Jump to content
 • Announcements

  • Tara Admin

   Vítame vás   07/25/17

   Vítame vás na vynovenom blogu Tara.
 • Tara Blog

 • Sign in to follow this  

  Duchovná aktivita a duchovný relax

     (0 reviews)

  Tara Admin

  V súčasnosti môžeme pozorovať našu zvýšenú citlivosť a senzitivitu na pôsobenie iných ľudí a rovnako aj na pôsobenie prostredia, v ktorom žijeme, pracujeme, spíme...

  Toto pôsobenie môže byť voči nám príjemné a cítime sa posilnení, podporovaní.

  Alebo naopak - pociťujeme nepríjemné duševné stavy, negatívne emócie, zhoršuje sa zdravie, osud, vzťahy...

  Ak sme k sebe úprimní, vieme veľmi rýchlo označiť zdroj tohto negatívneho pôsobenia, voči ktorému sa cítime bezmocní.

  Môžeme tento fakt dlho prehliadať, ostať voči nemu ľahostajní, nepripustiť si, že je možné, aby nás ovládal niekto iný, nejaké miesto, nejaký vzťah... Tým však riskujeme, že sa táto negatívna sila postupne zmocní nášho duševného priestoru a poškodíme si psychiku a zdravie.

  Alebo naopak - preskúmame, čo sa vlastne deje, čo od nás toto pole negativity vlastne žiada, prečo sme naň takí citliví a môžeme sa začať brániť, chrániť si svoj život.

  Pole negativity môže byť pre nás človek, miesto, priestor, vzťah, jedlo, činnosť, predmety, dianie niekde vo svete, činnosť iného človeka, prírodné živly...

  Ako obrana slúžia jednoduché prostriedky ktorými sú napríklad:

  ak nepomáhajú, je potrebné nasadiť mocnejšie - magické zbrane :)

  Napríklad:

  Byť duchovne aktívny znamená žiť naplno, nájsť, prežiť a naplniť svoje poslanie a pochopiť svoj Osud.

  Ak používate Ezoteriku a duchovné techniky ako TERAPIU- je možné, že Vám časom prestane pomáhať. To, čo Vám prinášalo ochranu a silu v živote, Vás odrazu OPUSTÍ a nefunguje. Prečo? Pretože práve ste sa ocitli v štádiu Vašej cesty životom, kedy sa potrebujete rozhodnúť ako ďalej.

  Ezoterika a duchovno totiž nie sú terapiou ani náplasťou na Vaše nesplnené túžby, alebo mysľou zmanipulované videnia sveta.

  Vnímať svet ezotericky alebo duchovne je štýl života. Je to spôsob BYTIA. Ak s tým nie ste vnútorne stotožnení, duchovné techniky, kamene, rituály atd. a vnímanie toho, čo sa VÁM DEJE Vás ešte viac otvorí hĺbke Vášho duševného sveta a ten Vás začne pohlcovať namiesto toho, aby Vám prinášal silu , obohatenie, rozšírené vnímanie a porozumenie.

  Vedomé vyvažovanie medzi duchovnou aktivitou a duchovným relaxom(pokojom) Vám prinesie to, čo duchovno a ezoterika priniesť má.

  No a nakoniec- urobte si krátku meditáciu a vráťte sa na začiatok- prečo ste sa vlastne začali zaoberať duchovnom, prečo Vás zaujíma ezoterika? baví Vás alebo ste si chceli vylepšiť život, prekonať ťažké obdobie? Ak pocítite pri týchto otázkach vnútornú radosť a vďačnosť, patrí duchovno a ezoterika k Vášmu bytiu.

  Ak ste sklamaní výsledkom a vyčerpaní- robili ste TERAPIU ezoterikou a je potrebné začať znova a inak.

   

   


  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.


 • Najnovšie články v Blogu

 • Upcoming Events

  No upcoming events found
 • Similar Content

  • By Tara Admin
   Milí priatelia, ak sa spojí rok s číslami 20-20 so vstupom Slnka do znamenia Škorpión (v piatok 23.10.2020), vyzerá to na ťažkú karmickú očistu. My, čo poznáme Tarot vieme, že XX je karta SÚDU a tohto roku je to vlastne tzv. Dvojnásobný súd. XX-XX.
   Prvé upozornenie sme dostali v máji - počas toho, keď Slnko prechádzalo znamením Býka - prečo práve vtedy - hľadajte prosím informácie v astrológií. Dostali sme čas na uvedomenie si situácie a prípravu.
    
   Akej situácie?
   Samozrejme píšem o kríze v oblasti zdravia spôsobenej kombináciou zneužívania vedy, politiky a moci v rôznych podobách.
    
   Na čo sme sa mali pripraviť?
   Na zvládnutie strachu, aktuálne strachu zo smrti. Už v máji sme mohli tušiť, že ovládanie strachom sa stáva nástrojom na paralýzu normálneho, prirodzeného života.
    
   Čo to znamená? Pre jednotlivca? Pre národ?
   Národ vedú v súčasnom svete politici, takže ak sme si zvolili politikov spravodlivých a čestných, milujúcich svoj národ - nemusíme sa obávať a môžme sa spoľahnúť na ich podporu a zdravý úsudok.
    
   Čo toto obdobie znamená pre jednotlivca?
   Veľmi silnú a jedinečnú možnosť byť Fénixom a vstať z popola. Teraz sa môže každý jeden z nás oslobodiť z pút strachu tým, že NÍM PREJDE. Škorpión je vo všetkých vedách, ktoré sa zaoberajú duševným a duchovným svetom symbolom smrti, pre jeho smrteľné uštipnutie. Symbolom - to znamená, že nemusíme umrieť, aby sme niečo podstatné pochopili. Stačí si to niečo dôležité uvedomiť, pochopiť a konať prípadne zmeniť konanie. Áno, niektorí aj zomierajú, tak ako sa to deje celé roky.
   Ako sa však zmieriť so smrťou, ktorá je akoby nespravodlivá? Za ktorú akoby mohol niekto iný? Áno je to obrovsky ťažké, náročné a človek sa bude ešte dlho vo svojej duši a mysli pýtať: prečo????

   Staré národy, napríklad Kelti ukončili obdobie pred vstupom Slnka do Škorpióna nasadením si masiek a tancom, aby tak ukázali, že strach treba spoznať, stotožniť sa na chvíľu s ním a prežiť.
   Naša kultúra si vybrala pietnu spomienku na hroboch našich drahých zosnulých. Oba spôsoby plnia účel - prejsť si strachom, ľútosťou, smútkom, stotožniť sa s ním a vstať očistený. Ale tento akt musí vykonať každý sám, sám musí každý z nás pochopiť, kam došiel svojím konaním, myslením a rozhodovaním. A zobrať si za to zodpovednosť.
    
   Na záver Vám ponúkam spôsob, ako pochopiť svoj osud tohto roku 2020. Zakladá sa na kombinácií numerológie a tarotu.

   Zrátajte si číslice dňa a mesiaca Vášho narodenia s 2020. Zrátajte ich tak, aby Vám vyšlo číslo do 21. Takže napríklad 23 zrátajte na V. Číslo, ktoré Vám vyšlo je tzv. Veľkou arkánou a jej význam si nájdite v tarotovej knihe alebo na nete. Meditujte nad jej odkazom, nájdite paralelu s tým, čo prežívate, ako sa chováte, čo v sebe cítite. Je to Vaša téma, ktorú potrebujete pochopiť a zvládnuť.
   Ak túžite ísť hlbšie - odrátajte Vaše číslo od 21. Dostanete karmickú - osudovú arkánu. Odhaľuje Vám skryté sily, ktoré sa túžia naplniť, stať. Väčšinou sa týchto síl bojíme, potláčame ich, chceme ich zastaviť. Riešením je opäť - uvoľnenie sa, pochopenie, pokora.
   Ak túžite ísť ešte hlbšie - odrátajte Vaše číslo od 22 - dostanete arkánu tzv. kvantového skoku. Je to už veľmi hlboké ponorenie sa do vlastného bytia a odhaliť význam tejto arkány pre uskutočnenie kvantového skoku je náročné. Takže nám všetkým spoločne želám dobrý Osud a pokoj v duši.
  • By Tara Admin
   K tomu, aby sme dokázali vnímať, cítiť, prežívať svet a svoj život na nových úrovniach potrebujeme duchovne rásť.
   Duchovný rast sa môže diať nevedome, cestou rôznych ťažkých životných situácií, chorôb, komplikovaných vzťahov...
   Alebo vedome aj vďaka duchovným technikám.
   Duchovné techniky je potrebné praktikovať denne.
   Cieľom však nie je samotná duchovná technika, ale jej presah, oslobodenie sa od nej tým, že s ňou tzv."splynieme", že sa stane našou súčasťou.
    
   Tu je zoznam najznámejších duchovných techník:
   modlitba meditácia duchovná literatúra štúdium Tarotu reconnection reiki joga tai-chi, čchi-kung zen H´oponopono kontemplácia štúdium alchýmie a hermetizmu štúdium alternatívnej medicíny a kameňov energetické liečenia filozofia Feng šuej šamanské rituály a mnohé iné (doplňte ak viete o ďalších) Duchovnú techniku učia iných duchovní učitelia, je možné sa učiť z kníh alebo sa tak deje mystickým nečakaným spôsobom.
  • By Tara Admin
   V tomto článku uvádzam informácie pre správne používanie duchovných predmetov, kadidiel, kryštálov, amuletov a pod., ktoré ste si zakúpili za účelom zlepšenia Vašej životnej situácie, zdravotného stavu alebo vyriešenia problému.
   Ezoterikou a duchovno - duševným svetom sa zaoberám už nejaký ten rôčik a verím, že Vám moje informácie z praxe prinesú úžitok.
   Podotýkam, že nižšie uvedené odporúčania sú z mojej vlastnej praxe, ale tiež od klientov predajne TARA alebo tých, ktorí sa zúčastnili niektorého z našich seminárov.
   V súčasnosti pod ezoterikou rozumieme všetko možné, počnúc veštením v nejakej televízií, či časopise, po predaj duchovných predmetov, pomôcok či všemožné techniky, sľubujúce pozitívnu rýchlu zmenu k lepšiemu.
   Verím, že všetci, ktorí sa duchovným svetom zaoberajú a ponúkajú svoje služby, robia tak s čistým srdcom a vedomím svojho vlastného poslania voči iným a taktiež sebe. Verím, že si títo ľudia prešli silným alchymickým procesom očistenia svojho vlastného duševna, a až potom sa rozhodli pôsobiť verejne.
   Počúvam sťažnosti na to, že ezoterika je komerčná, že sú preč časy nezištných duchovných učiteľov, no ja to až tak tragicky nevidím.
   Ezoterika v pôvodom význame znamená skrytý, duchovno - duševný proces. Aby ho človek zvládol, používa pri ňom najskôr literatúru, duchovné a posvätné pomôcky, kamene, techniky, rituály. Alebo sa zverí do rúk niekoho skúsenejšieho - duchovného učiteľa.
   Po jeho skončení sa s dušou človeka niečo udeje - oslobodí sa a odpúta.
   Odporúčam prečítať si skvelú knihu M. Singera - Odpútaná duša.

    
   Poďme si o jednotlivých druhoch duchovných predmetov povedať konkrétnejšie:
   Polodrahokamy: sú vytvorené Prírodou a účinkujú prirodzene, či si to uvedomujeme alebo nie. Ak ste si kúpili kameň za určitým účelom a on "nefunguje" je potrebné zmeniť miesto pôsobenia alebo si uvedomiť, že na Váš problém nestačí svojou veľkosťou. Maličký tromlovaný kamienok na dlhodobú depresiu či mnohoročné zanesenie kĺbov naozaj nepostačuje. To akoby ste do auta "natankovali" kvapku nafty a vyžadovali si, aby prešlo tisíce kilometrov.
   Hoci - v ezoterike sú zázraky povolené
   Je dobré z polodrahokamu nosiť prívesok, náramok a zároveň oživiť priestor bytu alebo kancelárie drúzou z ametystu alebo horského krištáľu.
   Umiestnenie drúzy: parapet, pracovný stôl, pri vchodových dverách.
   Polodrahokamy oplachujeme pod studenou vodou a občas vyložíme na mesačný spln. Náramky pod vodou nemáčame, poškodíte si gumičku alebo lanko na ktorom sú navlečené.
   Feng shui sošky a mince: tak tieto proste fungovať musia. Majú obrovský duchovný potenciál miliónov ľudí počas tisícok rokov. Ak Vám neprinášajú to, kvôli čomu ste si ich kúpili - prečítajte si informácie v priloženom letáčiku, kde presne majú byť umiestnené.
   Sú to duchovné predmety, pôsobia predovšetkým na duševný a duchovný svet ich majiteľa. Čo to znamená?
   Uvedomenie si. Ak si človek isté súvislosti uvedomí akoby otvoril bránu sviežemu vetríku poznania, pozitívnej zmeny a uvoľnenia a nemusí pohnúť prstom.
   Poznám ľudí, ktorí si u nás v Tare kúpili maličké mince do peňaženky a pár metrov od predajne našli "dvacku" na zemi alebo sa im vrátil nejaký neočakávaný preplatok.
   Jasne, že poznám aj takých, ktorí si kúpili maxižabu na minciach a - dlho nič. Stačilo ju však správne umiestniť - a financie či pocity úzkosti sa začali postupne dávať do poriadku.
   Mimochodom - ďakujete za dobré správy? Za dobré vzťahy? Dobrý biznis?
   Úcta a vďačnosť - úprimná podotýkam - sú kľúčom k otvoreniu pôsobenia pozitívnych duchovných síl.
   Amulety: nosením amuletu dávame najavo svoju bezmocnosť a pokoru. Nedokážeme zvládať svoju aktuálnu životnú situáciu, okolnosti nám prerástli cez hlavu, máme strach. Amulet vytvára ochranné mikrovlnenie okolo nás a "oddelí" nás od nepriaznivej situácie, aby sme načerpali dostatok fyzických aj psychických síl. Medzi amulety patria napríklad pentagramy, hexagramy, iné tvary vygravírované do kovu, alebo napríklad tiež gagát - čierny jantár, skoryl - čierny turmalín, chryzopras, tyrkys, šungit, achát Botswana a pod.

   Ak nefunguje amulet - cca do týždňa (mali by ste mať lepší pocit, uvoľnenie...) vybrali ste si nesprávny.
   Orgonity: jediný dôvod, prečo nefunguje orgonit je jeho nedostatočná veľkosť na daný priestor.
   Červené náramky: nuž takto - pôvodne - židovský rabbi uviazal červenú šnúrku rodičke na zápästie v presne určený čas ako ochranu pred démonkou Lilith. Mne sa páčil jeden so štvorlístkom tak ho nosím. V predajni Tare je najobľúbenejší s pentagramom. Z mojej strany všetko.
   Symboly: nosením symbolu - napríklad anjela vyjadrujete svoju vôľu spojiť sa s energiou, ktorú tento symbol zobrazuje. Posilňujete ju v sebe. O význame symbolov je dobré si nájsť pár informácií, kým ich začnete nosiť.
   Pokiaľ nefunguje - opäť - vybrali ste si ten nesprávny, ktorému sa momentálne bránite otvoriť.
   Tento sa nazýva Kvet života a patrí v súčasnosti veľmi žiadaným - vyjadruje zdravie, harmóniu a vyliečenie.

   Veštby od veštíc: najčastejšie Vás hnevá, že sa Vám vyplní iba tá negatívna veštba. Alebo, že sa nesplní vôbec nič a zbytočne ste vyhodili peniaze. Je to možné. Veštica "odčítava" z mnohých možností a variant Vašej budúcnosti tú, ktorej Vy sami dávate najviac energie. Ak sa neplnia dobré veci, alebo nič z veštby, veštica nemá dostatočnú magickú silu a neposkytla Vašej túžbe energiu. Každopádne Vás vypočula a venovala Vášmu duševnému chlieviku svoj čas.
   Tento proces "odčítavania" funguje smerom do minulosti aj do budúcnosti.
   Stáva sa - naopak - že sa dobré veštby splnia, no Vy sa cítite ako "spútaní" a neslobodní. Alebo začnete byť na veštkyni - veštcovi závislí. Očakávaná radosť a uspokojenie sa vytráca.
   Aj v ezoterike platí - za všetkým sú vzťahy. Vytvárame vzťah k niekomu ale i k predmetom, udalostiam... Tak si to uvážme - koho, akú udalosť, aký zážitok nechceme "pustiť".
   A spojme sa s ním pomocou rozšíreného vedomia. Je to šamanský spôsob - technika duchovného liečenia.
   Pomôcť Vám môže i psychológ, ktorý ovláda na proces orientovanú psychológiu, ktorá taktiež vychádza zo šamanizmu.
   Vydymovanie šalviou, olibanom, inými kadidlami, vonnými tyčinkami: vydymovanie slúži na očistenie priestoru alebo aj biopoľa človeka od zbytkových negatívnych energií - sú to napríklad negatívne emócie, zloba, depresívne myšlienky, tragické úmrtia, ponižovanie, elektrosmog a pod. Ak vydymovanie nefunguje, treba zmeniť frekvenciu používania.
   Myslím, že najúčinnejšia je šamanská biela šalvia.

   Určite nečakajte zázraky od bežných indických naparfémovaných tyčiniek, ktoré sú vhodné na potlačenie zápachu v kuchyni.
   Pozitívne myslenie a iné duchovné techniky: pokiaľ nefungujú býva za tým neriešená agresivita. Ono sa to navonok nezdá - ste milí, súcitní, pokorní, láskaví, dobroprajní... a situácia, ktorú chcete pozitívnym myslením či duchovnou technikou vyriešiť sa nelepší, alebo sa zhoršuje.
   Je to preto, že tzv. prelepujete skrytú agresivitu pozitívnou nálepkou. To nevyjde - alebo tvrdšie napísané "osud neprešt..." no veď viete čo.
   Čo s tým? Je to možno zložitejšie a komplikovanejšie, ako uvoľňovať a postupne spracovávať skrytú agresivitu. Niekedy stačí pravidelne poriadne si zahrešiť, kopnúť do niečoho, odpľuť si... Na serióznejšiu prácu s agresivitou Vám viem poradiť iba psychológa - najlepšie toho, ktorý ovláda POP. Alebo začnite cvičiť jógu.
   Zatiaľ aspoň toľko. Podotýkam, že po duchovnom prebudení človek nepotrebuje nijaké pomôcky k tomu, aby z hĺbky svojej duše miloval svet, ľudí, bytie, všetko... Aby sa cítil naplnený a šťastný každú sekundu svojho života.
   Ktosi sa ma kedysi spýtal, či som takého človeka niekedy videla, zažila, alebo či sa takou cítim byť ja.
   Nuž - ešte nejakú tú duchovnú pomôcku potrebujem, knihy a kamene milujem, s konaním niektorých ľudí sa ešte stále neviem stotožniť na 100% a milovať ich... ale raz... raz to tak bude. A možno už v tomto živote. Ale to je už iná kapitola.
   Ďakujem.
  • By Tara Admin
   Stáva sa to mnohým z nás - po zakúpení bytu, alebo vytúženého bývania sa po pár týždňoch začne nový majiteľ cítiť nepríjemne, nedokáže si oddýchnuť, má zlé sny, zle spí, vníma "negatívne energie" starého majiteľa a najradšej by zutekal.
   Sme vnímavejší, citlivejší takže reagujeme aj na jemné zmeny energie priestoru kde žijeme. Túto skutočnosť je potrebné akceptovať a vyladiť si svoj osobný priestor aj energeticky tak, aby sme sa cítili konfortne a dobre.
   Takúto službu nám urobia polodrahokamy a pálenie byliniek.
   Skúsme začať jednoduchými ošetreniami:
   Ak pociťujeme prítomnosť iných entít, alebo predošlých majiteľov pálime lístky šamanskej šalvie bielej (salvia apiana)
   Tento druh šalvie rastie na západnom pobreží severnej Ameriky. Informácie o nej nám poskytli pôvodní obyvatelia - Indiáni, ktorí ju považujú za najúčinnejší liek pri duchovnej - energetickej očiste obydlí, mysle i duše. Lístky šalvie spaľujeme na mušli, alebo v kadidelnici na uhlíku. Šalvia musí dymiť minimálne 15 minút - to znamená, že ak nám jeden lístok zhorí, zapálime ďalší, alebo spaľujeme na uhlíku väčší počet lístkov naraz.
   Pri obzvlášť negatívnych prežitkoch vydymujeme obdeň až do výrazného zlepšenia subjektívneho pocitu.   Veľmi dobré spätné odozvy máme na používanie prírodných vonných tyčiniek značky FIORE z Talianska. Tieto tyčinky sú vyrábané v malej rodinnej firme z čisto prírodných komponentov metódou starou 400 rokov. Výrobcovia ich rozdelili do kategórií anjelské, vílie, čakrové a jednodruhové.
   Tyčinku vložíme do stojančeka alebo do malej misky naplnenej ryžou. Tyčinky FIORE horia cca 80 min. a vydávajú intenzívnu očistnú vôňu. Tyčinku môžme kedykoľvek uhasiť ponorením do pohárika s vodou.


   Z polodrahokamov je vhodné položiť do priestoru alebo nosiť ako náramok či prívesok čierny turmalín (Skoryl), čierny jantár - gagát, citrínový špic alebo drúzku, selenit - odporúčam do spálne.
   Stavy úzkosti miernime záhnedou, celestínom, lapisom lazuli. Doslova ochranný štít vytvorí šungitová guľa umiestnená cca 1 m od miesta, kde negativitu pociťujeme najintenzívnejšie.
   Byt alebo akýkoľvek iný priestor môžeme energeticky pozdvihnúť dúhovými krištáľmi - viac informácií nájdete v článku Dúhové kryštály (Pekné bývanie).
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.