiach medených ložísk, kde dochádza k oxidácii resp. zvetrávaniu medi a býva ľahko dostupný. Medzi známe ložiská na Slovensku patria Ľubietová, Medzev, Mníšek nad Hnilcom, Poniky a Špania Dolina. Vo svete sa známe resp. významné ložiská nachádzajú v Rusku, Rumunsku, Zambii, Zimbabwe, Kongu (KDR), Angole, Namíbii, Mexiku, Chile, Nikarague, Austrálii, Indii, Číne, Izraeli a USA (najmä v Arizone). Medzi príbuzné polodrahokamy patria chalkopyrit a azurit, ktorých podstatnou zložkou je taktiež meď.

   Významné náleziská Malachitu vo svete   História

   Malachit bol známy už v staroveku, jeho názov pochádza z gréckeho slova malaché, čo v preklade znamená "farba listu", pôvod názvu však pravdepodobne môže vychádzať aj zo slova malachos, čo znamená "mäkký". Z estetického hľadiska je malachit príťažlivým polodrahokamom. Vzájomné prelínanie zelených odtieňov tvorí bohaté obrazce a tvary, vďaka čomu sa používal hlavne ako dekoračný materiál, široké uplatnenie našiel v šperkovníctve, poznali ho starovekí Egypťania, Gréci aj Rimania. V drvenej forme sa pridával ako farbivo v maliarstve, či ako líčidlo.

   Zásady používania a čistenia
   Malachit patrí medzi kamene s veľkou mocou, ale zároveň treba s ním narábať opatrne, preto je vhodné používať ho pod dohľadom kvalifikovaného a skúseného liečiteľa. Pre eliminovanie prípadných negatívnych vplyvov na organizmus je vhodné používať iba jeho vyleštenú formu a v žiadnom prípade nevdychovať jeho prach. Malachitovú vodu je možné používať, ale len veľmi uvážene, iba na vonkajšie použitie a po porade so skúseným liečiteľom. Nosiť Malachit priamo na tele je možné, ale nemal by sa nosiť pravidelne. Je citlivý na kozmetiku a pot, následkom čoho môže stratiť lesk. Čistíme ho omývaním vodou a po umytí ho treba hneď osušiť. Treba sa vyvarovať slaných roztokov a soli, poškodzujú jeho povrch. V zriedenej kyseline chlorovodíkovej sa rozpúšťa.

   Astrológia

   Vo zverokruhu Malachit prináleží znameniu Býk. Spája sa aj so znameniami Škorpión, Strelec a Kozorožec.

   Čakry

   Malachit čistí a aktivuje čakry, umožňuje naladiť sa na duchovného sprievodcu. Položením na Tretie oko (6. čakra) podporuje vyvolávanie vízií a duchovného pozorovania. Položením na srdce (4. čakra) prináša rovnováhu, harmóniu, otvára srdce a vyvoláva nepodmienenú lásku. Položením na Solar plexus (3. čakra) umožňuje duševné uzdravenie.

   Duchovno a energia

   Malachit zosilňuje ako kladné, tak aj negatívne energie. Negatívnu energiu pohlcuje ľahko, ako aj znečisťujúce látky, ktoré odoberá priamo z atmosféry alebo ľudského tela. Je však dôležité, aby sa pred použitím, a zároveň aj po ňom, vyčistil tak, že ho necháme na slnku niekoľko hodín položený na kryštáli kremeňa. Pozitívne pôsobí aj proti znečisteniu plutóniom a chráni pred žiarením rôzneho druhu, preto by ho mal mať doma každý, kto žije v blízkosti zdrojov rádioaktivity (prírodná rádioaktivita, jadrové elektrárne).

   Malachit je kameňom premeny, navádza na dobrodružstvo a zmenám k intezívnejšiemu životu. Ukazuje na blokácie duchovného rastu, vyťahuje skryté pocity, psychosomatické problémy a pretrháva nežiadúce putá. Vedie k preberaniu zodpovednosti za vlastné činy a myšlienky, uľahčuje porozumieť zložitým javom. Učí nás trpezlivosti a s pokojom prijímať aj zlo a sklamanie. Podnecuje snívanie a vyvoláva živé spomienky. Zvyšuje schopnosť vcítiť sa do myslenia iných ľudí, potlačuje ostýchavosť, ktorá bráni prejaviť city navonok a podporuje priateľské vzťahy. Podporuje koordináciu oboch mozgových hemisfér, čím uvádza do rovnováhy rozum a cit. Má pozitívny vplyv pri psychosexuálnych problémoch, ktoré mohli vzniknúť pod vplyvom traumatizujúcich sexuálnych skúseností v minulých životoch. Umožňuje preniknúť ku koreňu problémov a pomáha sa intuitívne správne rozhodnúť. Napomáha potláčať prejavy duševných problémov a chorôb, zmierňuje dyslexiu.

   Zdravie a liečenie

   Malachit má všestranný liečivý charakter. Užitočný je pri potláčaní kŕčov (aj menštruačných). Rezonuje so ženskými pohlavnými orgánmi, uľahčuje pôrod, lieči pohlavnú nerovnováhu. Znižuje krvný tlak, pozitívne vplýva na liečenie astmy, artritídy, epilepsie, zlomenín, opuchy kĺbov, patologické výrastky, nevoľnosť pri cestovaní, nádory, zrakový nerv, žalúdok, pankreas a slezinu. Uvádza do súladu DNA a bunkovú štruktúru. Zlepšuje činnosť imunitného systému, podporuje odbúravanie jedovatých látok v obličkách, znižuje okysličovanie tkaniva.

   Spôsob používania v bežnom živote

   Ako náramok sa odporúča nosiť na ľavej ruke, počas ležania je vhodné ho položiť na Tretie oko (6. čakra) alebo Solar plexus (3. čakra), ak potrebujete pohltiť negatívne emócie. Vhodné je ho položiť priamo na to miesto na tele, ktoré potrebujete vyliečiť. Odporúča sa nosiť tromlované (vyleštené) kamene, malachity v prírodnej forme používajte len ako dekoratívne predmety. Malachitovú vodu používať iba na vonkajšie použitie. V niektorých prípadoch môže Malachit vyvolať slabšie búšenie srdca. V tom prípade ho odložte a nahraďte ho ružovým kremeňom alebo rodonitom.
  • By Tara Admin
   Otázka od zákazníka:
    Mám záujem o rôzne kamene a popisy k nim, kde by som ich mohol nájsť? 
  • By Tara Admin
   V Decembri 2017 na našom eshope prinášame veľké zľavy až 30% a na veľké množstvo produktov:
   polodrahokamy tromlované, polodrahokamy prírodné, prívesky, náramky, himalájska soľ diamantová, himalájska soľ ružová, himalájska soľ čierna, bylinkové zmesi s himalájskou soľou, čakrové sviečky, aromalampy, éterické oleje, vonné oleje, všetky vonné tyčinky Zľava platí pri nákupe cez eshop (v predajni môžete zrealizovať osobný odber) a akcia platí do vypredania zásob.
  • By Tara Admin
   Citrín sa zaraďuje medzi fanerokryštalické (jasnokryštalické) odrody kremeňa - Krištáľu (SiO2), je charakteristický svojou žltkastou farbou. Vzhľad má sklenený a priesvitný až priehľadný, žltá farba sa môže vyskytovať vo viacerých odtieňoch pod vplyvom železa, hliníka alebo lítia. Ohriatím na 200°C stráca svoju farbu. V prírode sa môže vyskytovať spolu s Ametystom, v tomto prípade vznikajú zaujímavé žlto-fialové farebné kombinácie, vtedy hovoríme o Ametríne. Citrín sa na Mohsovej stupnici tvrdosti nachádza na úrovni 7 a zanecháva biely vryp.

   Vzhľad a výskyt

   Hoci sa Citrín vo svete našiel vo viacerých lokalitách, ide o pomerne vzácny polodrahokam. Pravý Citrín má jemnú žltkastú farbu, čo je v protiklade s umelo vytvorenými Citrínmi, ktoré vznikajú tepelným spracovaním Ametystu, prípadne Záhnedy (teplota okolo 560°C) - tieto Citríny majú sýtu žltú až oranžovú farbu. Citríny vytvorené z Ametystu alebo Záhnedy, sa môžu vytvoriť buď prírodným spôsobom (Ametyst alebo Záhneda sa zohrejú pod geotermálnymi vplyvmi) alebo umelým ohrievaním. Najcennejší Citrín (prírodný) má priezračnú citrónovo zlatistú farbu. Známe náleziská sa nachádzajú v USA, Rusku, Brazílii, Kazachstane, Francúzsku, Británii, Španielsku a na Madagaskare.   História

   Vzhľadom na to, že prírodný Citrín sa vyskytuje len zriedkavo, nemáme príliš veľa informácií o jeho objave ani využívaní, ale predpokladá sa, že ako veľmi cenený kameň sa používal pri výrobe šperkov pravdepodobne už v antických časoch.

   Zásady používania a čistenia

   Po použití Citrín očistíme pod prúdom vlažnej vody, nabíjať ho môžme buď na priamom slnku, ale len krátky čas (keďže pod vplyvom tepla časom prichádza o svoju farbu) alebo pod mesačným svitom.

   Astrológia

   Vo zverokruhu Citrín prináleží znameniam najmä Lev, Blíženci, Panna a Býk, blízko má aj k znameniam Baran a Rak.

   Čakry
   Citrín podnecuje činnosť najmä 3. čakry (Solar plexus), 7. čakry (korunná / duchovná), pozitívne pôsobí aj položením na 4. čakru (duchovné srdce) a 5. čakru (hrdlo),

   Duchovno a energia

   Jemná zlatistá farba Citrínu vnáša do nášho uponáhľaného a neusporiadaného každodenného života plného nečakaných zvratov a problémov vnútorný pokoj, pocit plného zdravia, sviežosti, bezpečia a hrejivého tepla. Ako polodrahokam, ktorý v sebe uchováva slnečnú energiu, predstavuje mimoriadne blahodárne pôsobiaci kryštál. Priezračné zlatisté tóny Citrínu svojmu majiteľovi predávajú teplo, energiu, zvyšujú jeho tvorivé schopnosti a motiváciu, posilňujú koncentráciu, majú schopnosť oživovať v duši oheň kreativity a prejasňovať našu myseľ, ktorej dodávajú nové sily. Je obdarený mocou poskytnúť šťastie každému, kto ho vlastní, súčasne dodáva sebadôveru, posilňuje individualitu a potláča sklony vedúce k sebazničeniu. Tlmí precitlivelosť, zvlášť na kritiku okolia a súčasne umožňuje získať schopnosť konštruktívnej kritiky. Citrín nastoľovaním pocitu vnútorného pokoja prináša do mysle nové poznanie a múdrosť, napomáha stráviť nové informácie, analyzovať situáciu, zvoliť pozitívny smer ďalšieho postupu, pozerať optimisticky do budúcnosti a ísť ďalej s prúdom času namiesto pozerania sa späť. Vďaka Citrínu sa dokážete tešiť z poznávania nového, pričom zároveň budete vedieť preskúmať každú možnosť, pokým nenájdete najlepšie možné riešenie.

   Citrín prináša energiu do všetkých úrovní života. Ako ochranca aury slúži ako systém včasného varovania, čím poskytuje svojmu nositeľovi vždy dostatok času na akciu pre vlastnú obranu - pohlcuje, premieňa, rozptyľuje a uzemňuje negatívne energie, vďaka čomu má mimoriadny ochranný účinok na životné prostredie, v ktorom sa jeho majiteľ pohybuje. Melanchólia a negatívne emócie nemajú v jeho blízkosti miesto, veľmi dobre slúži pri urovnávaní vzťahov v skupinách či v rodine, kde vládnu spory. V citovej rovine prináša Citrín do života potešenie a radosť, pomáha zbaviť sa negatívnych vlastností, strachu a obťažujúcich pocitov ukrytých v hlbinách osobnosti. Pomôže prekonať strach zo zodpovednosti a zastaviť prejavy hnevu. Tento kryštál vám tiež pomôže plávať v prúde vlastných citov a nájsť citovú rovnováhu.

   Citrín je zároveň jeden z kameňov hojnosti (odporúča sa ho umiestniť do najvzdialenejšieho ľavého kúta od vstupných dverí), učí, ako k sebe prilákať prosperitu a imanie, spoločne s úspechom a všetkými dobrými a príjemnými vecami, ktoré nám svet ponúka. Citrín je šťastný, štedrý kameň, ktorý vás bude nabádať, aby ste sa so všetkým podelili, ale súčasne vám dopomôže žiť v hojnosti.

   V centre srdca tíši nepokojné srdce, jeho bolesti a daruje nám istotu v našom každodennom konaní. Podporuje v nás odvahu púšťať sa s vervou do nových vecí, pri ktorých je potrebné pružné rozhodovanie a dynamické rokovania. Pomáha nám citovo stráviť nezdary a chápať ich skôr ako chyby, ktoré nás môžu poučiť. Toto životné poznanie nás prirodzeným spôsobom ochráni aj pred pocitmi malomyseľnosti.

   Ovšem ústredný vplyv Citrínu na náš organizmus je najmä v pupočnom centre a oblasti Solar plexu (3. čakra), kde nám pomáha prekonávať stavy nepokoja, strachu a nespokojnosti, ktoré môžu časom prerásť, ak nie sú neaktívne, do ťažkých depresii. Výborne funguje pri prekonávaní depresií, obáv a fóbií. Dokáže tiež čistiť čakry – zvlášť čakru Solar plexus, aktivuje k činnosti korunnú čakru a zosilňuje intuíciu. Citrín tiež prečisťuje vyššie úrovne osobnosti a uvádza ich do rovnováhy s nižším fyzickým telom, ktorému prináša energiu a novú silu.

   Zdravie

   Citrín nás obdarúva pokojom a vyrovnanosťou, prirodzenou podmienkou vnútornej harmónie, ktorá pozitívne ovplyvňuje náš imunitný systém, nervový systém, látkovú výmenu a funkciu žliaz. Zažehnáva infekcie v obličkách a močovom mechúri, udržuje v rovnováhe funkciu štítnej žľazy. Blahodárne pôsobí pri chronickom únavovom syndróme (CFS) a navracaní degeneratívnych porúch do normálu. Ďalej pomáha pri liečení cukrovky, teda pankreasu, pri žalúdočných problémoch a poruchách zažívacieho ústrojenstva, často psychosomatického charakteru, zavinených každodenným stresom. Čistí krv, podporuje krvný obeh a črevný trakt od balastu a jedovatých látok, ktoré majú na svedomí aj nečistotu pleti. Pri nedostatku bielych krviniek podporuje ich tvorbu. Ako elixír pôsobí blahodárne pri problémoch s menštruáciou a niektorých symptómoch spojených s menopauzou, kde uvádza do rovnováhy jednotlivé hormóny. V centre hrdla uvoľňuje a lieči horné cesty dýchacie a bronchitídu. Citrínová voda sa odporúča ako vlasová voda proti lupinám.

   Spôsob používania v bežnom živote

   Citrín je vhodné nosiť ako náhrdelník alebo prívesok na krku, mal by byť v kontakte s kožou. Ak bude hrot prívesku z Citrínu smerovať dole, zamieri zlatý lúč duchovnej ríše do vášho telesného sveta, čo je poloha vhodná pre liečenie. Pri meditáciách dobre poslúži citrínová guľa. Ako dekorácie dobre poslúžia citrínové drúzy a geódy. Pre zlepšenie finančnej situácie sa odporúča položiť kúsok Citrínu do ľavého zadného rohu (od vchodových dverí) v miestnosti. Keďže na slnku stráca svoju žltkastú farbu, vystavujeme ho pod priamym slnkom len pre účely krátkodobého nabíjania.
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.