Jump to content
 • Tara Blog

     (0 reviews)

  Tara Admin

  Magnetoterapia je založená v plnej miere na dlhodobých výskumoch a jej vplyv je možné vopred predpokladať. Magnetoterapia využíva jedinečnú energiu magnetu, ktorý je dvojpólovým zdrojom energie: oba póly magnetu majú rozdielny vplyv a teda liečia iné telesné neduhy. Magnetoterapia zlepšuje zdravie a zohráva výnimočnú úlohu pri udržiavaní nášho dobrého duševného stavu.

  Neodymové magnety - NdFeB sú zmesou Neodymu, Železa a Bóru. Tieto magnety ponúkajú najlepší pomer pri porovnávaní výkonu a ceny. Ešte donedávna boli najsilnejšími magnety na báze samária a kobaltu. V súčasnosti sú prekonané materiálom, ktorého chemické zloženie je Nd2Fe14B. Tento materiál je v súčasnosti najnovším a najsilnejším typom magnetu s vynikajúcimi magnetickými vlastnosťami a vôbec najvyššou vnútornou energiou ako je remanencia a energetická hustota.

  Magnety tohto typu sú schopné uniesť 1 300 násobok svojej váhy a magnet vo veľkosti malej minci môže udržať železný predmet vo váhe 10 kg. Veľmi rýchlo však korodujú, preto je na nich potrebné urobiť povrchovú úpravu. Ich ďalšou nevýhodou je malá tepelná odolnosť (strácajú magnetické vlastnosti už pri teplote nad 80°C) oproti magnetom Samárium - kobaltovým. Magnety NdFeB však majú dobrú odolnosť proti pôsobeniu vonkajšieho demagnetizačného poľa k ich vysokej koercitivite. Preto sú tieto magnety obzvlášť dobré pre elektromechanické aplikácie. (V súčasnej dobe sú tieto magnety prakticky používané aj v počítačovej technike v záznamových hlavách harddiskov, alebo pri výrobe malých mikrofónov a reproduktorov a podobných elektrotechnických aplikácií.)

  Spôsoby použitia magnetu v praxi - nosenie magnetických šperkov, masáž magnetmi, magnetopunktúra, magnetizovaná voda, magnetizovaná kozmetika atď.

  Ako magnety pôsobia na telo? Medzi vlastnosti magnetov patrí i pôsobenie na voľné ióny solí a modifikovanie fyzikálnych vlastností tekutín. Laboratórne výskumy dokazujú, že zlepšujú prietok krvi a rozširujú cievy. Vlastnosti magnetov znižujúcich bolesti, sú teda vysvetliteľné tým, že podporujú zásobovanie krvou a tým prispievajú k znižovaniu zápalov. Doteraz ešte neboli pozorované žiadne negatívne účinky, lebo podľa vedcov Svetovej zdravotníckej organizácie magnetické polia do veľkosti 20 000 Gaussov sú neškodné a magnety používané v šperkoch majú maximálne 2 400 Gaussov.

  Malé rady pre zdravie:

  • Za deň vypite najmenej 2 litre magnetizovanej vody. (Pripravíte si ju pomocou magnetickej paličky resp. magnetickej podložky - nájdete v našej ponuke)
  • Na odstránenie ťažkostí tráviaceho traktu (gastritída, črevné infekcie), diabetes, cysty a menštruačné bolesti, astma a respiračné ochorenia, kolísavý tlak,bolesti kĺbov, hučanie v ušiach, migrény noste magnetické srdce zdravia a magnetický náramok s meďou (nájdete v našej ponuke).
  • Miešajte si magnetickou paličkou každý nápoj.
  • Ľuďom vo veku nad 60 rokov sa odporúča nosiť náramok s meďou resp. magnetické srdce zdravia s meďou denne.
  • Magnetická tyčinka z leštenej ocele elegantne zakončená žabkou (energetix), Vám zmagnetizuje akúkoľvek tekutinu studenú alebo horúcu (víno, voda, čaj, káva, mlieko ...)


  Zmagnetizovaná tekutina prečistí kompletne Váš organizmus, zbaví Vás stresu a nabije energiou, pôsobí tiež proti lámavosti nechtov a vypadávaniu vlasov. Voda je dôležitá pre všetky funkcie nášho tela!

  Podľa skúsenosti našich zákazníkov a komentárov lekárov, zmagnetizované tekutiny ako je voda, čaj, minerálky, džús by mali byť súčasťou každodenného pitného režimu pre dosiahnutie dobrého celkového zdravotného stavu a posilneniu imunitného systému organizmu. Zmagnetizovaná voda môže pozitívne pôsobiť pri zažívacích ťažkostiach, žalúdočných vredoch, pri ľadvinových, močových a žlčníkových kameňoch, pri menštruačných ťažkostiach a menopauze a pri nadúvaní. Zmagnetizovaná voda je vhodná aj pre ošetrovanie pleti, umývanie pokožky pri ochoreniach ako je akné a ekzém.

  Magnetizáciu prevedieme ponorením tyčinky na cca. 15 minút do tekutiny alebo miešaním 2-3 minúty.

  • Počet magnetov: 1
  • Sila magnetu: 2000 Gauss
  • Magnetická polarita: bipolárna
  • Veľkosti: 185 mm
  • Základný materiál: chirurgická oceľ
  • Povrchová úprava: polírovaná
  • Kameň: zirkón


  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.


Announcements

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.