Jump to content
 • Tara Blog

 • Himalájska soľ kryštalická ružová a diamantová

     (0 reviews)

  Tara Admin

  Najzdravšia, energeticky bohatá soľ z Himalájí. Do jedál, na vitalizujúci i detoxikačný kúpeľ.

  Himalájska soľ Cereus je pôvodná soľ, ktorá vznikla kryštalizáciou tzv. pramora v Himalájskom pohorí. Pred mnohými miliónmi rokmi na dnešnom území Himalájí sa nachádzal praveký oceán. Po tom, čo indický subkontinent "narazil" do ázijského kontinentu vznikli Himaláje. Oceán následne vyschol a na jeho dne zostala soľ. Vďaka veľkej nadmorskej výške soľ zostala v čistom tvare až do dnešnej doby. Jej kvalita je daná tisícročnou kryštalizáciou pri extrémnom tlaku a teplote, čím zostal zachovaný pôvodný obsah cca 80 prvkov, v stopovom množstve, ktoré ľudský organizmus potrebuje pre svoje fungovanie.

  Soľ je ručne ťažená, umývaná a sušená na slnku. Vysoká bioenergetická hodnota soli je zaistená veľkým množstvom čistých kryštálov, čím sa radí medzi najvzácnejšie soli sveta.

  Kryštalická soľ je v jej najdokonalejšej podobe je geologicky nazývaná halit.

  Kryštalická soľ a naše zdravie:

  Liečivý účinok soľanky

  Soľanka je vynikajúci prostriedok na vyrovnanie hladiny kyselín a zásad v tele. Soľankou sú vyplavované z nášho tela ťažké kovy ako je ortuť olovo, arzén, amalgám a vodný kameň. Soľanková kúra je vysoko účinná pri:

  • reumatických ochoreniach ako je dna, artritída, alebo artróza
  • rozdrobení žlčových a ľadvinových kameňov a ich následnom vylúčení látkovou výmenou, povzbudení žalúdku a čriev
  • kožných chorobách ako je Lupienka a rôznych pliesniach
  • odstraňovaní zažívacích ťažkostí, zbavuje cievy usadenín
  • vyčistení pleti a detoxikácii celého organizmu
  • vyplavovaní ťažkých kovov, vodného kameňa a iných usadenín
  • vyrovnávaní hladiny zásad a kyselín v tele

  Príprava kryštalickej soľanky

  Vložte jeden alebo i viac soľných kryštálov do malej uzatvárateľnej nádoby napr. zaváracieho pohára od džemu, dôkladne umytej a zalejte čistou, najlepšie pramenitou vodou, tak aby boli kryštály ponorené. Približne po hodine vznikne 26%-ný nasýtený roztok - kryštalická soľanka k používaniu. Soľné kryštály sa ďalej nerozpúšťajú. Z nej môžete denne odoberať požadované množstvo.

  Po doliatí vody sa kryštály opäť začnú rozpúšťať. Po rozpustený všetkých kryštálov odoberte soľanku až po pridaní ďalšieho soľného kryštálu, aby bola zaručená 26%-ná koncentrácia roztoku.

  Soľanka nevyžaduje žiadne zvláštne skladovanie, lebo je nekonečne trvanlivá. Ani baktérie alebo pliesne nemajú šancu sa v soľanke množiť. Takto vytvorená soľanka je pripravená na mnohorakú spotrebu


  Ústna a zubná hygiena so soľankou

  Soľ je výborný prostriedok pre ústnu a zubnú hygienu a zabraňuje tvorbe zubného kameňa a kazu. Soľou je vybudovaná neutrálna ústna flóra, ktorá chráni pred novým ochorením zubov a ústnej dutiny, regeneruje zubnú sklovinu.

  Použitie soli pre ústa a zuby:

  • Čistite si každé ráno zuby koncentrovanou soľankou
  • Stláčajte jazykom soľanku medzi zubami
  • Kloktajte soľanku v ústach cca 3 minúty a vypľujte

   

  Prvotné zhoršenie pri prečisťovaní

  Kryštalická soľ prináša telu novú energiu, a tak zosiluje prežívanie súčasných príznakov choroby, čo sa týka aj príznakov chorôb doposiaľ nepozorovaných, ale už v tele latentne prítomných. Tento proces je tak často sprevádzaný prvotným zhoršením situácie, ako je to známe z homeopatie, a to tam kde máte najslabší orgán alebo chorobou zasiahnuté miesto.

  Pri reumatických chorobách ako je dna, artritída alebo artróza, teda tam kde sa už vytvorili kryštály, by ste mali mesiace pravidelne piť soľanku. Po čase začne organizmus usadeniny rozbúravať a následne budú vylúčené látkovou výmenou. To isté platí aj pre ľadvinové a žlčníkové kamene.

  Telo sa dokáže vlastnou silou - bez operácie - zbaviť kameňov!

  Nakoľko naše telo soľankou dostáva dostatok energie, regeneruje sa a rytmicky sa prečisťuje. Pokiaľ sa zlým stravovaním v črevách nazhromaždilo väčšie množstvo hnilobných látok, môže sa stať, že soľanka zapôsobí ako preháňadlo, čo je veľmi pozitívne aj keď niekedy nepríjemné. Nenastáva nič iné ako potrebné prečistenie čriev.


  Halitová soľ má veľmi jemnú chuť. Pre jej úplne transparentný vzhľad sa zreteľnou kryštalickou štruktúrou a liečivé účinky sa jej hovorí diamantová soľ.

  Halitová soľ je drahokamom medzi Himalájskými soľami. Už viac ako 3000 rokov sa v Ázii používa na liečenie. HALITY majú vysokú schopnosť ničiť cudzorodé látky v tele.Sú veľkým, človeku dostupným zdrojom energie.

  Priezračná ako krištáľ a plná sily ako diamant Halitová soľ je vďaka svojej jedinečnej kryštalickej mriežke majstrovským dielom prírody a zároveň najušľachtilejšou zo všetkých solí. Už v staroveku sa kusy tejto vzácnej soli používali ako silové a liečivé kamene. Pretože halit bol v dávnych časoch vyhradený iba šľachticom a kráľom, aj dnes sa niekedy označuje ako soľ kráľov. Voda a soľ sú dva najdôležitejšie stavebné kamene dobre fungujúceho metabolizmu.

  Energetické hality sa vyznačujú pravidelným tvarom kryštálov.

  Použitie: halitová soľanka, zahriate kryštály prikladať na choré miesta, osobný kameň nosiť so sebou, položiť pod vankúš.

  Soľankový kúpeľ: V protiklade k normálnemu kúpeľu, pri ktorom je vlhkosť pokožke odoberaná, pri soľankovom kúpeli sa soľ zachytí vo vonkajšej zrohovatelej vrstve pokožky a viaže tu vodu. Pokožka týmto nevysychá a preto je veľmi vhodná pre suchú pleť. Čistiaci účinok 30 minútového soľankového kúpeľa odpovedá 3 dňovému očistnému pôstu. Jedovaté látky sú osmózou vylučované.
  Po splne Mesiaca je vhodné urobiť si očistný kúpeľ v Himalájskej kryštalickej soli. Ako si ho správne pripraviť? Celé kilo soli vysypte do vane a napustite si toľko vody, aby niekoľko málo zrniek soli ostalo nerozpustených - je to tzv. nasýtený roztok. Do takéhoto kúpeľa si ponorte hlavu, vlasy, celé telo. Teplota vody by mala byť cca ako teplota tela čiže cca 36 stupňov C. Po cca 15- 25 minútach sa zabaľte do plachty - neutierajte sa, vlasy do uteráka a relaxujte najmenej hodinu - ležte, počúvajte príjemnú hudbu, zapáľte si čakrovú sviečku - najlepšie bielu. Táto detoxikácia tela sa rovná asi tak trojdňovej hladovke

  Pozrite si celý sortiment himalájskej kryštalickej soli

   

  Ďalšie informácie:

  Ľudské telo potrebuje cca 0,2g prírodné soli denne (ďalej len soli). Až keď dostaneme menej ako 0,2 g soli na deň, dostaví sa tzv. Soľný hlad, známy u zvierat.

  Väčšina ľudí trpí nedostatkom soli, aj keď ich telá sú presýtená NaCl. Priemerná spotreba kuchynskej soli na osobu v dnešnej západoeurópskej kultúre je cca 12 - 20g denne.

  Telo identifikuje kuchynskú soľ ako agresívny bunkový jed, ako neprirodzenú agresívnu substanciu, ktorú vďaka svojej inteligentnej vlastnej ochrannej funkcii chce opäť čo najrýchlejšie vylúčiť.

  Náš organizmus dokáže vylúčiť cez obličky iba 5 - 7g kuchynskej soli denne (v závislosti na veku, postave a pohlavia). Preto sú naše vylučovacie orgány permanentne preťažované.

  Tiež skoro v každom konzervovanom produktu je Na Cl obsiahnutá ako konzervačná látka, takže aj keby človek doma už vôbec nesolil, prijme viac kuchynskej soli než je vôbec schopný vylúčiť.

  Prebytočnú kuchynskú soľ, ktorú nebolo telo schopné vylúčiť sa snaží formou izolácie zneškodniť. To sa deje tak, že telo obklopí molekulami NaCl molekulami vody, tým ionizuje natrium a chlór, čím sa NaCl neutralizuje.
  Voda k tomuto nutná však pochádza z našich vlastných telových buniek. Naše telo musí túto vysoko-štruktúrovanú bunkovú vodu obetovať aby neutralizujete NaCl. Pri tomto procese tieto bunky, ktorým je odobraná voda, odumierajú.

  Ako sa zo soli stal NaCl

  Pri vzniku priemyslu sa začala prírodná soľ chemicky čistiť a bola zredukovaná na zlúčeninu NaCl. Esenciálne minerály a stopové prvky boli označené ako "nečistoty" a boli zo soli odstránené.

  Takto ochudobnená zlúčenina NaCl predstavuje neprirodzený izolovaný stav. Nemá s pôvodnou prírodnou soľou nič spoločné a nemôže ani jej funkciu v našom organizme zastúpiť.

  NaCl je sama o sebe agresívna substancia. Z pohľadu biochémie je jej vhodnosť pre organizmus zabezpečená len v prípade, že sú na nej naviazané vyrovnávajúci minerály (draslík, vápnik, horčík, ..) a ostatné stopové prvky. Tieto minerály a stopové prvky majú navyše, biofyzikálne videné, veľmi špecifické frekvenčné vzory, ktoré zaručujú geometrickú stavbu štruktúr.

  Keď tieto geometrické štruktúry nie sú v soli obsiahnuté, nemôžeme z nej prijímať žiadnu energiu a tiež žiadnu životnú silu. Preto by sme prírodnú soľ mali konzumovať pre jej frekvenčné vzory, ktoré sú zhodné s frekvenčnými vzormi nášho tela.  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.


Announcements

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.