Skočiť na obsah
 • Oznámenia

  • Tara Admin

   Vítame vás   25.07.2017

   Vítame vás na vynovenom blogu Tara.
 • Tara Blog

 • Kryštálová voda a "šungitka"

     (0 recenzií)

  Pri výrobe kryštálovej vody sa informácie z nerastov, minerálov alebo polodrahokamov prenášajú na vodu. Nejde teda o zmenu chemických vlastností vody, ani sa do vody neuvoľňujú minerály, resp. iba veľmi málo. Ide o informačný prenos s možným vylepšením biologických vlastností vody, čo spôsobuje napríklad voda so šungitom - šungitka.

  Výskumy, ktoré sa robili napríklad v Nemecku potvrdili, že kryštálová voda vydržala celé týždne bez choroboplodných zárodkov.

  Kryštálovú vodu môžeme použiť ku skvalitneniu našej pitnej vody alebo na liečenie. Ide o rôzne spôsoby použitia a teda aj odlišné spôsoby prípravy.

  Do pohára alebo džbánu s pitnou vodou môžeme vložiť tri základné kamene - krištáľ, ruženín, ametyst a po cca dvoch - štyroch hodinách je voda obohatená o informáciu z polodrahokamov. Voda inak chutí a vyvoláva v človeku príjemný pocit. Kamene potom vytiahneme z vody a približne raz za týždeň z nich umyjeme povlak, ktorý sa vytvára v procese čistenia vody a závisí od kvality vody.

  Dávkovanie závisí od veľkosti kameňa - bežné tromlované kamene upravia cca 2 dcl vody, tri kamene stačia na prípravu cca trištvrte litra až liter drahokamovej vody na bežné denné pitie.

  Ak si chceme pripraviť drahokamovú vodu na liečenie, potrebujeme venovať výbere kameňov i príprave väčšiu pozornosť.

  Predovšetkým je dôležité vnímať kombináciu kameňov, ktoré by vzájomne mali pôsobiť harmonizačne i harmonicky. Postačia tri až šesť rôznych polodrahokamov.

  Je tiež potrebné rozlišovať, či kamene vo vode pôsobia intenzívne - napríklad apatit, aquamarín, turmalín, šungit alebo jemne - krištáľ, ruženín, ametyst.

  Ak ste vnímavejší, mohli by ste napríklad aquamarínovú vodu cítiť silnejšie, čo sa prejavuje zosilnením jej reverzných účinkov - teda Vaša alergia by sa mohla prechodne zhoršiť alebo naopak by sa Vám nečakane rozšírilo vedomie.

  Drahokamovú vodu na podporu liečenia pripravíme tak, že na perfektne očistené polodrahokamy nalejeme pol litra pitnej vody. Nádoba s kameňmi by mala byť umiestnená vo svetlom, čistom priestore, na sklenom alebo drevenom podklade alebo na krištáľovej či ametystovej drúze.

  17-krystalova-voda-s-druzou.jpg.74b864ee52cc463ee13b142d530d044b.jpg

  Po štyroch hodinách kamene vytiahneme a takto pripravenú vodu uchováme v chlade max. 24 hodín v sklenej nádobe alebo prikrytej karafe.

  Pijeme nalačno ráno pol deci - až deci, večer ako posledné pred spánkom.

  Drahokamovú vodu si môžme naliať do kúpeľa, striekať na bolestivé miesta, v rozprašovači striekať v priestore proti negativite.

  Šungitová voda je unikátny nápoj s množstvom pozitívnych účinkov na naše fyzické zdravie.

  Je pripravená z kameňa - formy uhlíka (iné sú grafit a diamant) s názvom šungit, pretože jeho najväčšie náleziská sa nachádzajú v Ruskej Karélii v oblasti Šuňga.

  V šungite sa nachádza priemerne 20 - 70% uhlíka. Vzácny je tzv. elitný šungit, ktorý obsahuje 99,9% uhlíka vo forme malých prírodných úlomkov.

  Práve tento elitný šungit sme použili v našej sade Šungitka a pridali sme niektoré základné polodrahokamy: aquamarín, jantár, ametyst, krištáľ horský a pod.

  Sada "Šungitka" obsahuje kamene na prípravu drahokamovej vody vhodnej na bežné denné pitie alebo na podporu liečenia. Rozdiel v účinkoch spočíva v spôsobe prípravy - informácie sú súčasťou priloženého návodu. Nájdete ju v našej predajni Tare.


  Zdroje: M.Gienger - Výroba krystalové vody a vlastné skúsenosti.


  User Feedback

  Vytvoriť konto alebo prihlásiť sa a napísať recenziu

  Musíte sa zaregistrovať, ak chcete napísať recenziu

  Vytvoriť konto

  Zaregistrujte sa a získajte viac možností!

  Zaregistrovať nové konto

  Prihlásiť sa

  Už máte konto? Prihláste sa tu.

  Prihlásiť sa teraz

  Nie sú tu žiadne recenzie na zobrazenie.


×

Dôležitá informácia

Tento blog, pre zvýšenie komfortu prehliadania stránok, používa súbory cookie. Prehliadaním stránok súhlasíte s ich používaním, prípadne môžete upraviť ich nastavenia.